Reklamatekst nadesłany21 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szczoteczka soniczna – czym jest i jak działa?

R E K L A M A    B O A R D

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak zaczyna się wielka przygoda. Przygoda, bo dziś umyjemy zęby szczoteczką soniczną! Szczoteczka soniczna – z nazwą tego urządzenia można się ostatnio dość często zetknąć. Uchodzi ona za najzdrowszą i najdokładniej czyszczącą zęby. Czy to prawda, że szczoteczka soniczna działa na nasze zęby lepiej niż szczoteczka elektryczna czy manualna? Przekonajmy się!

Szczoteczka elektryczna a soniczna

Szczoteczka elektryczna jest urządzeniem nieco bardziej powszechnym, dlatego najłatwiej będzie opisać działanie sonicznego kuzyna w oparciu o jej mechanikę.

Szczoteczka elektryczna wykonuje dwa rodzaje ruchów – ruchy oscylacyjne i pulsacyjne. Pierwszy typ to liczba rotacja główki z włosiem, którą wykonuje urządzenie. Najlepsze szczoteczki elektryczne wykonują w ciągu minuty blisko 10 tysięcy ruchów rotacyjnych. Drugi typ ruchu to ruch dociskający włosie do zębów. Szczoteczki wykonują go około 40 tysięcy razy w ciągu minuty.

Ruchy szczoteczki sonicznej się różnią – taki urządzenia wykonują ruchy wymiatająco-pulsacyjne. Różni się typ ruchu, ale też liczba jego powtórzeń – szczoteczki soniczne wykonują ruch nawet 60 tysięcy razy w ciągu minuty.

Różni się też mechanizm wprawiania główki w ruch. Silnik szczoteczki elektrycznej generuje ruchy rotacyjne główki, natomiast silnik szczoteczki elektrycznej wprawia ją w drgania. Mycie zębów szczoteczką soniczną działa za pomocą fal dźwiękowych. Drgające włosia łatwiej docierają do przestrzeni między zębami i usuwają płytkę nazębną. Wprawione w ruch cząsteczki śliny i pasty do zębów uderzają w miejsca, gdzie szczoteczka nie dociera – dzięki temu szczoteczka soniczna czyści zęby dużo dokładniej niż elektryczna.

Specyfikacja szczoteczki sonicznej

Większość szczoteczek sonicznych posiada wbudowany timer, który odlicza, zalecane przez dentystów, dwie minuty pracy. Co 30 sekund daje sygnał, żeby przejść do mycia kolejnej strefy jamy ustnej. Droższe modele można połączyć z dedykowaną aplikacją na smartfon, która pokieruje właściciela przez codzienną higienę jamy ustnej.

Szczoteczki soniczne posiadają kilka trybów – poza trybem czyszczenia, niektóre wyposażone są w program wybielania zębów czy masażu dziąseł. Każda szczoteczka posiada opcję regulacji mocy, a im droższy model, tym więcej stopni i więcej programów.

Akumulator większości szczoteczek sonicznych wystarczy ładować co kilka tygodni. Bateria jest dość pojemna i spokojnie starczy na kilkadziesiąt myć. Producenci do urządzeń dorzucają ładowarki, które można podłączyć do sieci za pośrednictwem wtyczki USB. Takie urządzenia można ładować więc na przykład z laptopa, co jest bardzo przydatne w trakcie podróży.

Czy warto kupować szczoteczkę soniczną?

Zdecydowanie warto. Jest to co prawda wydatek rzędu kilkuset złotych, ale zwróci się w postaci zdrowych, zadbanych zębów i dziąseł. Szczoteczka soniczna czyści 10 razy dokładniej niż szczoteczka manualna. Dba o przestrzenie międzyzębowe, usuwa płytkę nazębną, nie narażając szyjek zębów na odsłonięcie. Ruchy wymiatające nie podrażniają dziąseł, w odróżnieniu od ruchów rotacyjnych.

Ze szczoteczek sonicznych mogą korzystać wszyscy – również dzieci po 6 roku życia. Jeśli szukasz dla siebie dobrej szczoteczki sonicznej, zajrzyj koniecznie do sklepu Neonet: https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/szczoteczki-elektryczne-i-irygatory.html

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
Yıldırım Nak...
evden eve nakliyat www.yildirimnakliyat....
Evden Eve Nakli...
buradan ...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Haaaaa
Prawda jak jest i działa, leży w czelu...
Do KL
Hmmmm... Ty chyba kobiety na oczy nie wi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat