Sport | Zamośćtekst nadesłany27 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Stracona szansa Padwy

Padwa, 2018 r., fot. Kazimierz CHMIEL
R E K L A M A    B O A R D

Nie udało się zamojskim szczypiornistom Padwy zakończyć udanego skądinąd sezonu wygraną w Płocku. W sobotnie popołudnie zespół trenera Marcina Czerwonki przegrał 23:25 (13:13) z rezerwami Orlenu Wisły.

Mecz w Płocku tylko na pierwszy rzut oka mógł wydawać się spotkaniem o nic. Obie drużyny mogły liczyć na pewne utrzymanie od dobrych kilku miesięcy i zrealizowały w ten sposób swój zasadniczy cele na bieżące rozgrywki.

Przed pierwszym gwizdkiem zamościanie zajmowali piąte miejsce w tabeli, ale w obliczu straty punktów KSSPR Końskie z KPR Legionowo pojawiła się realna szansa na awans na czwartą pozycję, a to byłby wynik, o jakim przed startem rozgrywek mogliśmy tylko pomarzyć. Warunek był jeden – zwycięstwo w Orlen Arenie.

Trener gospodarzy Krzysztof Kisiel mocno przemeblował swój skład na ostatni mecz sezonu. Płocczanie wystąpili w odmłodzonym zestawieniu, co wcale nie znamionowało łatwej przeprawy dla gości.

I tak było w rzeczywistości, choć zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie gościom udało się uzyskać trzy, a nawet czterobramkową przewagę. Nie po raz pierwszy w tym sezonie jednak żółto-czerwoni pokazali, że nie ma takiej zaliczki, której nie można roztrwonić.

W 44 min po rzucie Radosława Pomiankiewicza zamościanie uzyskali trzy bramki przewagi (19:16), ale okazało się, że był to absolutny maks przyjezdnych. Im bliżej było do końcowej syreny tym jakość gry systematycznie spadała. Mnożyły się błędy i nerwowość w szeregach Padwy.

Szkoda, bardzo szkoda tej końcówki, ponieważ trzy punkty były absolutnie w naszym zasięgu. Radość z bardzo przyzwoitego sezonu została nieco zmącona – podsumował spotkanie trener Czerwonka.

Następna okazja do ligowych emocji nadarzy się dopiero pod koniec września. Wówczas wystartują nowe rozgrywki.

Orlen Wisła II Płock – MKS Padwa Zamość 25:23 (13:13)
Orlen: Ruciński – Czapliński 8, Fabianowicz 4, Ziemiński 4, Dybiec 3, Zadrożny 2, Mierzwicki 1, Tartas 1, Jankowski 1, Glinka 1, Zagroba, Janiszewski, Stawecki, Brzeziński.
Padwa: Drabik, Wnuk – T. Fugiel 7, Szymański 5, Adamczuk 4, Gałaszkiewicz 2, Bigos 2, Sałach 1, Sz. Fugiel 1, Pomiankiewicz 1, Puszkarski, Kłoda, Samoszczuk.
Sędziowali: Mateusz Hycza, Tomasz Łazicki (Olsztyn). Widzów: 70. Kary: Padwa – 2 min.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
z_boku
Nagroda Darwina to nie jest, może choci...
widz
zobaczymy dzisiaj jak sowicie wynagrodze...
ak
Ludzie przestańcie wreszcie wypisywać ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018