Reklamatekst nadesłany | kategoria: REKLAMA11 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Terminal płatniczy – płatności bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością

R E K L A M A    B O A R D

Jak wynika z badań Narodowego Banku Polskiego, coraz więcej osób korzysta z terminali płatniczych. Trend będzie tylko wzrastał z powodu zmian następujących w naszym społeczeństwie, trybu życia oraz rozwojem nowoczesnych technologii.

Płatności bezgotówkowe z roku na rok popularniejsze

W 2018 roku NBP odnotował w marcu zdecydowany wzrost zainteresowania płatnościami bezgotówkowymi. Było to możliwe dzięki ogromnej liczbie używanych terminali płatniczych POS. NBP naliczył ich aż ponad 657 tysięcy. Prawie o 100 tys. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest między innymi Program Polska Bezgotówkowa w ramach którego można otrzymać tarminal na preferencyjnych warunkach. Więcej o tej inicjatywie przeczytasz na pep.pl. Nie ulega jednak wątpliwości, że to popyt dyktuje podaż. To przedsiębiorcy muszą dostosować się do wymagań klientów. A współcześni klienci chcą płacić szybko i wygodnie.

Dlaczego Polacy chcą płacić bezgotówkowo?

Płacenie metodą bezgotówkową jest niezwykle bezpieczne, wygodne, szybkie i dostępne praktycznie w każdym miejscu. Ze względu na rozwój technologii oraz obecność na rynku wielu operatorów dostarczających oprogramowanie oraz sprzęt niezbędny do obsługi transakcji bezgotówkowych, można zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania tego typu płatnościami. Co więcej, nawet sieci popularnych sklepów spożywczych, które były wcześniej bardzo zachowawcze w stosunku do nowoczesnych płatności, przekonały się jak wielką popularnością cieszą się płatności np. kartą lub telefonem i musiały dostosować się do wymagań klientów. Na różnych forach internetowych można było nawet przeczytać negatywne opinie na temat braku możliwości płacenia kartą. Dziś wydaje się już to zamierzchłą przeszłością.

Płatności bezgotówkowe – zalety

Obecnie telefon komórkowy, a w zasadzie smartfon z dostępem do internetu, jest urządzeniem, z którym się po prostu nie rozstajemy. Na co dzień korzystamy z licznych i przydatnych aplikacji, w tym aplikacji bankowych. Obecnie możemy płacić BLIKIEM bezgotówkowo, nie martwiąc się, czy idąc na zakupy, mamy przy sobie portfel. Dodatkowo coraz więcej smartfonów wyposażonych jest w funkcję NFC, czyli near-field communication, co oznacza – krótkozasięgowy standard komunikacji. NFC pozwala na bezprzewodową wymianę danych na bardzo krótką odległość. Dzięki czemu już raczej nikogo nie dziwi widok klienta płacącego za zakupy poprzez zbliżenie telefonu do terminala. Zobacz więcej przykładów bezgotówkowych płatności w artykule: Terminal płatniczy to dziś obowiązek – Polacy pokochali płatności bezgotówkowe

Jakie dokładnie zalety płatności bezgotówkowych możemy wymienić? Są to na pewno:

  • bezpieczeństwo
  • dostępność
  • szybkość
  • wygoda
  • bieżąca kontrola nad wydatkami

Bieżąca kontrola wydatków

Wspomnieliśmy, że kontrola wydatków jest jedną z zalet płatności bezgotówkowych. W jaki sposób to działa? Wypłacając pieniądze z bankomatu i często dokonując płatności gotówką, trudno nam oszacować, ile już wydaliśmy. Spoglądamy tylko na dostępną liczbę banknotów pozostałych w portfelu Korzystanie z płatności elektronicznych czy kartą płatniczą, pozwala na większą kontrolę, ponieważ każda transakcja jest udokumentowana w systemie. Poza tym, możemy też ustalić limity dzienne transakcji, które pomogą nam wypracować nawyk oszczędzania.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: REKLAMA
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018