R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Tomaszów LubelskiRedakcja24 lipca 2017 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Tomaszów Lubelski: Dotacje na inwestycje

R E K L A M A    B O A R D

Gmina Tomaszów Lubelski otrzyma z Unii Europejskiej kolejne dotacje na inwestycje. Będzie to budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowości Łaszczówka-Kolonia oraz budowa sieci kanalizacyjnej w ul. Józefowskiej w Rogóźnie.

Wójt Marzena Czubaj-Gancarz już podpisała umowę o przyznaniu dofinansowania i gmina przygotowuje przetargi na wykonanie robót.
W Łaszczówce-Kolonii będą to pierwsze odcinki sieci zarówno wodociągowej, jak i kanalizacyjnej. Natomiast w przypadku ul. Józefowskiej w Rogóźnie będzie to kontynuacja wcześniejszych prac. Po zakończeniu obecnej inwestycji cała ul. Józefowska będzie skanalizowana. Łącznie w Łaszczówce-Kolonii powstaną ponad 2 kilometry wodociągu i 3 kilometry sieci kanalizacyjnej, a nowy odcinek kanalizacji w Rogóźnie będzie mieć prawie 2,3 kilometra – mówi wójt Marzena Czubaj-Gancarz. 

Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wodociąg w Łaszczówce-Kolonii powinien być gotowy do końca czerwca przyszłego roku, a cała inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 2 lat. Z kolei prace w ul. Józefowskiej w Rogóźnie mają być wykonane i rozliczone do połowy przyszłego roku. 

Na obydwie inwestycje gmina otrzyma ponad 1 milion 180 tysięcy złotych, ale kwota ta może się zmienić po wyłonieniu wykonawców robót. Wiadomo jednak, że 63,63 % kosztów kwalifikowanych każdego z wymienionych projektów samorząd otrzyma z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, który dzielił środki, rozpatrzył prawie 180 wniosków. Wśród 67 projektów zaakceptowanych do dofinansowania, dwa złożyła Gmina Tomaszów Lubelski i jako jedna z trzech gmin powiatu tomaszowskiego otrzymała wsparcie. 

Uroczyste przekazanie umów o przyznaniu dofinansowania odbyło się w Starostwie Powiatowym w Zamościu. 

 
(źródło: IAS)
Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny