nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Kultura i rozrywka | SzczebrzeszynRedakcja9 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szczebrzeszyn: „LATO Z RADIEM” W STOLICY JĘZYKA POLSKIEGO

Szczebrzeszyn. Stolica Języka Polskiego (2017). Fot. R. Moteka

Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą Lubelszczyznę – poinformowało Polskie Radio. Szczebrzeszyn to kolejny przystanek na trasie kultowej audycji „Lato z Radiem”.

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie – pisał Jan Brzechwa. Z tym i wieloma innymi łamańcami językowymi zmierzą się uczestnicy Festiwalu „Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2018”. Ich zmaganiom przyglądać się będzie Roman Czejarek – prowadzący audycję „Lato z Radiem”. Patronami tegorocznej odsłony wydarzenia są Skamandryci, którzy byli literacką odpowiedzią na wybuch niepodległości w 1918 roku. To okazja do tego, by prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiał o tym, jak ważne w historii Polski było i jest słowo.

W audycji pojawi się m.in. Piotr Duda – pomysłodawca Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”, który opowie o tegorocznej odsłonie wydarzenia, a także przewodnik miejski Janusz Kapecki – znawca historii miasta i wąwozów lessowych. W programie nie zabraknie też wizyty w Muzeum Starych Zegarów, Zagrodzie w Guciowie oraz w Roztoczańskim Parku Narodowym, który 11 sierpnia zaprasza na „dzień otwarty”. Po Szczebrzeszynie słuchaczy oprowadzi przewodniczka Maria Formal, a Koło Gospodyń Wiejskich na czele z Elżbietą Ordyniec zaprosi na lokalny poczęstunek.

Dziennikarze radiowej Jedynki pojawią się na szczebrzeszyńskim rynku wraz z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe i inne radiowe atrakcje – fotobudkę i koło fortuny. Audycji będzie prowadzona w godzinach od 9.00 do 12.00 z Rynku Miejskiego w Szczebrzeszynie.

Za pośrednictwem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – Światowego Centrum Słuchu z Kajetan w ramach programu „Po pierwsze zdrowie” będzie można wykonać bezpłatne badania. Bezpłatne porady będą udzielane w godz. 9:00 – 15:00.

W programie „Po pierwsze zdrowie” weźmie również udział Komenda Główna OHP, której pracownicy udzielą informacji o systemie wsparcia dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na więcej audycji i relacji z Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. Najświeższe informacje będzie można usłyszeć codziennie m.in. w serwisie kulturalnym w ramach audycji „W samo południe” ok. godz. 12.35.

W środę 9 sierpnia w godz. 21.10-21.50 Magda Mikołajczuk poprowadzi plenerowo-festiwalowe wydanie magazynu „Moje książki”.

Z kolei w czwartek 10 sierpnia relacje z wydarzenia pojawią się również w „Ekspresie Jedynki” między godz. 15.00 a 18.00. Materiały reporterskie z festiwalu pojawią się również w piątek i sobotę w „Sygnałach dnia” o godz. 8.36.

Więcej informacji na stronie: www.jedynka.polskieradio.pl.

Opracowane w oparciu o informację prasową.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama