nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów LubelskiRobert Moteka1 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Tomaszów: Najlepsza lekcja historii [foto]

Huczne obchody rocznic bitew pod Tomaszowem zwieńczone epicką rekonstrukcją i jednocześnie żywą lekcją historii II wojny światowej za nami. Przypominamy o niej w materiale fotograficznym.

Wyjątkowe, spektakularne widowisko…Kilkudziesięciu rekonstruktorów i aktorów,  prawie dwie godziny spektaklu, około 100 ładunków wybuchowych, człogi, tankietki, motocykle i samochody z epoki do tego ogromny przegląd broni. Jeżeli to mało to dorzućmy do tego samolot i spadochroniarzy. Warto było być i zobaczyć oraz poczuć,  ładunki wybuchowe przygotowane przez pirotechników oddające atmosferę ataku artyleryjskiego, wybuchały bardzo blisko.

Historia podzielona była na cztery obrazy. Pierwszym był atak Sowietów na Polskę i klęska naszych wynikająca z zaskoczenia. Dalej opowieść niosła nas przez trudy partyzantki. Ważnym motywem był udział cichociemnych i ich zrzut. Zakończeniem było epicka bitwa wyzwoleńcza. To wszystko na tle wojennego, wiejskiego życia tak wspaniale oddanego przez cywilnych aktorów. Śpiewy, tańce, wesele ale i okrutne wysiedlenia. Wspaniała historia, opowiedziana przez narratora w sposób wyjątkowy.

Dziś dopiero udostępniamy tą fotorelację. Musieliśmy z  2500 zdjęć wybrać najciekawsze. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama