Galerie | Historia | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja31 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Rozpoczął się Szturm Twierdzy [ZDJĘCIA]

R E K L A M A    B O A R D

Dzisiaj uroczyście otworzono wielkie, plenerowe widowisko „Szturm Twierdzy Zamość”, które od kilkunastu lat przyciąga do miasta turystów z Polski i zagranicy.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia nie zabrakło atrakcji, miał miejsce pokaz zdolności bojowej Twierdzy Zamość, przyjęcie poselstwa szwedzkiego, Koncert zespołu Percival i Fireshow Teatru Ognia Utopia i formacji Leśne Licho ze Stalowej Woli.

Poniżej program na kolejne dni. Szturm to kilkuset rekonstruktorów, konie, widowiskowe bitwy, prezentacja bractw rycerskich, walki z bronią, popisy jeździeckie, pokazy historycznych tańców i dawnych ubiorów.

sobota — 1 czerwca
11:00-19:00 – Obóz rekonstruktorów otwarty dla zwiedzających – teren za Furtą Wodną
11:00-19:00 – Animacje, gry i zabawy dla dzieci, teatrzyk lalkowy w epoce XVII w., malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, rolla bolla, warsztaty małych szczudeł, stanowisko strzelnicze dla dzieci, warsztaty szermiercze – tereny przy obozie
11:00-19:00 – XVII-wieczne obozowisko sokolników – sowy i ptaki drapieżne – tereny przy obozie
11.00 – Pokaz XVII-wiecznego parzenia kawy (wraz z degustacją) – przy Kazamacie Wschodniej Bastionu II – teren przy obozie
12.05 – Przemarsz wojsk przez Rynek Wielki pod pomnik Jana Zamoyskiego i prezentacja grup rekonstrukcyjnych.
13.00 – Bitwa dzienna – tereny zielone przy Bastionie VI
17:00-17:45 – Pokaz sokolniczy (uzależniony od pogody) – teren przy obozie
18.00 – Burda w karczmie – przy Furcie Wodnej
18:00 – Gar zupy wezyra – degustacja dla odwiedzających i rekonstruktorów
18:00 – Wieczorne czytanie bajek – tereny przy obozie
21.00 – Bitwa nocna przy Bramie Szczebrzeskiej

niedziela – 2 czerwca
11:00-14:00 – Obóz rekonstruktorów otwarty dla zwiedzających – teren za Furtą Wodną
11.00 – Potyczka przy Furcie Wodnej
Teren przed dawnym pałacem Zamoyskich:
12:00 – Legenda Stołu Szwedzkiego
12:30 – Pokaz tańców dworskich – Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”
12.45 – Powitanie króla Jana Kazimierza i Ludwiki Marii Gonzagi poprzedzone pokazem chorągwiarzy
13.00 – wspólne zdjęcie pod pomnikiem Jana Zamoyskiego, zakończenie Szturmu

wydarzenia towarzyszące:
Muzealna Mennica – przed Muzeum Zamojskim (ul. Ormiańska 30) na bieżąco wybijane będą kopie takich monet jak m.in.: denar krakowski z czasów królowej Jadwigi, półskojec krzyżacki, sześciogrosz zamojski. Zapraszają Muzeum Zamojskie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.
Wystawa kostiumów historycznych – Kazamata Zachodnia Bastionu II

Szturmowi Twierdzy Zamość towarzyszy konferencja naukowo-branżowa „Rekonstrukcje historyczne jako produkt turystyczny”, którą organizują Polska Organizacja Turystyczna i Miasto Zamość.
31 maja, sala Consulatus w zamojskim ratuszu (Rynek Wielki 13)

Zobacz jak było w poprzednich latach:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018