R E K L A M A

Z I P

Tomaszów Lubelski | TurystykaOliwia Bojar2 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4006 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Tomaszów Lubelski: Wybrano imię dla dębu

Bezimienny dąb w Kolonii Grodysławice, foto: Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski

R E K L A M A    B O A R D


Do końca lipca użytkownicy Facebooka mieli pomóc w wyborze imienia dla drzewa z Kolonii Grodysławice, które stara się o status pomnika przyrody.

Tak jak obiecaliśmy TUTAJ monitorowaliśmy sprawę i wiemy już, że dąb zyskał imię Antoni.
To ta propozycja zyskała aż 696 polubień ścigając się z kolejna popularną propozycją czyli Aleksandrem, który otrzymał 652 „lajki”.
Imię „Antoni” dąb zyskał na cześć zmarłego 17 stycznia bieżącego roku Antoniego Rzeźnika, Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów.

Antoni Rzeźnik urodził się 23 stycznia 1953 r. w Tarnogrodzie w powiecie biłgorajskim.
W 1972 odbył praktykę leśną w Nadleśnictwie Tarnogród. W 1973 r. pracował jako referent rolny w Urzędzie Gminy i Miasta Tarnogród. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, uzyskując tytuł Magistra Inżyniera Leśnictwa. W latach 1978-2006 pracował w Nadleśnictwie Biłgoraj jako adiunkt (1978-1979), nadleśniczy terenowy (1979-1992), główny inżynier (1992-1995), zastępca nadleśniczego (1995-2006). W latach 1980/1981 ukończył studium podyplomowe w zakresie produkcyjności lasu na SGGW w Warszawie, a w 2006 r. ukończył studia podyplomowe na SGH w Warszawie w zakresie przedsiębiorczego zarządzania organizacją.
Od 1 lipca 2006 r. do śmierci pełnił funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów. Wieloletni Przewodniczący i członek Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego w Lublinie. Oddany działacz Polskiego Związku Łowieckiego, wieloletni Przewodniczący Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i Członek Zarządu Głównego.

źródło: Katolickie Radio Zamość

Druga propozycja wiązała się historycznie z rodziną Aleksandra Fredry, gdyż I połowie XIX wieku właścicielem wsi Grodysławice był hrabia Edward Fredro, rodzony brat Aleksandra. To on około 1839 roku wybudował w Grodysławicach duży, murowany dwór. Hrabia Edward Fredro miał tylko jednego syna – Edwarda Ksawerego,który zmarł bezpotomnie. Po jego śmierci majątek Grodysławice przeszedł na własność Szeptyckich. Wiązało się to z tym, że córka słynnego Fredry – Zofia była żoną hrabiego Jana Kantego Szeptyckiego, dziedzica dóbr w Łaszczowie, a przejęcie majątku było wynikiem rodzinnych podziałów majątkowych. Następnie panem na Grodysławicach został wnuk Aleksandra Fredry – Aleksander Szeptycki który niestety w 1924 roku sprzedał posiadłość Kamilowi Czesławowi Chrzanowskiemu.

Dlatego też tomaszowskie nadleśnictwo zamierza upamiętnić także postać Aleksandra Fredry. Czy będzie to imię dla kolejnego kandydata na pomnik przyrody, czy pamiątkowa tablica na razie nie wiadomo.

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Rozsądek
Ten ksiądz pedofil z Wielączy, który ...
TORRES20400
To Twoja opinia. Mam nadzieję, że jest...
TORRES20400
A to coś ma do rzeczy? Piłsudski też ...
Thomas
No cóż rewolucyjna lewica nie ma dobr...
Thomas
Zapomniałem o Wandzie Wasilewskiej i je...
Thomas
Nie nasz, nie wasz JEGO...
z_boku
Właśnie sobie przypomniałem 19 połud...
TORRES20400
IQ jest OK. "Tablicy" nie należało si...
bida z nyndzo
@TORRES - "towarzysze" to byli za komun...
TORRES20400
Czemu objazdowe. Objazdowa to była fabr...
bida z nyndzo
Droga Redakcjo! Ustalcie kto ufundował ...
1905
Lenina wiemy kto zasponsorował, a kto f...
TORRES20400
Można i tak. A nie lepiej zapytać, co ...
towarzysze z Ka...
Jerzy Nizioł-wiceprzewodniczący Rady M...
Normals
Nie chcecie wesprzeć to przynajmniej ni...
Zamość
Czy tam jest napisane "na odbudowe"?? ? ...
TORRES20400
@"BPO"; Oceniając osoby i poglądy ludz...
TORRES20400
@"Thomas"; to oczywista nieprawda, co na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny