R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara4 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Szczebrzeszyn/Zamość: Przed nami Festiwal Stolica Języka Polskiego

Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego. Fot. Robert Moteka
R E K L A M A    B O A R D

„Cała nadzieja w literaturze” – to hasło tegorocznego Festiwalu Stolica Języka Polskiego, odbywającego się co roku w Szczebrzeszynie, który 6 sierpnia zawita także do Zamościa. Roztocze.net jest patronem medialnym wydarzenia.

W pierwszą niedzielę sierpnia (06.08.2017) rozpocznie się trzecia edycja znakomitego wydarzenia kulturalno-literackiego Festiwal Stolica Języka Polskiego,  który potrwa do 12 sierpnia br. Hasło Festiwalu brzmi: „Cała nadzieja w literaturze”, a patronami w 2017 roku będą Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.  

Organizatorzy zapewniają bogaty, bardzo interesujący, dopasowany do różnych grup adresatów program festiwalu. Zaplanowano udział wielu znakomitych Gości, niepowtarzalne rozmowy, autorskie spotkania z pisarzami, poetami, językoznawcami, spektakle teatralne, projekcje filmów, warsztaty dla dzieci i młodzieży, kiermasze książek, a wszystko to w niepowtarzalnej kameralnej atmosferze.

Niebywałą okazją będzie możliwość uczestniczenia w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej –Ireny Santor i Ani Dąbrowskiej, a także warsztaty kulinarne  „Bajkowe gotowanie” czy „Kuchnia żydowska”.

 Festiwal 6 sierpnia zawita także do Zamościa.

W programie zamojskiego dnia imprezy, o której jest coraz głośniej w całej Polsce znalazły się m.in. „Rozmowy o języku” i spotkanie z „Mistrzami słowa”. W ramach tego ostatniego wydarzenia będzie można poznać dzieła literackie, m.in. ”Przygody dobrego wojaka Szwejka” i „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” w interpretacji wybitnych polskich aktorów – Mai KomorowskiejJoanny SzczepkowskiejKrzysztofa Kowalewskiego.

Z kolei najmłodszych organizatorzy zapraszają na spotkania z autorami książek dla dzieci: Michałem RusinkiemGrzegorzem Kasdepke i Rafałem Kosikiem.

Na kolejne dni festiwal przenosi się do Szczebrzeszyna, gdzie zaplanowano m.in. warsztaty literackie, spotkania autorskie, projekcje filmów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dorota Masłowska, Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, ks. Adam Boniecki, Hanna Kral, Mariusz Szczygieł
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Wejściówki na wybrane imprezy festiwalowe do odebrania od 1 sierpnia od godz. 10 w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie, 
ul. Sądowa 3.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się w Lookalnym Kalendarzu Wydarzeń. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "???" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 9:25:34 napisał:
  Czy można sprawować patronat zza grobu? Ech !!! Idę coś przeczytać.
  1
  7
  R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 10:01:08 napisał:
  Można. PWN pod hasłem "patron" napisał tak: 1. «zasłużona i zwykle nieżyjąca już osoba, której imię nadawane jest jakiejś instytucji lub jakiemuś miejscu» 2. «osoba święta lub bóstwo opiekuńcze, któremu oddano w opiekę jakiś kraj, obiekt, osobę lub grupę» 3. «święty, którego imię nadawane jest przy chrzcie» 4. «osoba lub instytucja opiekująca się kimś lub czymś» 5. «prawnik sprawujący bezpośrednią opiekę nad pracą aplikanta» 6. «w starożytnym Rzymie: patrycjusz sprawujący opiekę nad wyzwolonymi niewolnikami lub klientami» Jak widać znaczeń słowa patron jest wiele.
  6
  1
 • "???" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 11:00:54 napisał:
  Racja . Przez te upały przeczytałem słowo "patronat" i tak sformułowałem pytanie. Jak podaje PWN - "patronat" 1. «sprawowanie opieki nad kimś albo nad czymś» 2. «w starożytnym Rzymie: układ stosunków między patronem a osobą oddającą się pod jego opiekę, oparty na obustronnej wierności» Pytanie chyba jest zasadne ale w oderwaniu od treści artykułu.
  4
  1
 • "Robert Moteka" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 12:29:18 napisał:
  Tak oczywiście pytanie jest zasadne. Dziękujemy za czujność i uwagi.
  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk 2 minuty temu
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny