Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów LubelskiRedakcja25 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Tomaszów Lubelski: OSiR do modernizacji

Urząd Miasta. Tomaszów Lubelski. Fot. R.Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Tomaszów Lubelski otrzymało 10 001 573,33 złotych dofinansowania na projekt pn. „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych Miasta Tomaszów Lubelski poprzez modernizację budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię, remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym, oraz budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami socjalnymi i usługowymi w Tomaszowie Lubelskim”.

Inwestycja powstaje na zdegradowanym terenie Tomaszowa. Przez brak pracy mamy tam większe niż w innych częściach miasta problemy. Największe to ubóstwo i wykluczenie – podkreśla Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. Kryta pływalni stanie się miejscem pracy dla kilka osób.

W ramach tej inwestycji wyremontowana zostanie hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po zakończeniu remontu mają odbywać się w niej m.in. zajęcia Akademii Aktywności dla dzieci i starszych.

Władzom Tomaszowa Lubelskiego szczególnie zależy na łączeniu pokoleń z obszarów rewitalizowanych. W mieście powstaje wielorodzinny budynek z mieszkaniami socjalnymi. Dach nad głową znajdą w nim najubożsi mieszkańcy miasta. Na parter wprowadzi się Dzienny Dom Seniora. To specjalna placówka gwarantująca troskliwą opiekę w dzień. Na noc podopieczni wracają do swoich domów. Dzień osób starszych w takich miejscach wypełniają m.in. zajęcia komputerowe, kursy rękodzieła i gotowania.

Z połączenia tych inwestycji powstał jeden projekt rewitalizacyjny, który władze Tomaszowa Lubelskiego złożyły do urzędu marszałkowskiego. Wniosek pozytywnie przeszedł ocenę i dostał dofinansowanie. 19 grudnia 2018 r. Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski podpisali umowę przekazującą miastu ponad 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość wszystkich prac przekracza 22,6 mln zł.

Zawarliśmy właśnie pierwszą umowę na wsparcie projektu rewitalizacyjnego w obecnym Regionalnym Programie Operacyjnym. Sport integruje, czego najlepszym przykładem jest Tomaszów Lubelski. Cieszę się, że miasto inwestuje środki europejskie w bazę sportową, z której skorzystają wszyscy mieszkańcy, od dzieci po seniorów – zaznaczył marszałek Stawiarski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018