R E K L A M A

Z I P

Tomaszów Lubelski | TurystykaOliwia Bojar2 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Tomaszów Lubelski: Wybrano imię dla dębu

Bezimienny dąb w Kolonii Grodysławice, foto: Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski
R E K L A M A    B O A R D


Do końca lipca użytkownicy Facebooka mieli pomóc w wyborze imienia dla drzewa z Kolonii Grodysławice, które stara się o status pomnika przyrody.

Tak jak obiecaliśmy TUTAJ monitorowaliśmy sprawę i wiemy już, że dąb zyskał imię Antoni.
To ta propozycja zyskała aż 696 polubień ścigając się z kolejna popularną propozycją czyli Aleksandrem, który otrzymał 652 „lajki”.
Imię „Antoni” dąb zyskał na cześć zmarłego 17 stycznia bieżącego roku Antoniego Rzeźnika, Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów.

Antoni Rzeźnik urodził się 23 stycznia 1953 r. w Tarnogrodzie w powiecie biłgorajskim.
W 1972 odbył praktykę leśną w Nadleśnictwie Tarnogród. W 1973 r. pracował jako referent rolny w Urzędzie Gminy i Miasta Tarnogród. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, uzyskując tytuł Magistra Inżyniera Leśnictwa. W latach 1978-2006 pracował w Nadleśnictwie Biłgoraj jako adiunkt (1978-1979), nadleśniczy terenowy (1979-1992), główny inżynier (1992-1995), zastępca nadleśniczego (1995-2006). W latach 1980/1981 ukończył studium podyplomowe w zakresie produkcyjności lasu na SGGW w Warszawie, a w 2006 r. ukończył studia podyplomowe na SGH w Warszawie w zakresie przedsiębiorczego zarządzania organizacją.
Od 1 lipca 2006 r. do śmierci pełnił funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów. Wieloletni Przewodniczący i członek Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego w Lublinie. Oddany działacz Polskiego Związku Łowieckiego, wieloletni Przewodniczący Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i Członek Zarządu Głównego.

źródło: Katolickie Radio Zamość

Druga propozycja wiązała się historycznie z rodziną Aleksandra Fredry, gdyż I połowie XIX wieku właścicielem wsi Grodysławice był hrabia Edward Fredro, rodzony brat Aleksandra. To on około 1839 roku wybudował w Grodysławicach duży, murowany dwór. Hrabia Edward Fredro miał tylko jednego syna – Edwarda Ksawerego,który zmarł bezpotomnie. Po jego śmierci majątek Grodysławice przeszedł na własność Szeptyckich. Wiązało się to z tym, że córka słynnego Fredry – Zofia była żoną hrabiego Jana Kantego Szeptyckiego, dziedzica dóbr w Łaszczowie, a przejęcie majątku było wynikiem rodzinnych podziałów majątkowych. Następnie panem na Grodysławicach został wnuk Aleksandra Fredry – Aleksander Szeptycki który niestety w 1924 roku sprzedał posiadłość Kamilowi Czesławowi Chrzanowskiemu.

Dlatego też tomaszowskie nadleśnictwo zamierza upamiętnić także postać Aleksandra Fredry. Czy będzie to imię dla kolejnego kandydata na pomnik przyrody, czy pamiątkowa tablica na razie nie wiadomo.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk 7 minut temu
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny