R E K L A M A

Z I P

Dom i Ogród | ZwierzyniecHenryk Szwarcwaldzki8 czerwca 2017 FACEBOOK | 4070 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Topólcza: 7 Wyprzedaż Garażowa – polecamy

Wyprzedaż Garażowa fragment plakatu organizatora.

R E K L A M A    B O A R D

Bibeloty, stare meble, filmy, ubrania, książki, zabawki… wszytko to co jednym już zbędne, a Tobie może się przydać. Zapraszamy na wyprzedaż garażową do Topólczy.
Jeżeli kupujecie tylko nowe rzeczy, nie jest to oferta dla Was, ale jak lubicie poszperać na strychach i w starych kufrach to musicie odwiedzić w najbliższą niedzielę (11 czerwca) starą szkołę w Topólczy.

Zgodnie z prawem każdy może sprzedać swoje używane rzeczy nie rejestrując działalności gospodarczej.  W niektórych przypadkach taka sprzedaż nie jest opodatkowana podatkiem dochodowym. Dotyczy to głównie przedmiotów, które posiadamy dłużej niż pół roku. Szczegóły  prawno-podatkowe takiej sprzedaży przybliżymy z pomocą naszych ekspertów już wkrótce.

Wyprzedaże garażowe popularne są w USA i Anglii i  zdobywają coraz większe grono miłośników w Polsce. Choć w naszym regionie miejsce do sprzedaży rzeczy używanych istnieje od lat – Giełda Mokre. To dziś miejsce zdominowane jest przez biznes (ten mały i większy). Przez to m.in. zatraciło trochę swoją funkcję społeczną, zmieniając się centrum handlowe. To może tylko świadczyć o ogromnej potrzebie istnienia takich miejsc. Pisaliśmy już o tym przyrównując je do drogich i wymagających biznesów zaawansowanych technologicznie (przez co mniej dostępnych dla każdego) inkubatorów przedsiębiorczości.

Garażówka w Topólczy (koło Zwierzyńca) świetnie wypełnia tę lukę. Nie znajdziecie tam klasycznych handlarzy czy przedsiębiorców, mają wręcz ograniczenie handlowania na tym terenie. Za to rodzinna atmosfera pozwala na świetny wypoczynek i niezłą zabawę. Przy tym nie można zapomnieć o dbałości środowisko naturalne. Wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy jest szkodliwe dla środowiska pomimo coraz bardziej zaawansowanych systemów recyklingu. Szczególnie tych przedmiotów, które są “wielomateriałowe” i wymagają rozbiórki czy specjalnej separacji materiałów.

W Topólczy spotkacie nie tylko mieszkańców Zwierzyńca i okolic, wśród sprzedających są też zamościanie którzy trochę dla porządków, trochę dla towarzystwa regularnie już odwiedzają garażówkę. Koszt “stolikowego” to 10 zł, w sumie nie mało, ale organizatorzy zapewniają w razie złej pogody miejsce pod dachem no i promocję wydarzenia. Pamiętajmy też, że to cena za “towar mieszczący się w samochodzie osobowym (lub mniejszym)” dla większych gabarytów cena rośnie dwukrotnie.  Sprzedawcy wracają chętnie więc “stolikowe” jest akceptowalne. Kupujący i oglądający wchodzą na teren “garażówki” za darmo.

Przed decyzją o zapakowaniu domowych czy garażowych drobiazgów, warto poczytać sobie krótki regulamin który jest dostępny na stronie Wyprzedaży Garażowej (TUTAJ).

O terminach kolejnych Wyprzedaży Garażowych będziemy Was zawiadamiać w naszym kalendarzu, dostępnym na naszej stronie głównej.

Kilka naszych zdjęć z poprzedniej Wyprzedaży Garażowej.

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas 5 minut temu
W końcu Bolesław Bierut był bezpartyj...
PASEL 51 minut temu
ilu wychowankow ? Panie WELCZ ?...
K.
Identyczną informację zamieścił wcze...
Wrzosek
A ile tam ludzi chodzi na ta V lige!?15-...
...
To przepraszam ilu kibiców spodziewasz ...
ad111
I trzeba się z Twoją oceną zgodzić, ...
œπæ
Mylisz się. Kiedy nowy rząd wygrał wy...
Thomas
Petru na prezydenta Zamościa....
Thomas
Szkoda, że nie miliardy, zawsze za mili...
Thomas
Ta sprawa ciągnie się jak flaki w olej...
Dirty Harry
Zarzuty są śmieszne i tak sformułowan...
name
ktoś wie o której jutro to spalenie ma...
parafianka
Trzeba przyznać, że Dyrektor Społeczn...
klangor
Widać, że wybory za pasem. Sezon na w...
kibic
Stachyra się zapewne jeszcze zastanawia...
kibic
Też wydaje mi się, że lepiej było pr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny