R E K L A M A

28 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

To jest ostatnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na drodze ekspresowej S17 z Lublina do Warszawy, ostatnie wydane przez Lubelski Urząd Wojewódzki dotyczące odcinka położonego w granicach naszego województwa. – powiedział podczas konferencji wojewoda Przemysław Czarnek.

Obecnie nic nie wskazuje na to aby inwestycja miała jakiekolwiek opóźnienia, w związku z tym w drugiej połowie 2019 roku będziemy mogli cieszyć się już szybką jazda do Warszawy. – zaznaczył wojewoda.
 
W gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem m. in. wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka oraz dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Lublinie, Stanisława Schodzińskiego. Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) czyli pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki (wraz z węzłem), o długości ok. 20,2 km.
 
Decyzja ZRID umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej.  Wysokość odszkodowania ustala wojewoda w postępowaniu administracyjnym, które kończy się wydaniem decyzji o ustaleniu odszkodowania. Decyzją objęte jest ok. 1000 osób – właścicieli nieruchomości. Postępowanie administracyjne budziło duże zainteresowanie społeczne. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Jest to ostatni odcinek na terenie województwa lubelskiego, budowy drogi ekspresowej S17 do Warszawy, na który została wydana decyzja.
 
Decyzja ZRID wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji.
 
***
 
Zakres inwestycji obejmuje:
·         budowę dwujezdniowego odcinka drogi ekspresowej S17 o długości 20,17 km
·         budowę trzech węzłów drogowych,
·         budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP):
–     MOP „Niwa Babicka”,
–     MOP „Sarny”,
·         budowę Obwodu Utrzymania Drogi (OUD) w miejscowości Moszczanka,
·         przebudowę innych dróg publicznych,
·         budowę obiektów inżynierskich 25 szt: wiaduktów, mostów, kładek dla pieszych,
·         budowę obiektów inżynierskich związanych z ruchem pieszym i rowerowym,
·         budowę ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych
·         budowę i przebudowę sieci uzbrojenia terenu
·         rozbiórkę obiektów budowlanych,
·         wycinkę wszystkich drzew i krzewów kolidujących z rozbudowywaną drogą i jej elementami.
·         nasadzenia zieleni krajobrazowej i naprowadzającej.
 


Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 3

R E K L A M A

    5 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "ken" dnia 29 marca 2017 o godzinie 8:31:29 napisał:
  Fajnie, że zaczęli budować, ale niestety najbardziej potrzebny odcinek t.j. obwodnica Kołbieli i jej okolice cały czas są w lesie. Na samą obwodnicę Kołbieli nawet nie złożono jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę. Tak więc mówienie, że w 2019 będziemy śmigać między Zamościem i Warszawą to jest najdelikatniej mówiąc uproszczenie. Będzie pewnie ekspresówka, ale od Garwolina do Piask. W okolicach Kołbieli i pod Warszawą bardzo prawdopodobne będzie opóźnienie.
  4
  0
 2. R E K L A M A

 3. "ConceptOfPower" dnia 29 marca 2017 o godzinie 9:31:11 napisał:
  Przecież mazowiecka część tej trasy miała powstać wcześniej od lubelskiej. Za Garwolinem już są wykarczowane lasy, dalej jadąc na Kołbiel poustawiane są słupki przy trasie. Skąd informacja, że są problemy z obwodnicą Kołbieli?
  1
  0
 4. "ken" dnia 29 marca 2017 o godzinie 10:57:56 napisał:
  Chociażby ze strony inwestora. Nie złożono jeszcze wniosku o zezwolenie na budowę, a oczekiwanie na decyzję wojewody trwa kilka miesięcy (jeśli wszystko jest ok i nie trzeba poprawiać dokumentów). Skąd informacja, że mazowiecka część miała powstać wcześniej?
  1
  0
 5. "KK" dnia 29 marca 2017 o godzinie 23:07:28 napisał:
  Wczoraj wracałem z W-wy. Od Pilawy(przed Garwolinem) do Kurowa coś się dzieje (wycięte drzewa ,zdejmują humus) . Niestety największy bajzel jest z Kołbielą. Jeśli porobią wszytko oprócz Kołbieli na którą nie ma jeszcze projektu !!! to będzie kicha większa niż teraz. Teraz to ja sobie Kołbiel omijam bocznymi dróżkami ,ale jak będą wszędzie ekrany i ogrodzenia to jak ja się wbiję na te dróżki omijające rondo ???!!!!!!!!!!!
  2
  0
 6. "Zamość" dnia 30 marca 2017 o godzinie 16:46:19 napisał:
  Kołbiel to tragedia, stoi się kilka godzin,dlaczego nikt tego nie ruszy, koszmar dla kierowców trwa na trasie do Warszawy, jak długo jeszcze ?...
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A