R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów LubelskiRobert Moteka1 października 2018 FACEBOOK | 5258 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Tomaszów: Najlepsza lekcja historii [foto]

R E K L A M A    B O A R D

Huczne obchody rocznic bitew pod Tomaszowem zwieńczone epicką rekonstrukcją i jednocześnie żywą lekcją historii II wojny światowej za nami. Przypominamy o niej w materiale fotograficznym.

Wyjątkowe, spektakularne widowisko…Kilkudziesięciu rekonstruktorów i aktorów,  prawie dwie godziny spektaklu, około 100 ładunków wybuchowych, człogi, tankietki, motocykle i samochody z epoki do tego ogromny przegląd broni. Jeżeli to mało to dorzućmy do tego samolot i spadochroniarzy. Warto było być i zobaczyć oraz poczuć,  ładunki wybuchowe przygotowane przez pirotechników oddające atmosferę ataku artyleryjskiego, wybuchały bardzo blisko.

Historia podzielona była na cztery obrazy. Pierwszym był atak Sowietów na Polskę i klęska naszych wynikająca z zaskoczenia. Dalej opowieść niosła nas przez trudy partyzantki. Ważnym motywem był udział cichociemnych i ich zrzut. Zakończeniem było epicka bitwa wyzwoleńcza. To wszystko na tle wojennego, wiejskiego życia tak wspaniale oddanego przez cywilnych aktorów. Śpiewy, tańce, wesele ale i okrutne wysiedlenia. Wspaniała historia, opowiedziana przez narratora w sposób wyjątkowy.

Dziś dopiero udostępniamy tą fotorelację. Musieliśmy z  2500 zdjęć wybrać najciekawsze. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny