Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów LubelskiRedakcja25 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Tomaszów Lubelski: OSiR do modernizacji

Urząd Miasta. Tomaszów Lubelski. Fot. R.Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Tomaszów Lubelski otrzymało 10 001 573,33 złotych dofinansowania na projekt pn. „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych Miasta Tomaszów Lubelski poprzez modernizację budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię, remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym, oraz budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami socjalnymi i usługowymi w Tomaszowie Lubelskim”.

Inwestycja powstaje na zdegradowanym terenie Tomaszowa. Przez brak pracy mamy tam większe niż w innych częściach miasta problemy. Największe to ubóstwo i wykluczenie – podkreśla Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. Kryta pływalni stanie się miejscem pracy dla kilka osób.

W ramach tej inwestycji wyremontowana zostanie hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po zakończeniu remontu mają odbywać się w niej m.in. zajęcia Akademii Aktywności dla dzieci i starszych.

Władzom Tomaszowa Lubelskiego szczególnie zależy na łączeniu pokoleń z obszarów rewitalizowanych. W mieście powstaje wielorodzinny budynek z mieszkaniami socjalnymi. Dach nad głową znajdą w nim najubożsi mieszkańcy miasta. Na parter wprowadzi się Dzienny Dom Seniora. To specjalna placówka gwarantująca troskliwą opiekę w dzień. Na noc podopieczni wracają do swoich domów. Dzień osób starszych w takich miejscach wypełniają m.in. zajęcia komputerowe, kursy rękodzieła i gotowania.

Z połączenia tych inwestycji powstał jeden projekt rewitalizacyjny, który władze Tomaszowa Lubelskiego złożyły do urzędu marszałkowskiego. Wniosek pozytywnie przeszedł ocenę i dostał dofinansowanie. 19 grudnia 2018 r. Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski podpisali umowę przekazującą miastu ponad 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość wszystkich prac przekracza 22,6 mln zł.

Zawarliśmy właśnie pierwszą umowę na wsparcie projektu rewitalizacyjnego w obecnym Regionalnym Programie Operacyjnym. Sport integruje, czego najlepszym przykładem jest Tomaszów Lubelski. Cieszę się, że miasto inwestuje środki europejskie w bazę sportową, z której skorzystają wszyscy mieszkańcy, od dzieci po seniorów – zaznaczył marszałek Stawiarski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat