nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | SzczebrzeszynRedakcja27 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Szczebrzeszyn: O wojennych rozstaniach i doktorze Klukowskim

Wieczór pamięci dr Klukowskiego, zdjęcie: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie
R E K L A M A    B O A R D


Liczne grono zgromadziło spotkanie poświęcone pamięci wybitnego kronikarza w 58. rocznicę jego śmierci. Oprócz wieczoru wspomnień w formie widowiska, odbyły się także promocja tomiku poezji, projekcja filmu oraz otwarcie wystawy.

W ten wyjątkowy wieczór zgromadzeni przenieśli się w czasie do okresu II wojny światowej dzięki wspomnieniom dr Klukowskiego przedstawionym w formie widowiska pt. „Gawęda o doktorze Klukowskim”, które wystawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.
O swojej fascynacji postacią szczebrzeszyńskiego lekarza i bibliofila, jak również spotkaniu z jego wnukiem Andrew, opowiadał Dariusz Górny, który zaprezentował także tomik swoich wierszy zadedykowanych Zygmuntowi Klukowskiemu. W tomie zawarty jest także wywiad z Andrew Klukowskim.
Natomiast otwarciu wystawy „Wojenne Rozstania” opowiadającej o losach rodzin rozdzielonych wojenną zawieruchą towarzyszyła projekcja filmu, w którym bohaterowie przywoływali trudne wspomnienia z dzieciństwa i rozstanie z rodzicami.
Wystawę ze zbiorów Muzeum Historii Polski w Warszawie można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie do końca listopada.

 

zdjęcia: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "śmiechnasali" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 11:41:05 napisał:
    Ot sensacja ! Inni nie potrafili pisać i zapomnieli o nich. Jeden się wybił. Już nikt nie pozna prawdy o pseudo bohaterach, on sam też nie był święty. Jest okazja żeby się wypromować. Dawka snobizmu.
    R E K L A M A
  • "ad111" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:17:13 napisał:
    Co zarzucasz dr Klukowskiemu? Bo jak tylko tak rzucasz błotem, to lepiej przeproś i nie pisz więcej. To był wielki człowiek, a świętych nie ma na tym świecie.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama