R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Szczebrzeszyntekst nadesłany17 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4443 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Szczebrzeszyn: 100. rocznica urodzin “Eama”

Fot. MDK w Szczebrzeszynie
R E K L A M A    B O A R D

W poniedziałek 16 kwietnia w sali widowiskowej MDK w Szczebrzeszynie miało miejsce spotkanie zorganizowane przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy ze Stowarzyszeniem “Głos Bohatera”. Pretekstem do wspomnienia żołnierzy niezłomnych była tym razem 100. rocznica urodzin kpt. Stanisława Biziora ps. „Eam”.

Obchody rocznicowe rozpoczęły sie w kościele pw. św. Mikołaja, gdzie odprawiona została msza święta, po której delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem i tablicami upamiętniającymi partyzantów walczących z okupantem.

Spotkanie w murach MDK rozpoczęło się od wystąpienia Magdaleny Bizior-Mikos,  wnuczki Stanisława Biziora, która opowiedziała jak ważne dla rodziny są wszystkie działania przywracające pamięć o ich przodkach zamordowanych przez komunistyczną bezpiekę za działalność konspiracyjną.

Następnie dyrektor IPN Lublin Marcin Krzysztofik przybliżył zebranym temat poszukiwań doczesnych szczątków „Eama” i jego towarzyszy broni wrzuconych przez komunistów do bezimiennego dołu. Wojciech Kondrat opowiedział o staraniach pasjonatów i społeczników w upamiętnianiu historii II Inspektoratu Zamojskiego. Odtworzony został również film dokumentujący uroczystości pogrzebowe płk. Mariana Pilarskiego, pseudonim „Jar” oraz kpt. Stanisława Biziora, pseudonim „Eam”.  

Instytut Pamięci Narodowej przygotował i wydał broszurę pt. “Rówieśnik Niepodległej” poświęconą postaci Stanisława Biziora, ps. “Śmigło “, “Eam”.

Poniżej fotorelacja MDK w Szczebrzeszynie.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Z tą Radą Nadzorczą to chyba żartuje...
Thomas
Kogoś chyba tutaj trafi :)...
Batman
Do eva dobrze powiedziała przedmówczyn...
Ekonomistka 13 minut temu
Kontroluje Rada Nadzorcza. Swoją drogą...
kjm 24 minuty temu
tytuły przed nazwiskami księży to ozn...
antyklerykał
Ja widzę rolę kleru w społeczeństwie...
eva
Ty lepiej powiedz mi ile dzieci jest mol...
Solfernus
A co tam na plebanii w Wielączy ? Bez z...
Joanna
Ciekawe ilu z nich zostało przeniesiony...
Wielmożny Pan ...
To nie ma już koncertów w podzamojskic...
z_boku
Piszą że dziennik, ale materiału wyst...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny