R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćMLC26 listopada 2016

Szpital „papieski” z nowym certyfikatem i zmodernizowanymi oddziałami

Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II otrzymuje Certyfikat Akredytacyjny, fot. MLC

R E K L A M A    B O A R D

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II otrzymał szósty Certyfikat Akredytacyjny oraz 3 mln zł na modernizację dwóch oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego i Patologii Ciąży oraz Urologicznego. Oficjalna uroczystość otwarcia odbyła się w piątek, 25 listopada.


Jest to przede wszystkim skok w nowoczesność i inna jakość opieki nad chorymi. Szpital „papieski” otrzymał też najwyższy poziom referencyjności. To oznacza, że wszystkie najbardziej skomplikowane przypadki będą trafiać do nas. Oczywiście związane jest to także z coraz większymi obowiązkami. Stajemy się centrum na ten rejon działania. Poza tym te dwa oddziały wymagały już wprowadzenia wyższych standardów – mówił naszej redakcji Andrzej Mielcarek, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.        
Ostatnio, szpital „papieski”, jako jedna z nielicznych jednostek w Polsce wprowadził znieczulenia okołoporodowe.
Poza tym mamy tak ustawione dyżury, żeby SOR był zawsze dostępny. Pacjentki mogą teraz rodzić oddzielnie. Zapewniona jest intymność i możliwość znieczulenia – mówił dyrektor.

Zdobycie już po raz 6 z rzędu Certyfikatu Akredytacyjnego jest bardzo ważnym wydarzeniem dla szpitala, ponieważ jest on placówką, w której zarządzanie jakością jest traktowane jako integralny element składowy procesu zarządzania.
Dążąc do podnoszenia jakości udzielanych świadczeń medycznych, są realizowane planowe modernizacje poszczególnych oddziałów. Proces ten jest również związany z dostosowaniem działalności do potrzeb pacjentów, poprzez zarządzanie stanem łóżek szpitalnych. Dlatego, w wyniku przeprowadzonej analizy, zmniejszona została powierzchnia zajmowana przez Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Patologią Ciąży, a w to miejsce został przeniesiony Oddział Urologiczny. Tym samym nie zmieni się stan łóżek w szpitalu    – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy szpitala „papieskiego”.

Piątkowe uroczystości w szpitalu rozpoczęły się już tradycyjnie, mszą św. w kaplicy szpitalnej. Potem Certyfikat Akredytacyjny wręczył dyrekcji „papieskiego” Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, następnie odbyło się poświęcenie zmodernizowanych oddziałów. Podczas uroczystości nie zabrakło też mikołajkowego akcentu. Wszyscy zgromadzeni otrzymali słodki upominek od szpitalnego Mikołaja.
    Inwestycja modernizacji oddziałów mogła zostać zrealizowana dzięki środkom finansowym przekazanym na ten cel przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Całość inwestycji kosztowała ok. 3 mln. zł.    

Szpital w Zamościu jest jedną z pierwszych placówek medycznych w kraju, która wdrożyła standardy akredytacyjne (od 2001 r.). Ponadto, w bieżącym roku szpital podjął działania w kierunku uczestnictwa w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”. Liderem projektu jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, zaś partnerem jest Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Oprócz tego w Szpitalu działa zintegrowany system zarządzania jakością, w skład którego wchodzą inne wdrożone i działające systemy jakościowe (ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; PN-N 18001:2004; OHSAS 18001:2007; ISO 27001:2005, ISO 22000:2005 Szpital Przyjazny Dziecku, Szpital bez bólu).    

 

Autor: MLC
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "beretka" dnia 26 listopada 2016 o godzinie 19:07:21 napisał:
  No i wreszcie dobra wiadomość. Przydałby się jeszcze PET . żeby nie jeździć do Lublina.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "widz" dnia 27 listopada 2016 o godzinie 22:36:10 napisał:
  te same twarze od kilkunastu lat, widać dobrze im przy korytach, a zwykły mieszkaniec...okłamywany, zwodzony i zawiedziony
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Fiotr Pronczews...
Dziękuję za link. Rzeczywiście jest t...
Gabriela Korkos...
To pytanie należy zadać Organizatorom....
Fiotr Pronczews...
"Jak informują organizatorzy na problem...
ktoś
Ludzie!! Zginął człowiek, osierocił...
Do Witi
Odpowiedź jest prosta. Post "Buca" nie...
09
"Karolina" Zadzwoń na policję i się d...
POdPIS
"POdPIS-co ma wójt i starosta do komina...
zemek
Zawod?za taka robote (ostatnie miejsce w...
Diab
Filozofy Jaki to zawod?to sport a nie za...
...
No proszę .... mistrz savoir vivre'u na...
Witia
Redakcja zamieszcza pod komentarzami uwa...
ad111
Wójt jest silny, to fakt. Radni są sł...
A....Z
"JA" ma rację ,nie ma żadnej konkretne...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny