R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara4 sierpnia 2017 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Szczebrzeszyn/Zamość: Przed nami Festiwal Stolica Języka Polskiego

Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego. Fot. Robert Moteka

R E K L A M A    B O A R D

„Cała nadzieja w literaturze” – to hasło tegorocznego Festiwalu Stolica Języka Polskiego, odbywającego się co roku w Szczebrzeszynie, który 6 sierpnia zawita także do Zamościa. Roztocze.net jest patronem medialnym wydarzenia.

W pierwszą niedzielę sierpnia (06.08.2017) rozpocznie się trzecia edycja znakomitego wydarzenia kulturalno-literackiego Festiwal Stolica Języka Polskiego,  który potrwa do 12 sierpnia br. Hasło Festiwalu brzmi: „Cała nadzieja w literaturze”, a patronami w 2017 roku będą Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.  

Organizatorzy zapewniają bogaty, bardzo interesujący, dopasowany do różnych grup adresatów program festiwalu. Zaplanowano udział wielu znakomitych Gości, niepowtarzalne rozmowy, autorskie spotkania z pisarzami, poetami, językoznawcami, spektakle teatralne, projekcje filmów, warsztaty dla dzieci i młodzieży, kiermasze książek, a wszystko to w niepowtarzalnej kameralnej atmosferze.

Niebywałą okazją będzie możliwość uczestniczenia w koncertach gwiazd polskiej sceny muzycznej –Ireny Santor i Ani Dąbrowskiej, a także warsztaty kulinarne  „Bajkowe gotowanie” czy „Kuchnia żydowska”.

 Festiwal 6 sierpnia zawita także do Zamościa.

W programie zamojskiego dnia imprezy, o której jest coraz głośniej w całej Polsce znalazły się m.in. „Rozmowy o języku” i spotkanie z „Mistrzami słowa”. W ramach tego ostatniego wydarzenia będzie można poznać dzieła literackie, m.in. ”Przygody dobrego wojaka Szwejka” i „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” w interpretacji wybitnych polskich aktorów – Mai KomorowskiejJoanny SzczepkowskiejKrzysztofa Kowalewskiego.

Z kolei najmłodszych organizatorzy zapraszają na spotkania z autorami książek dla dzieci: Michałem RusinkiemGrzegorzem Kasdepke i Rafałem Kosikiem.

Na kolejne dni festiwal przenosi się do Szczebrzeszyna, gdzie zaplanowano m.in. warsztaty literackie, spotkania autorskie, projekcje filmów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dorota Masłowska, Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, ks. Adam Boniecki, Hanna Kral, Mariusz Szczygieł
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Wejściówki na wybrane imprezy festiwalowe do odebrania od 1 sierpnia od godz. 10 w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie, 
ul. Sądowa 3.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się w Lookalnym Kalendarzu Wydarzeń. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "???" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 9:25:34 napisał:
  Czy można sprawować patronat zza grobu? Ech !!! Idę coś przeczytać.
  1
  7
  R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 10:01:08 napisał:
  Można. PWN pod hasłem "patron" napisał tak: 1. «zasłużona i zwykle nieżyjąca już osoba, której imię nadawane jest jakiejś instytucji lub jakiemuś miejscu» 2. «osoba święta lub bóstwo opiekuńcze, któremu oddano w opiekę jakiś kraj, obiekt, osobę lub grupę» 3. «święty, którego imię nadawane jest przy chrzcie» 4. «osoba lub instytucja opiekująca się kimś lub czymś» 5. «prawnik sprawujący bezpośrednią opiekę nad pracą aplikanta» 6. «w starożytnym Rzymie: patrycjusz sprawujący opiekę nad wyzwolonymi niewolnikami lub klientami» Jak widać znaczeń słowa patron jest wiele.
  6
  1
 • "???" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 11:00:54 napisał:
  Racja . Przez te upały przeczytałem słowo "patronat" i tak sformułowałem pytanie. Jak podaje PWN - "patronat" 1. «sprawowanie opieki nad kimś albo nad czymś» 2. «w starożytnym Rzymie: układ stosunków między patronem a osobą oddającą się pod jego opiekę, oparty na obustronnej wierności» Pytanie chyba jest zasadne ale w oderwaniu od treści artykułu.
  4
  1
 • "Robert Moteka" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 12:29:18 napisał:
  Tak oczywiście pytanie jest zasadne. Dziękujemy za czujność i uwagi.
  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

panek 43 minuty temu
To nie jest drużyna zamojska!!! ale naj...
apolityczny 55 minut temu
Cel szczytny, propagandowo też. Zmieńc...
Kmicic 59 minut temu
Czyli w Polsce dalej ludzie wierzą w ko...
@Torres20400
Moze panu broda urosla?...
magnar
Byłem, wrzuciłem trochę grosza do pus...
Obserwer
Inicjatywa bardzo słuszna bez względu ...
L11A
Idea zbiórki godna najwyższego uznania...
Jacek
Chciałem wrzucić coś do puszki, gdy w...
Robert
Na tą akcję zaprosił ojciec dziecka n...
No
Przecież to ustawka aż wstyd. Wstyd mi...
zygi
Kupujmy kupujmy kupujmy!!!Ludzie to jest...
Jacek
Do której godziny ta zbiórka? Byliśmy...
Zamościanin
Do Rady Miasta powinno się wybierać ka...
klangor
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny