R E K L A M A

Z I P

Tomaszów Lubelski | TurystykaOliwia Bojar2 sierpnia 2017

Tomaszów Lubelski: Wybrano imię dla dębu

Bezimienny dąb w Kolonii Grodysławice, foto: Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Do końca lipca użytkownicy Facebooka mieli pomóc w wyborze imienia dla drzewa z Kolonii Grodysławice, które stara się o status pomnika przyrody.

Tak jak obiecaliśmy TUTAJ monitorowaliśmy sprawę i wiemy już, że dąb zyskał imię Antoni.
To ta propozycja zyskała aż 696 polubień ścigając się z kolejna popularną propozycją czyli Aleksandrem, który otrzymał 652 „lajki”.
Imię „Antoni” dąb zyskał na cześć zmarłego 17 stycznia bieżącego roku Antoniego Rzeźnika, Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów.

Antoni Rzeźnik urodził się 23 stycznia 1953 r. w Tarnogrodzie w powiecie biłgorajskim.
W 1972 odbył praktykę leśną w Nadleśnictwie Tarnogród. W 1973 r. pracował jako referent rolny w Urzędzie Gminy i Miasta Tarnogród. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, uzyskując tytuł Magistra Inżyniera Leśnictwa. W latach 1978-2006 pracował w Nadleśnictwie Biłgoraj jako adiunkt (1978-1979), nadleśniczy terenowy (1979-1992), główny inżynier (1992-1995), zastępca nadleśniczego (1995-2006). W latach 1980/1981 ukończył studium podyplomowe w zakresie produkcyjności lasu na SGGW w Warszawie, a w 2006 r. ukończył studia podyplomowe na SGH w Warszawie w zakresie przedsiębiorczego zarządzania organizacją.
Od 1 lipca 2006 r. do śmierci pełnił funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów. Wieloletni Przewodniczący i członek Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego w Lublinie. Oddany działacz Polskiego Związku Łowieckiego, wieloletni Przewodniczący Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i Członek Zarządu Głównego.

źródło: Katolickie Radio Zamość

Druga propozycja wiązała się historycznie z rodziną Aleksandra Fredry, gdyż I połowie XIX wieku właścicielem wsi Grodysławice był hrabia Edward Fredro, rodzony brat Aleksandra. To on około 1839 roku wybudował w Grodysławicach duży, murowany dwór. Hrabia Edward Fredro miał tylko jednego syna – Edwarda Ksawerego,który zmarł bezpotomnie. Po jego śmierci majątek Grodysławice przeszedł na własność Szeptyckich. Wiązało się to z tym, że córka słynnego Fredry – Zofia była żoną hrabiego Jana Kantego Szeptyckiego, dziedzica dóbr w Łaszczowie, a przejęcie majątku było wynikiem rodzinnych podziałów majątkowych. Następnie panem na Grodysławicach został wnuk Aleksandra Fredry – Aleksander Szeptycki który niestety w 1924 roku sprzedał posiadłość Kamilowi Czesławowi Chrzanowskiemu.

Dlatego też tomaszowskie nadleśnictwo zamierza upamiętnić także postać Aleksandra Fredry. Czy będzie to imię dla kolejnego kandydata na pomnik przyrody, czy pamiątkowa tablica na razie nie wiadomo.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "beretka" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:17:31 napisał:
  Po co zdradzacie, że jest takie drzewo ! Zaraz zjawi się ktoś z ministerstwa , znajdzie kornika lub innego spuszczela i po drzewie.
  4
  5
 • R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:46:22 napisał:
  żeby twojego pustego łba nie znaleźli
  5
  5
 • "beretka" dnia 3 sierpnia 2017 o godzinie 9:43:56 napisał:
  @Anonim Do " pustego łba " dodaj jeszcze " zdradziecką mordę" .
  4
  4


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

l
Też mnie to dziwi z tymi sponsorami ale...
beretka
Było naprawdę klimatycznie. Szkoda tyl...
lalaa
oglądam Sobie mecz Górnik Łęczna-Sta...
ciekawy
może ktoś wie dlaczego elewacja kości...
nottoooldlawyer
No i po co w takiej wiosce takie rondo z...
masz rację Karolku, jak zawsze...
uber
Jakby stawiający tablicę (lub ktoś kt...
Mot-Sam
Szarańcza to owad z którego niema poż...
4gt
Dlaczego nie,nazw historycznych i tak je...
PAWEŁ
Zamojski Festiwal Stolica Języka Fantas...
stare miasto
siabadaba da zabawa trwa...
"młode miasto"
Wynagrodzenie to tobie powinni obniżyć...
Zamość
Chyba po za parkiem?!?...
Chocholi taniec
Miasto wg. demografów , analityków si...
jEti
Bidaki i bogacze byli w cudzysłowie.Bid...
maks
Może i czepialstwo ale skąd "Piłsudsk...
maks
fajny pomysł z tablica informacyjną z ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017