Społeczeństwo i patriotyzm | Szczebrzeszyntekst nadesłany4 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szczebrzeszyn: Dożynki 2018

Łany zbóż. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Drugiego września na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie rolnicy z terenu gminy świętowali zakończenie tegorocznych zbiorów.

Uroczystości rozpoczął korowód dożynkowy prowadzony przez Roztoczańską Konną Straż Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich i Orkiestrę Dętą „Echo Kniei” ze Szczebrzeszyna na czele z kapelmistrzem panem Józefem Magrytą. W korowodzie w strojach ludowych wzięła udział delegacja młodzieży z Zespołu Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. Tadeusz Żebrowski przywiózł bryczką Starostów Dożynkowych – państwo Joannę i Krzysztofa Matwijów z Wielączy.
W korowodzie znalazły się delegacje sołectw: Bodaczów, Przedmieście Błonie, Wielącza Kolonia, Niedzieliska, Niedzieliska Kolonia, Brody Duże, Brody Małe, Kawęczynek oraz Przedstawiciele Gospodarstwa Ekologicznego w Kawęczynku. W kionkursie na wieniec dożynkowy zwyciężył wieniec przyniesiony przez reprezentantów Bodaczowa, za nim na podium znalazły s ię wieńce z Przedmieścia Błonie i Niedzielisk. Specjalnym wyróżnieniem komisja nagrodziła też kosz z warzywami przygotowany przez Gospodarstwo Ekologiczne w Kawęczynku.

Podczas obchodów obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i centralnych oraz duchowni obu szczebrzeskich parafii. Po uroczystej mszy świętej nastąpiło oficjalne otwarcie „Muzeum Starych Zegarów”, którego honorowym kustoszem został jego pomysłodawca i twórca kolekcji Leszek Marek Duda. Tego dnia można było zwiedzić ekspozycję bezpłatnie.

Część artystyczną rozpoczął koncert Orkiestry Dętej „Echo Kniei´, po której na scenie miejskiej zaprezentowali się kolejno: Zespół „Ogrodniczki” z Kapelą z Łabuniek Pierwszych, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Zespół Wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego, zespół cygański „Złoty Tabor”.

Oprócz występów scenicznych dla zebranych na placu gości przygotowano wiele atrakcji tj. stoiska handlowe z wyrobami rzemieślniczymi, plac zabaw dla dzieci czy warsztaty carvingu czyli sztuki zdobienia z owoców i warzyw.

Po raz kolejny też społeczność Szczebrzeszyna włączyła się podczas dożynek w akcję „Narodowego Czytania”. Tradycyjnie już za tę część odpowiedzialna była Szkoła Podstawowa nr 1, której uczniowie przygotowali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Gwiazdą tegorocznego święta plonów, której koncert zwieńczył niedzielne obchody była krakowska grupa Wawele.

Galerię można obejrzeć na stronie http://mdk.szczebrzeszyn.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018