Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | SzczebrzeszynRedakcja19 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szczebrzeszyn: Terytorialsi złożą uroczystą przysięgę

R E K L A M A    B O A R D

W niedzielę, 24 marca br. w Szczebrzeszynie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To pierwsza tej rangi uroczystość w tym mieście.

Już w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 na placu Tadeusza Kościuszki w Szczebrzeszynie kolejni żołnierze – ochotnicy złożą uroczystą przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK i zasilą szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. To druga przysięga w tym roku i osiemnasta w historii brygady.

Ceremonię poprzedzi Msza św. w intencji żołnierzy, która zostanie odprawiona o godz. 10.30 w Kościele pw. Św. Mikołaja przy ul. Wyzwolenia 1 w Szczebrzeszynie. Uroczystość zakończy się o godz. 13.00 defiladą pododdziałów 2 LBOT. W programie przewidziany jest pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. W. Andersa w Chełmie, a także prezentacja pojazdów i wyposażenia lubelskiej brygady. Będzie również okazja, aby porozmawiać z żołnierzami OT na temat służby i rekrutacji.

Ochotnicy, którzy złożą w niedzielę przysięgę przechodzą aktualnie intensywne, szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które odbywa się na terenie jednostki wojskowej w Zamościu, w siedzibie 25 batalionu lekkiej piechoty. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznają podstawy strzelectwa, taktyki, topografii, łączności, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania oraz pierwszej pomocy medycznej. Ochotnicy pochodzą z całego województwa lubelskiego, reprezentują różne środowiska, wykonują różne zawody. Łączy ich zainteresowanie wojskiem, chęć zdobycia nowych, cennych umiejętności i gotowość, aby w obliczu różnych zagrożeń bronić i wspierać lokalną społeczność.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej liczy już ponad 3200 żołnierzy. W naszym regionie nie brakuje chętnych do pełnienia służby w OT. Rekrutacja trwa cały czas i osoby zainteresowane wciąż mogą dołączyć do formacji. Najbliższe szkolenia podstawowe dla ochotników odbędą się w następujących terminach: 9-24.05., 22.06-07.07., 27.07.-11.08., 17.08.-01.09.

 

kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad111 45 minut temu
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
A.
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018