Biłgoraj | Chełm | Lifestyle | Lublin | Zamośćtekst nadesłany30 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szalone kolory czy romantyczne pastele – co wybierze lubelskie

R E K L A M A    B O A R D

Jak uzyskać efekt nastrojowego wnętrza? Posłuchajmy mieszkańców województwa lubelskiego – oni wiedzą jak to zrobić! Wyniki badań potwierdzają, że ponad 41% z nich decyduje się na wykładzinę dywanową, by nadać swoim czterem kątom przytulności. W oparciu o tę wiedzę i obowiązujące trendy, podpowiadamy jak zaaranżować przestrzeń, by czas spędzany w domu stał się prawdziwą przyjemnością.

Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia i odpoczynku od codziennego zgiełku. Zadaliśmy sobie pytanie jakie czynniki wpływają na podniesienie naszego komfortu i jakie elementy aranżacji sprawiają, że w zaciszu domowym czujemy się dobrze? Z odpowiedzią spieszą specjaliści z Centrum Badań i Analiz Rynku ASM.

Mieszkańcom województwa lubelskiego pokazane zostały 2 zdjęcia sypialni. Na jednym z nich widniało łóżko usytuowane na panelach laminowanych, na drugim zaś, na wykładzinie dywanowej. Prawie 80% badanych stwierdziło, że zdecydowanie lepsze wyciszenie, a co za tym idzie przytulność, zapewni nam pomieszczenie z miękkim pokryciem podłogowym. Wyniki badań nie pozostawiają więc żadnych wątpliwości – podłoga w każdym domu odgrywa bardzo istotną rolę, a jej rodzaj może wpływać znacząco na nasze samopoczucie. Za pomocą ankiet i profesjonalnych badań biometrycznych, rejestrujących zachowania respondentów, zespół specjalistów odkrył, że wykładzina dywanowa wyzwala u badanych pozytywne emocje, takie jak stan rozmarzenia, relaksu, a nawet szczęścia!

Salon − według co czwartego mieszkańca województwa lubelskiego − jest sercem domu. Warto więc zadbać, aby panowała w nim przytulna, zachęcająca do wypoczynku atmosfera. Około 80% respondentów zauważyło, że wykładzina dywanowa znakomicie ociepla i wycisza pomieszczenia. Poza wymienionymi aspektami praktycznymi, taki rodzaj pokrycia może stanowić również idealne rozwiązanie dla osób chcących stworzyć rodzinną, funkcjonalną, a zarazem modną przestrzeń.

Odważne zestawienia…

Dom jako miejsce rodzinnej harmonii i relaksu powinien pasować do swoich mieszkańców. Na szczęście obecne, bardzo popularne trendy mają nam wiele do zaoferowania, a dwa z nich, niczym ogień i woda, są odpowiedzią na potrzeby dwóch stron.

Ten sezon należy do odważnych. Inspiracja modernizmem i latami 60-tymi pozwala na dowolne miksowanie wyrazistych kolorów i łączenie ich w oryginale, geometryczne kompozycje – mówi menedżer kolekcji KOMFORT, Magdalena Szadkowska i podkreśla, że intensywne barwy działają na nas energetyzująco, pobudzając zmysły.

Podłoga we wnętrzu stanowi jego bazę. Odpowiednie aranżowanie pozwoli wyrazić emocje, a tym samym skutecznie zwalczać jesienną chandrę. Czerwień, pomarańcz i palona żółć, wprowadzą do naszych salonów wiele pozytywnej energii, kreując jednocześnie sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę. Dla amatorów chłodniejszych tonów idealną propozycją będzie głęboka zieleń, granat i fiolet. Mocny akcent kolorystyczny w postaci wykładziny dywanowej stanie się głównym punktem aranżacji salonu lub sypialni. I choć ponad 61% mieszkańców województwa lubelskiego odświeża wnętrza, zaczynając od ścian i sufitów, wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby uzyskać nowy, ciekawy efekt.

…lub neutralna baza

Wnętrza w których mieszkamy są odzwierciedleniem nas samych – naszego stylu życia, przyzwyczajeń i codziennych potrzeb. Osoby ceniące życie w zgodzie z naturą często stawiają na neutralną bazę i poszukują piękna w tym co proste, a nawet z pozoru niedoskonałe. Dlatego coraz częściej w produkcji wykorzystywane są naturalne surowce. W ofercie wykładzin dywanowych znajdziemy więc te wykonane z wełny, charakteryzujące się grubym, ręcznym splotem. Ich kolorystyka jest również naturalna – beże i delikatne szarości, które we wnętrzu stanowią doskonałą podstawę całej aranżacji.

Produkty wykonane z naturalnych surowców często pochodzą z recyklingu. To prawdziwy zwrot ku rzemieślniczym korzeniom. Dbałość o etyczne aspekty produkcji pozwala na aranżację wnętrza nie tylko w piękny, ale i odpowiedzialny sposób – mówi Magdalena Szadkowska.

Powyższe wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu polskich konsumentów, których poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%! Nie bez powodu prawie 42% mieszkańców województwa lubelskiego zdecydowało się na jej montaż w domu. Bogactwo wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów, pozwala każdemu na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w niepowtarzalnym stylu.

***

Na zlecenie KOMFORT oraz 7 producentów wykładzin, badanie przeprowadziła firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018