R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | SzczebrzeszynRedakcja27 listopada 2017 FACEBOOK | 4432 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Szczebrzeszyn: O wojennych rozstaniach i doktorze Klukowskim

Wieczór pamięci dr Klukowskiego, zdjęcie: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

R E K L A M A    B O A R D


Liczne grono zgromadziło spotkanie poświęcone pamięci wybitnego kronikarza w 58. rocznicę jego śmierci. Oprócz wieczoru wspomnień w formie widowiska, odbyły się także promocja tomiku poezji, projekcja filmu oraz otwarcie wystawy.

W ten wyjątkowy wieczór zgromadzeni przenieśli się w czasie do okresu II wojny światowej dzięki wspomnieniom dr Klukowskiego przedstawionym w formie widowiska pt. „Gawęda o doktorze Klukowskim”, które wystawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.
O swojej fascynacji postacią szczebrzeszyńskiego lekarza i bibliofila, jak również spotkaniu z jego wnukiem Andrew, opowiadał Dariusz Górny, który zaprezentował także tomik swoich wierszy zadedykowanych Zygmuntowi Klukowskiemu. W tomie zawarty jest także wywiad z Andrew Klukowskim.
Natomiast otwarciu wystawy „Wojenne Rozstania” opowiadającej o losach rodzin rozdzielonych wojenną zawieruchą towarzyszyła projekcja filmu, w którym bohaterowie przywoływali trudne wspomnienia z dzieciństwa i rozstanie z rodzicami.
Wystawę ze zbiorów Muzeum Historii Polski w Warszawie można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie do końca listopada.

 

zdjęcia: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "śmiechnasali" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 11:41:05 napisał:
  Ot sensacja ! Inni nie potrafili pisać i zapomnieli o nich. Jeden się wybił. Już nikt nie pozna prawdy o pseudo bohaterach, on sam też nie był święty. Jest okazja żeby się wypromować. Dawka snobizmu.
  0
  1
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:17:13 napisał:
  Co zarzucasz dr Klukowskiemu? Bo jak tylko tak rzucasz błotem, to lepiej przeproś i nie pisz więcej. To był wielki człowiek, a świętych nie ma na tym świecie.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL.
Zamojskie ZOO powstało w 1919 r. Nie fa...
Nauczycielka
A co to za teatr? Skąd?...
x
Kaczmarek odchodzi z Motoru, dobry pomoc...
Kibic lat 80
Przynajmniej jestem kibicem, wykropkowan...
Pi
A co tu rondo ma do tego? Nieumiejętno...
KL.
A o żeglugę rzeczną z Zamościa do Gd...
Czesław
dać łepkom motór... znając życie ch...
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Kiko
Jak można było zacząc wcześniej, jak...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny