R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Tekst sponsorowany | Zdrowie i Urodatekst nadesłany25 września 2017 FACEBOOK | 5148 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Terapia masażem – kiedy jest skuteczna?

R E K L A M A    B O A R D

Masaż jest formą relaksu, odpoczynku, pozbycia się napięć mięśniowych i stresu dnia codziennego. Poddajemy się masażom z ochotą, aby choć na chwilę móc się odprężyć pod wpływem wprawnych rąk masażysty. Terapia masażem może być jednak techniką wspomagającą leczenie różnych schorzeń. Kiedy będzie najskuteczniejsza?

Oddziaływanie masażu na ciało człowieka

Od wieków terapia masażem była powszechnie znana i wykorzystywana w medycynie naturalnej. Ma ona dobroczynny wpływ na cały organizm. Działa nie tylko na skórę, ujędrniając ją i stymulując do regeneracji, ale także na układ ruchu, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze oraz na układ krwionośny i limfatyczny.

Dzięki masażom można się zrelaksować, zmniejszyć napięcie, stres, leczyć bezsenność, zwiększyć dotlenienie komórek, redukować dolegliwości bólowe i uzyskiwać wiele innych pozytywnych efektów. Warto podkreślić, że pod wpływem masażu w skórze rozszerzają się naczynia, co poprawia jej wygląd. Masaż przyspiesza krążenie krwi i chłonki, co przyspiesza przemianę materii.

Masaż zaliczany jest do jednej z najbardziej skutecznych form stymulacji naturalnej zdolności organizmu do samoregeneracji. Naukowcy dowiedli, że techniki masażu nie tylko rozluźniają i przynoszą ulgę w dolegliwościach bólowych, ale też dodają sił oraz są skutecznym sposobem na odzyskanie zdrowia i urody. Trzeba jednak mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą masażu, aby skutecznie wspierać leczenie farmakologiczne i konwencjonalne, a nawet niekiedy je nim zastępować.

Wykwalifikowany masażysta

Jeśli chcielibyśmy pozbyć się bólów głowy, pleców lub nóg, zniwelować permanentne przemęczenie czy zlikwidować cellulit, powinniśmy zgłosić się do wykwalifikowanego masażysty. Dzięki terapii masażem pozbędziemy się stresu, a także wzmocnimy system odpornościowy naszego organizmu, zakładając, że osoba masująca nas będzie doskonale wiedziała, co robi. W przeciwnym wypadku masaż może bardziej nam zaszkodzić niż pomóc.

Terapia masażem jest skuteczna, jeśli zabiegi tego rodzaju wykonuje odpowiednio wyszkolony specjalista. Technikiem masażystą może zostać osoba po ukończeniu szkoły średniej, a następnie odbyciu dwuletniego kształcenia w szkole policealnej, np. w Lublinie. Trzeba podkreślić, że masaż przeprowadzany przez nieodpowiednią osobę może nawet okazać się niebezpieczny dla pacjenta i pogorszyć stan jego zdrowia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do kalectwa.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny