R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Tekst sponsorowany | Zdrowie i Urodatekst nadesłany25 września 2017

Terapia masażem – kiedy jest skuteczna?

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Masaż jest formą relaksu, odpoczynku, pozbycia się napięć mięśniowych i stresu dnia codziennego. Poddajemy się masażom z ochotą, aby choć na chwilę móc się odprężyć pod wpływem wprawnych rąk masażysty. Terapia masażem może być jednak techniką wspomagającą leczenie różnych schorzeń. Kiedy będzie najskuteczniejsza?

Oddziaływanie masażu na ciało człowieka

Od wieków terapia masażem była powszechnie znana i wykorzystywana w medycynie naturalnej. Ma ona dobroczynny wpływ na cały organizm. Działa nie tylko na skórę, ujędrniając ją i stymulując do regeneracji, ale także na układ ruchu, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze oraz na układ krwionośny i limfatyczny.

Dzięki masażom można się zrelaksować, zmniejszyć napięcie, stres, leczyć bezsenność, zwiększyć dotlenienie komórek, redukować dolegliwości bólowe i uzyskiwać wiele innych pozytywnych efektów. Warto podkreślić, że pod wpływem masażu w skórze rozszerzają się naczynia, co poprawia jej wygląd. Masaż przyspiesza krążenie krwi i chłonki, co przyspiesza przemianę materii.

Masaż zaliczany jest do jednej z najbardziej skutecznych form stymulacji naturalnej zdolności organizmu do samoregeneracji. Naukowcy dowiedli, że techniki masażu nie tylko rozluźniają i przynoszą ulgę w dolegliwościach bólowych, ale też dodają sił oraz są skutecznym sposobem na odzyskanie zdrowia i urody. Trzeba jednak mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą masażu, aby skutecznie wspierać leczenie farmakologiczne i konwencjonalne, a nawet niekiedy je nim zastępować.

Wykwalifikowany masażysta

Jeśli chcielibyśmy pozbyć się bólów głowy, pleców lub nóg, zniwelować permanentne przemęczenie czy zlikwidować cellulit, powinniśmy zgłosić się do wykwalifikowanego masażysty. Dzięki terapii masażem pozbędziemy się stresu, a także wzmocnimy system odpornościowy naszego organizmu, zakładając, że osoba masująca nas będzie doskonale wiedziała, co robi. W przeciwnym wypadku masaż może bardziej nam zaszkodzić niż pomóc.

Terapia masażem jest skuteczna, jeśli zabiegi tego rodzaju wykonuje odpowiednio wyszkolony specjalista. Technikiem masażystą może zostać osoba po ukończeniu szkoły średniej, a następnie odbyciu dwuletniego kształcenia w szkole policealnej, np. w Lublinie. Trzeba podkreślić, że masaż przeprowadzany przez nieodpowiednią osobę może nawet okazać się niebezpieczny dla pacjenta i pogorszyć stan jego zdrowia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do kalectwa.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ku pamięci
"Po europejskich podróżach lata spędz...
przedstawiciel ... 22 minuty temu
Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu by...
Bartek 52 minuty temu
Oczywiscie, że nie wesprę. Mam już do...
z_boku
Uważam że nie należy się osobie wypi...
z_boku
Agent "he he" znowu nadaje. Po przez pro...
zamościak
Ławeczka powinna być w byłym "małpim...
krycho
niech oni lepiej idą na szczaw razem z ...
Marco Polo
Niech mu ławeczki w Krakowie stawiają....
Bapcia
Coś żeś mocno zorientowany w tej spra...
pracownik
Szkoda ,że nie poruszyli tematu niegodn...
ławeczka
Co faktycznie czuł Marek Grechuta do sw...
drogeria
ty sławek jesteś jak widać z wpisu za...
TIR
Radny Kutyła uczestnicząc w tego typu ...
pp
@Modern Szkoda, że tylko jedną i to...
mieszkaniec
Widzę, że roztocze.net wzoruje się na...
gość
zazdroszczę....niestety nie mogę...
kopać gałe
Jebło cię?????? chyba jednak cię jeb...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017