Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany11 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Światowy Zlot Harcerzy w USA ze wsparciem Terytorialsów

R E K L A M A    B O A R D

Żołnierze WOT będą wspierać organizację tegorocznego międzynarodowego zlotu harcerzy z całego świata, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Zachodniej Wirginii w USA. W delegacji z naszego kraju znalazł się żołnierz 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szeregowy starszy ratownik medyczny Wojciech Dzikowski.

Już 18 lipca br. do Stanów Zjednoczonych zostanie skierowana grupa zadaniowa Wojsk Obrony Terytorialnej, złożona z ratowników medycznych, oficerów operacyjnych, specjalistów łączności i logistyki z zadaniem wsparcia Gwardii Narodowej USA w organizacji i zabezpieczaniu imprezy 24th World Scout Jamboree. Prace grupy zadaniowej skupione będą na wsparciu uczestników zlotu przybyłych z Polski oraz harcerzy z różnych wspólnot polonijnych.

W delegacji z naszego kraju, w zespole zabezpieczenia medycznego znalazł się szer. Wojciech Dzikowski, który służy w 25 Batalionie Lekkiej Piechoty w Zamościu na stanowisku starszy ratownik. Na co dzień jest ratownikiem medycznym i pracownikiem Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

O tym, jak znalazł się w tym prestiżowym gronie i zadaniach, jakie czekają Terytorialsów powiedział – „Na wyjazd do USA wybrano grupę 10 żołnierzy WOT. Ostatni etap kwalifikacji do polskiego kontyngentu osobiście śledził Dowódca WOT. Z pewnością, udział w zabezpieczaniu medycznym ogólnoświatowej imprezy na 50 tysięcy osób, u boku żołnierzy amerykańskich, jest dla mnie dużym wyróżnieniem, to również wyraz zaufania i uznania dla naszych kompetencji. Na miejscu będziemy pracować z żołnierzami Gwardii Narodowej, wspólnie realizując zabezpieczenie medyczne. Współpraca żołnierzy WOT z żołnierzami Gwardii Narodowej USA daje możliwość poszerzenia horyzontów i wzbogacenia naszych doświadczeń, które później można przeszczepić na nasz grunt”.

Propozycję współpracy przy organizacji zlotu złożył dowódca Gwardii Narodowej stanu Zachodnia Wirginia gen. dyw. James Hoyer, podczas spotkania dowódców formacji OT, jakie odbyło się w Polsce w październiku 2018 roku. WOT od początku powstania rozwijają współpracę z Gwardią Narodową USA – głównie ze stanów Illinois i Zachodnia Wirginia. Współpraca ma charakter doradczy i szkoleniowy, na obecnym etapie obejmuje również udział w ćwiczeniach i działaniach wspierających społeczności lokalne, w tym zarządzanie kryzysowe.

24th World Scout Jamboree jest największym na świecie zlotem harcerskim, w którym uczestniczą skauci ze 164 krajów. Impreza organizowana jest, co cztery lata, w tym roku gospodarzem są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. W przedsięwzięciu uczestniczyć będą Polacy skupieni, min. w organizacjach działających pod Protektoratem Prezydenta RP: Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Ponadto w zlocie weźmie udział 35 pełnoletnich opiekunów i 75 wolontariuszy. Wyjazd polskich harcerzy do USA organizowany jest przy współpracy z Ministerstwami: Spraw Zagranicznych, Edukacji, Obrony Narodowej oraz Ambasadą USA w Warszawie. 

kpt. Damian STANULA OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi... 18 minut temu
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018