R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Chełm | Lifestyle | Lublin | Zamośćtekst nadesłany30 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Szalone kolory czy romantyczne pastele – co wybierze lubelskie

Jak uzyskać efekt nastrojowego wnętrza? Posłuchajmy mieszkańców województwa lubelskiego – oni wiedzą jak to zrobić! Wyniki badań potwierdzają, że ponad 41% z nich decyduje się na wykładzinę dywanową, by nadać swoim czterem kątom przytulności. W oparciu o tę wiedzę i obowiązujące trendy, podpowiadamy jak zaaranżować przestrzeń, by czas spędzany w domu stał się prawdziwą przyjemnością.

Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia i odpoczynku od codziennego zgiełku. Zadaliśmy sobie pytanie jakie czynniki wpływają na podniesienie naszego komfortu i jakie elementy aranżacji sprawiają, że w zaciszu domowym czujemy się dobrze? Z odpowiedzią spieszą specjaliści z Centrum Badań i Analiz Rynku ASM.

Mieszkańcom województwa lubelskiego pokazane zostały 2 zdjęcia sypialni. Na jednym z nich widniało łóżko usytuowane na panelach laminowanych, na drugim zaś, na wykładzinie dywanowej. Prawie 80% badanych stwierdziło, że zdecydowanie lepsze wyciszenie, a co za tym idzie przytulność, zapewni nam pomieszczenie z miękkim pokryciem podłogowym. Wyniki badań nie pozostawiają więc żadnych wątpliwości – podłoga w każdym domu odgrywa bardzo istotną rolę, a jej rodzaj może wpływać znacząco na nasze samopoczucie. Za pomocą ankiet i profesjonalnych badań biometrycznych, rejestrujących zachowania respondentów, zespół specjalistów odkrył, że wykładzina dywanowa wyzwala u badanych pozytywne emocje, takie jak stan rozmarzenia, relaksu, a nawet szczęścia!

Salon − według co czwartego mieszkańca województwa lubelskiego − jest sercem domu. Warto więc zadbać, aby panowała w nim przytulna, zachęcająca do wypoczynku atmosfera. Około 80% respondentów zauważyło, że wykładzina dywanowa znakomicie ociepla i wycisza pomieszczenia. Poza wymienionymi aspektami praktycznymi, taki rodzaj pokrycia może stanowić również idealne rozwiązanie dla osób chcących stworzyć rodzinną, funkcjonalną, a zarazem modną przestrzeń.

Odważne zestawienia…

Dom jako miejsce rodzinnej harmonii i relaksu powinien pasować do swoich mieszkańców. Na szczęście obecne, bardzo popularne trendy mają nam wiele do zaoferowania, a dwa z nich, niczym ogień i woda, są odpowiedzią na potrzeby dwóch stron.

Ten sezon należy do odważnych. Inspiracja modernizmem i latami 60-tymi pozwala na dowolne miksowanie wyrazistych kolorów i łączenie ich w oryginale, geometryczne kompozycje – mówi menedżer kolekcji KOMFORT, Magdalena Szadkowska i podkreśla, że intensywne barwy działają na nas energetyzująco, pobudzając zmysły.

Podłoga we wnętrzu stanowi jego bazę. Odpowiednie aranżowanie pozwoli wyrazić emocje, a tym samym skutecznie zwalczać jesienną chandrę. Czerwień, pomarańcz i palona żółć, wprowadzą do naszych salonów wiele pozytywnej energii, kreując jednocześnie sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę. Dla amatorów chłodniejszych tonów idealną propozycją będzie głęboka zieleń, granat i fiolet. Mocny akcent kolorystyczny w postaci wykładziny dywanowej stanie się głównym punktem aranżacji salonu lub sypialni. I choć ponad 61% mieszkańców województwa lubelskiego odświeża wnętrza, zaczynając od ścian i sufitów, wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby uzyskać nowy, ciekawy efekt.

…lub neutralna baza

Wnętrza w których mieszkamy są odzwierciedleniem nas samych – naszego stylu życia, przyzwyczajeń i codziennych potrzeb. Osoby ceniące życie w zgodzie z naturą często stawiają na neutralną bazę i poszukują piękna w tym co proste, a nawet z pozoru niedoskonałe. Dlatego coraz częściej w produkcji wykorzystywane są naturalne surowce. W ofercie wykładzin dywanowych znajdziemy więc te wykonane z wełny, charakteryzujące się grubym, ręcznym splotem. Ich kolorystyka jest również naturalna – beże i delikatne szarości, które we wnętrzu stanowią doskonałą podstawę całej aranżacji.

Produkty wykonane z naturalnych surowców często pochodzą z recyklingu. To prawdziwy zwrot ku rzemieślniczym korzeniom. Dbałość o etyczne aspekty produkcji pozwala na aranżację wnętrza nie tylko w piękny, ale i odpowiedzialny sposób – mówi Magdalena Szadkowska.

Powyższe wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu polskich konsumentów, których poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%! Nie bez powodu prawie 42% mieszkańców województwa lubelskiego zdecydowało się na jej montaż w domu. Bogactwo wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów, pozwala każdemu na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w niepowtarzalnym stylu.

***

Na zlecenie KOMFORT oraz 7 producentów wykładzin, badanie przeprowadziła firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny