R E K L A M A

Z I P

Tomaszów Lubelski | TurystykaOliwia Bojar2 sierpnia 2017

Tomaszów Lubelski: Wybrano imię dla dębu

Bezimienny dąb w Kolonii Grodysławice, foto: Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Do końca lipca użytkownicy Facebooka mieli pomóc w wyborze imienia dla drzewa z Kolonii Grodysławice, które stara się o status pomnika przyrody.

Tak jak obiecaliśmy TUTAJ monitorowaliśmy sprawę i wiemy już, że dąb zyskał imię Antoni.
To ta propozycja zyskała aż 696 polubień ścigając się z kolejna popularną propozycją czyli Aleksandrem, który otrzymał 652 „lajki”.
Imię „Antoni” dąb zyskał na cześć zmarłego 17 stycznia bieżącego roku Antoniego Rzeźnika, Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów.

Antoni Rzeźnik urodził się 23 stycznia 1953 r. w Tarnogrodzie w powiecie biłgorajskim.
W 1972 odbył praktykę leśną w Nadleśnictwie Tarnogród. W 1973 r. pracował jako referent rolny w Urzędzie Gminy i Miasta Tarnogród. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, uzyskując tytuł Magistra Inżyniera Leśnictwa. W latach 1978-2006 pracował w Nadleśnictwie Biłgoraj jako adiunkt (1978-1979), nadleśniczy terenowy (1979-1992), główny inżynier (1992-1995), zastępca nadleśniczego (1995-2006). W latach 1980/1981 ukończył studium podyplomowe w zakresie produkcyjności lasu na SGGW w Warszawie, a w 2006 r. ukończył studia podyplomowe na SGH w Warszawie w zakresie przedsiębiorczego zarządzania organizacją.
Od 1 lipca 2006 r. do śmierci pełnił funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów. Wieloletni Przewodniczący i członek Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego w Lublinie. Oddany działacz Polskiego Związku Łowieckiego, wieloletni Przewodniczący Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i Członek Zarządu Głównego.

źródło: Katolickie Radio Zamość

Druga propozycja wiązała się historycznie z rodziną Aleksandra Fredry, gdyż I połowie XIX wieku właścicielem wsi Grodysławice był hrabia Edward Fredro, rodzony brat Aleksandra. To on około 1839 roku wybudował w Grodysławicach duży, murowany dwór. Hrabia Edward Fredro miał tylko jednego syna – Edwarda Ksawerego,który zmarł bezpotomnie. Po jego śmierci majątek Grodysławice przeszedł na własność Szeptyckich. Wiązało się to z tym, że córka słynnego Fredry – Zofia była żoną hrabiego Jana Kantego Szeptyckiego, dziedzica dóbr w Łaszczowie, a przejęcie majątku było wynikiem rodzinnych podziałów majątkowych. Następnie panem na Grodysławicach został wnuk Aleksandra Fredry – Aleksander Szeptycki który niestety w 1924 roku sprzedał posiadłość Kamilowi Czesławowi Chrzanowskiemu.

Dlatego też tomaszowskie nadleśnictwo zamierza upamiętnić także postać Aleksandra Fredry. Czy będzie to imię dla kolejnego kandydata na pomnik przyrody, czy pamiątkowa tablica na razie nie wiadomo.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "beretka" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:17:31 napisał:
  Po co zdradzacie, że jest takie drzewo ! Zaraz zjawi się ktoś z ministerstwa , znajdzie kornika lub innego spuszczela i po drzewie.
  4
  5
 • R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:46:22 napisał:
  żeby twojego pustego łba nie znaleźli
  5
  5
 • "beretka" dnia 3 sierpnia 2017 o godzinie 9:43:56 napisał:
  @Anonim Do " pustego łba " dodaj jeszcze " zdradziecką mordę" .
  4
  4


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017