R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćMLC26 listopada 2016 FACEBOOK | 4411 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Szpital „papieski” z nowym certyfikatem i zmodernizowanymi oddziałami

Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II otrzymuje Certyfikat Akredytacyjny, fot. MLC

R E K L A M A    B O A R D

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II otrzymał szósty Certyfikat Akredytacyjny oraz 3 mln zł na modernizację dwóch oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego i Patologii Ciąży oraz Urologicznego. Oficjalna uroczystość otwarcia odbyła się w piątek, 25 listopada.


Jest to przede wszystkim skok w nowoczesność i inna jakość opieki nad chorymi. Szpital „papieski” otrzymał też najwyższy poziom referencyjności. To oznacza, że wszystkie najbardziej skomplikowane przypadki będą trafiać do nas. Oczywiście związane jest to także z coraz większymi obowiązkami. Stajemy się centrum na ten rejon działania. Poza tym te dwa oddziały wymagały już wprowadzenia wyższych standardów – mówił naszej redakcji Andrzej Mielcarek, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.        
Ostatnio, szpital „papieski”, jako jedna z nielicznych jednostek w Polsce wprowadził znieczulenia okołoporodowe.
Poza tym mamy tak ustawione dyżury, żeby SOR był zawsze dostępny. Pacjentki mogą teraz rodzić oddzielnie. Zapewniona jest intymność i możliwość znieczulenia – mówił dyrektor.

Zdobycie już po raz 6 z rzędu Certyfikatu Akredytacyjnego jest bardzo ważnym wydarzeniem dla szpitala, ponieważ jest on placówką, w której zarządzanie jakością jest traktowane jako integralny element składowy procesu zarządzania.
Dążąc do podnoszenia jakości udzielanych świadczeń medycznych, są realizowane planowe modernizacje poszczególnych oddziałów. Proces ten jest również związany z dostosowaniem działalności do potrzeb pacjentów, poprzez zarządzanie stanem łóżek szpitalnych. Dlatego, w wyniku przeprowadzonej analizy, zmniejszona została powierzchnia zajmowana przez Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Patologią Ciąży, a w to miejsce został przeniesiony Oddział Urologiczny. Tym samym nie zmieni się stan łóżek w szpitalu    – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy szpitala „papieskiego”.

Piątkowe uroczystości w szpitalu rozpoczęły się już tradycyjnie, mszą św. w kaplicy szpitalnej. Potem Certyfikat Akredytacyjny wręczył dyrekcji „papieskiego” Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, następnie odbyło się poświęcenie zmodernizowanych oddziałów. Podczas uroczystości nie zabrakło też mikołajkowego akcentu. Wszyscy zgromadzeni otrzymali słodki upominek od szpitalnego Mikołaja.
    Inwestycja modernizacji oddziałów mogła zostać zrealizowana dzięki środkom finansowym przekazanym na ten cel przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Całość inwestycji kosztowała ok. 3 mln. zł.    

Szpital w Zamościu jest jedną z pierwszych placówek medycznych w kraju, która wdrożyła standardy akredytacyjne (od 2001 r.). Ponadto, w bieżącym roku szpital podjął działania w kierunku uczestnictwa w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”. Liderem projektu jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, zaś partnerem jest Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Oprócz tego w Szpitalu działa zintegrowany system zarządzania jakością, w skład którego wchodzą inne wdrożone i działające systemy jakościowe (ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; PN-N 18001:2004; OHSAS 18001:2007; ISO 27001:2005, ISO 22000:2005 Szpital Przyjazny Dziecku, Szpital bez bólu).    

 

Autor: MLC
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Ciekawe...
czy fryzjer i kosmetczka już umowieni? ...
por.zUbek 3 minuty temu
Nieprawda! Ja chwaliłem zmianę uczesan...
antyklerykał 28 minut temu
Piękne, słowiańskie, rodzime zwyczaje...
Dirty Harry
Co posiejesz, to zbierzesz. Twoja idolka...
socjal
Ogarnijcie się ludzie z tą nienawiści...
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas...
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
nikt
OK, ale przydałoby się takie informacj...
Oneb
Wróżka, osiedle, 16:16, !, Z osiedla, ...
Dirty Harry
A mógłbyś wyjaśnić na czym miałoby...
Ciekawe czy do komitetu pani radnej zał...
observer
szerszy elektorat to taki trochę kurdup...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny