Kultura i rozrywka | SzczebrzeszynRedakcja9 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szczebrzeszyn: „LATO Z RADIEM” W STOLICY JĘZYKA POLSKIEGO

Szczebrzeszyn. Stolica Języka Polskiego (2017). Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą Lubelszczyznę – poinformowało Polskie Radio. Szczebrzeszyn to kolejny przystanek na trasie kultowej audycji „Lato z Radiem”.

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie – pisał Jan Brzechwa. Z tym i wieloma innymi łamańcami językowymi zmierzą się uczestnicy Festiwalu „Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2018”. Ich zmaganiom przyglądać się będzie Roman Czejarek – prowadzący audycję „Lato z Radiem”. Patronami tegorocznej odsłony wydarzenia są Skamandryci, którzy byli literacką odpowiedzią na wybuch niepodległości w 1918 roku. To okazja do tego, by prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiał o tym, jak ważne w historii Polski było i jest słowo.

W audycji pojawi się m.in. Piotr Duda – pomysłodawca Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”, który opowie o tegorocznej odsłonie wydarzenia, a także przewodnik miejski Janusz Kapecki – znawca historii miasta i wąwozów lessowych. W programie nie zabraknie też wizyty w Muzeum Starych Zegarów, Zagrodzie w Guciowie oraz w Roztoczańskim Parku Narodowym, który 11 sierpnia zaprasza na „dzień otwarty”. Po Szczebrzeszynie słuchaczy oprowadzi przewodniczka Maria Formal, a Koło Gospodyń Wiejskich na czele z Elżbietą Ordyniec zaprosi na lokalny poczęstunek.

Dziennikarze radiowej Jedynki pojawią się na szczebrzeszyńskim rynku wraz z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe i inne radiowe atrakcje – fotobudkę i koło fortuny. Audycji będzie prowadzona w godzinach od 9.00 do 12.00 z Rynku Miejskiego w Szczebrzeszynie.

Za pośrednictwem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – Światowego Centrum Słuchu z Kajetan w ramach programu „Po pierwsze zdrowie” będzie można wykonać bezpłatne badania. Bezpłatne porady będą udzielane w godz. 9:00 – 15:00.

W programie „Po pierwsze zdrowie” weźmie również udział Komenda Główna OHP, której pracownicy udzielą informacji o systemie wsparcia dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na więcej audycji i relacji z Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. Najświeższe informacje będzie można usłyszeć codziennie m.in. w serwisie kulturalnym w ramach audycji „W samo południe” ok. godz. 12.35.

W środę 9 sierpnia w godz. 21.10-21.50 Magda Mikołajczuk poprowadzi plenerowo-festiwalowe wydanie magazynu „Moje książki”.

Z kolei w czwartek 10 sierpnia relacje z wydarzenia pojawią się również w „Ekspresie Jedynki” między godz. 15.00 a 18.00. Materiały reporterskie z festiwalu pojawią się również w piątek i sobotę w „Sygnałach dnia” o godz. 8.36.

Więcej informacji na stronie: www.jedynka.polskieradio.pl.

Opracowane w oparciu o informację prasową.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018