R E K L A M A

Z I P

Galerie | Kultura i rozrywka | SzczebrzeszynRobert Moteka7 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Szczebrzeszyn: Banaszak, Masłowska, medale i Wielki Redaktor [film][foto]

Podczas uroczystej inauguracji Marianna Sokołowska otrzymała nagrodę Wielkiego Redaktora. Festiwal Stolica Języka Polskiego został oficjalnie otwarty. Gwiazdą tego wydarzenia była Hanna Banaszak.


Popularność festiwalu rośnie. Coraz więcej osób uczestniczy w spotkaniach, a otwarcie to zawsze jeden punktów kulminacyjnych festiwalu.  Trzeba przyznać, że organizatorzy nie zapominają o publiczności. Cały czas czuje się dbałość o odbiorcę. Ot choćby postawienie drugiego namiotu zaaranżowanego tak by można było prowadzić rozmowy i dyskusje przy kawie. Jednocześnie oglądając i słuchając gości. Niby nic, ale kto bywał wie, że czasem chce się porozmawiać o tym co przed chwilą się usłyszało.  

W poniedziałek w środku dnia tłumy skupiły się wokół Doroty Masłowskiej, młodej autorki, której książki zyskują ogromną popularność wśród zwolenników. Jednak wśród literackich purystów  ma swoich przeciwników. Warto wysłuchać rozmowy z autorką. Zapis rozmowy jest dostępny na FB (po kliknięciu obrazka otwiera się w nowym oknie).

Dorota Masłowska. Szczebrzeszyn 2018
Dorota Masłowska. Szczebrzeszyn 2018

 

Wieczorem natomiast, podczas oficjalnego otwarcia, medalom nie było końca. Jednak kulminacyjnym momentem było wręczenie pióra Wielkiego Redaktora. Ta nagroda została ufundowana przez Honorowych Konsulów Wielkiego Księstwa Luksemburga. Więcej w materiale filmowym na FB (po kliknięciu otwiera się w nowym oknie).

Po oficjalnym otwarciu Hanna Banaszak uwiodła swym głosem słuchaczy, a tuż po koncercie odbył się wernisaż wystawy malarstwa niezwykle utalentowanej rodziny Karpowiczów. Wystawa dostępna jest na terenie dawnego Zespołu Szkół przy ulicy Zamojskiej, vis a vis centrum festiwalu. Wystawa dostępna jest od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00.

Nie można w tym momencie pominąć patronów, sponsorów, mecenasów i wszystkich którzy choć trochę wspierają to spektakularne wydarzenie oto grafika prezentująca organizacje, firmy i instytucje dobrej woli.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z otwarcia, wręczenia nagród, koncertu i wernisażu.

 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "albert" dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 13:10:46 napisał:
  wiem kto to jest Wielki Grafoman ale nie wiem kto to jest Wielki Redaktor
  R E K L A M A
 • "123" dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 14:33:04 napisał:
  Świetne zdjęcia!
  • "Mirek" dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 20:59:06 napisał:
   Zdjęcia ciemne, nieostre, nieprawidłowo skadrowane i powtarzające się. Twój komentarz traktuję jak żart. Mam nadzieję że słusznie.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny