R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara4 sierpnia 2017

Szczebrzeszyn/Zamość: Przed nami Festiwal Stolica Języka Polskiego

Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego. Fot. Robert Moteka

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

„Cała nadzieja w literaturze” – to hasło tegorocznego Festiwalu Stolica Języka Polskiego, odbywającego się co roku w Szczebrzeszynie, który 6 sierpnia zawita także do Zamościa. Roztocze.net jest patronem medialnym wydarzenia.

W pierwszą niedzielę sierpnia (06.08.2017) rozpocznie się trzecia edycja znakomitego wydarzenia kulturalno-literackiego Festiwal Stolica Języka Polskiego,  który potrwa do 12 sierpnia br. Hasło Festiwalu brzmi: „Cała nadzieja w literaturze”, a patronami w 2017 roku będą Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.  

Organizatorzy zapewniają bogaty, bardzo interesujący, dopasowany do różnych grup adresatów program festiwalu. Zaplanowano udział wielu znakomitych Gości, niepowtarzalne rozmowy, autorskie spotkania z pisarzami, poetami, językoznawcami, spektakle teatralne, projekcje filmów, warsztaty dla dzieci i młodzieży, kiermasze książek, a wszystko to w niepowtarzalnej kameralnej atmosferze.

Niebywałą okazją będzie możliwość uczestniczenia w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej –Ireny Santor i Ani Dąbrowskiej, a także warsztaty kulinarne  „Bajkowe gotowanie” czy „Kuchnia żydowska”.

 Festiwal 6 sierpnia zawita także do Zamościa.

W programie zamojskiego dnia imprezy, o której jest coraz głośniej w całej Polsce znalazły się m.in. „Rozmowy o języku” i spotkanie z „Mistrzami słowa”. W ramach tego ostatniego wydarzenia będzie można poznać dzieła literackie, m.in. ”Przygody dobrego wojaka Szwejka” i „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” w interpretacji wybitnych polskich aktorów – Mai KomorowskiejJoanny SzczepkowskiejKrzysztofa Kowalewskiego.

Z kolei najmłodszych organizatorzy zapraszają na spotkania z autorami książek dla dzieci: Michałem RusinkiemGrzegorzem Kasdepke i Rafałem Kosikiem.

Na kolejne dni festiwal przenosi się do Szczebrzeszyna, gdzie zaplanowano m.in. warsztaty literackie, spotkania autorskie, projekcje filmów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dorota Masłowska, Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, ks. Adam Boniecki, Hanna Kral, Mariusz Szczygieł
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Wejściówki na wybrane imprezy festiwalowe do odebrania od 1 sierpnia od godz. 10 w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie, 
ul. Sądowa 3.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się w Lookalnym Kalendarzu Wydarzeń. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "???" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 9:25:34 napisał:
  Czy można sprawować patronat zza grobu? Ech !!! Idę coś przeczytać.
  1
  7
 • R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 10:01:08 napisał:
  Można. PWN pod hasłem "patron" napisał tak: 1. «zasłużona i zwykle nieżyjąca już osoba, której imię nadawane jest jakiejś instytucji lub jakiemuś miejscu» 2. «osoba święta lub bóstwo opiekuńcze, któremu oddano w opiekę jakiś kraj, obiekt, osobę lub grupę» 3. «święty, którego imię nadawane jest przy chrzcie» 4. «osoba lub instytucja opiekująca się kimś lub czymś» 5. «prawnik sprawujący bezpośrednią opiekę nad pracą aplikanta» 6. «w starożytnym Rzymie: patrycjusz sprawujący opiekę nad wyzwolonymi niewolnikami lub klientami» Jak widać znaczeń słowa patron jest wiele.
  6
  1
 • "???" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 11:00:54 napisał:
  Racja . Przez te upały przeczytałem słowo "patronat" i tak sformułowałem pytanie. Jak podaje PWN - "patronat" 1. «sprawowanie opieki nad kimś albo nad czymś» 2. «w starożytnym Rzymie: układ stosunków między patronem a osobą oddającą się pod jego opiekę, oparty na obustronnej wierności» Pytanie chyba jest zasadne ale w oderwaniu od treści artykułu.
  4
  1
 • "Robert Moteka" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 12:29:18 napisał:
  Tak oczywiście pytanie jest zasadne. Dziękujemy za czujność i uwagi.
  2
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Lucyna
każdy innny abuy nie ten co jest...
do Harry
Co do min to ważne, by po wyborach był...
elektorat pis
Zamość będzie miał prezydenta, takie...
magnar
@brudny Harry jak Jarek nie pozwala to j...
ak
Mordy wy moje- wchodzę po raz kolejny n...
Thomas
Jeżeli PiS poprze np. Rafała Wszola. T...
brudny Harry
A ja wam powiem, dlaczego chłopaki z Pi...
TORRES20400
Sygnały wysyłane alfabetem Morse'a, mo...
magnar
Z tego co wiem to właśnie Warszawa da...
jaa
Przedstawią propozycję do Warszawy, cz...
ja
do kmiota - niestety, cały kraj...
POdPIS
ja cie, i się tak nie boi ? Może zdję...
z_boku
Kolejny raz widać że utrzymywanie gmin...
Pamiętamy
Żenujące t.w....
Do kmiota wyże...
Z czego pisiory mają się cieszyć ,że...
Włączyć Sitaniec do Zamościa i będz...
ja
patrząc się na Wasze foto - czemu jest...
ad111
A tutaj taki kwiatek i o dziwo spadek w ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017