Lublin | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany18 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Terytorialsi i strażacy na wspólnym szkoleniu

R E K L A M A    B O A R D

15 grudnia 2018 r. na terenie jednostki wojskowej przy ul. Herberta w Lublinie odbyło się szkolenie inżynieryjno – saperskie żołnierzy OT z 203 kompanii saperów. Ćwiczenia realizowano wspólnie z zastępem PSP Lublin i OSP Bełżyce.

Wydzielone siły z kompanii saperów w liczbie 20 żołnierzy OT oraz 7 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach wspólnie realizowali zadania usuwania skutków klęsk żywiołowych spowodowanych zawałą leśną. Ćwiczono oczyszczanie rejonu z wykorzystaniem pił spalinowych.

Dowódca 203 kompanii kpt. Piotr Kostyra powiedział – „Poprzez takie właśnie szkolenia przygotowujemy się do tego, aby szybko i skutecznie pomagać lokalnej społeczności, a także innym służbom. Posiadamy na wyposażeniu bardzo dobry i nowoczesny sprzęt specjalistyczny, w tym przypadku piły spalinowe, które mogą być wykorzystane w różnych akcjach, np. usuwania zwalonych drzew”.

W misję Wojsk Obrony Terytorialnej wpisane jest wsparcie lokalnych społeczności w obliczu zagrożeń militarnych, jak i niemilitarnych, takich jak klęski żywiołowe i katastrofy. Budowanie kompetencji w tym zakresie jest ważną częścią systemu szkolenia żołnierzy OT, którzy w tym aspekcie współpracują z Państwową Strażą Pożarną. Celem tej współpracy jest również budowanie relacji zaufania i przygotowanie gruntu pod przyszłe współdziałanie.

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3100 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szeregi. 2 LBOT osiągnęła zdolność do reagowania kryzysowego w obszarze zagrożeń niemilitarnych. W tym zakresie, w ramach projektu „Parasol”, rozpoczęła współpracę ze służbami mundurowymi i jednostkami samorządu terytorialnego odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe w województwie.

kpt. Damian STANULA, OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Natasha
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Jurij
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Slavko
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Nigga
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Victor
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Barbie
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
John
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Girls
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat