R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara30 czerwca 2017

Szczebrzeszyn/Zamość: Festiwal Stolica Języka Polskiego 2017 [PROGRAM]

Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego. Fot. Robert Moteka

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Ania Dabrowska, Pablopavo, Adam Strug oraz Wiesław Myśliwski, Marcin Wroński, Szczepan Twardoch, ks. Adam Boniecki – wymieniać można długo. W dniach 6-12 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Na jeden dzień – 6 sierpnia – Festiwal przeniesie się także do Zamościa.

 Hasłem trzeciej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego będzie „CAŁA NADZIEJA W LITERATURZE”, a patronami Festiwalu w 2017 roku będą Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.  Wybór patronów jest zainspirowany ich wieloletnią, bogatą korespondencją wydaną w 2016 r. w książce pt. „Najlepiej w życiu ma Twój kot”.
Jest ona przyczynkiem do stworzenia programu mówiącego o międzyludzkiej komunikacji i pochyleniem się nad jej obecną kondycją, kształtem oraz współczesnymi zmianami w sposobie i formach jej prowadzenia.

W czasach niepokojów politycznych pozostaje nam kultura (a szczególnie literatura) jako najlepszy sposób komunikacji. Varunjan Vosganian, Ormianin, odbierając we Wrocławiu Środkowoeuropejską Nagrodę Angelus powiedział: „Jeśli mamy uleczyć ludzkość, to nie będzie to droga przez politykę ani historię, ale przez kulturę”. W tej edycji festiwalu chcemy zająć się literaturą jako rozmową, kontaktem człowieka z człowiekiem, sposobem porozumienia wspólnot i społeczeństw.Justyna Sobolewska, kuratorka Festiwalu.

Festiwal Stolica Języka Polskiego 6 sierpnia zawita do Zamościa
W programie m.in. „Rozmowy o języku” i spotkanie z „Mistrzami słowa” czyli dzieła literackie w interpretacji wybitnych polskich autorów- Mai Komorowskiej, Joanny Szczepkowskiej. Najmłodszych zapraszamy na spotkania z autorami książek dla dzieci: Michałem Rusinkiem, Grzegorzem Kasdepke i Rafałem Kosikiem.

Poniżej publikujemy program festiwalu:

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

z_boku 16 minut temu
@"@z_boku " Nie każdy kto ma prawko jes...
Daniel Czubara 23 minuty temu
@ad111 cały czas odpowiadam :) Coraz b...
Ujadam 24 minuty temu
Dyrektor Welcz obserwuje Jacka Magierę ...
9 43 minuty temu
Chodziło mi o poligon w Wysokim , pomy...
@z_boku
ten kto ma prawko, to logiczne...
kibic
Witam wszystkich czy może mi ktoś odpo...
ad111
Strzelanie to tylko mleńki okruszek wie...
aaa
A czy szefostwo MZK będzie dbało o śr...
trener
Chwilowe problemy. Podniosą ceny i wszy...
trener
Miasto bez straży to jak karetka bez sa...
trener
Zgoda pełna z przedmówcą. Brawa za od...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017