R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara6 marca 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy ()

Stan dróg w Krasnobrodzie

Fot. krasnobrod.pl
R E K L A M A    B O A R D

Burmistrz Krasnobrodu, Kazimierz Misztal przedstawił informację na temat stanu dró powiatowych w zarządzanej przez niego gminie.

Topniejący śnieg odkrył wiele dziur i ubytków drogach. Zbulwersowani tym stanem rzeczy mieszkańcy Krasnobrodu postanowili zaalarmować swoje lokalne władze i media.

-Z uwagi na liczne interwencje i komentarze mieszkańców dotyczące stanu dróg powiatowych w naszej gminie, przekazuję informacje o sposobie postępowania w przypadku uszkodzenia samochodu spowodowanego złym stanem nawierzchni. – wyjaśnia burmistrz.

W przypadku uszkodzenia auta na drogach powiatowych należy skierować podanie do zarządcy drogi o wypłacenie odszkodowania. Do tego pisma należy dołączyć: obowiązkowo notatkę policji ze zdarzenia (może być kserokopia potwierdzona za zgodność), można również dołączyć zdjęcia uszkodzonego auta i fakturę za naprawę uszkodzenia (nieobowiązkowo).

Adres zarządcy drogi:
Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu
ul. Szczebrzeska 69 , 22-400 Zamość

Burmistrz Misztal podaje również odcinki dróg powiatowych na terenie gm. Krasnobród będących w Zarządzie Dróg Powiatowych w Zamościu (podlegającemu Staroście Zamojskiemu): Jacnia – Zielone dr nr 3260L (ul.:Sanatoryjna, Zamojska, 3 Maja, Tomaszowska), Krasnobród – Wólka Husińska (ul. Kościuszki) -2949L, Droga przez Hutki – 3252L, Krasnobród Majdan Wielki (ulica Aleje .N.M.P) – 3263L, Suchowola – Majdan Wielki (przez Hutków) -3247L, Krasnobród- Szur (ul. Lelewela) – 3261L, Krasnobród –Grabnik (ul. Zamojska) -3264L oraz Malewszczyzna – Stara Huta -3284L.

-Jednocześnie informuję że wystąpiłem pisemnie do Starosty Zamojskiego (oraz kilkanaście razy telefonicznie do zarządcy) o podjęcie natychmiastowych działań związanych z poprawą przejezdności wymienionych dróg.- informuje burmistrz Krasnobrodu.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "GGB" dnia 6 marca 2017 o godzinie 14:09:22 napisał:
  Jeżeli te drogi w Krasnobrodzie są w złym stanie, to chyba nie widzieliście dróg w Grabowcu. Powiat Zamojski od lat wschodnią stronę powiatu olewa, a drogi są w znacznie gorszym stanie niż chociażby w Krasnobrodzie. Co ważne tyczy się to każdej trasy powiatowej w gminie Grabowiec!!! Przypomnę tylko, że kilka lat temu, powiat mówił "nie zlikwidujemy Liceum w Grabowcu bo to nasze oczko w głowie". Przyszły wybory samorządowe, wygrali je ci sami ludzie - ci sami, którzy zarządzają powiatem od jego utworzenia - 1999 rok. I co się stało? Rok, dwa i liceum w Grabowcu do likwidacji - bo powiat zamojski biedny jest i nie ma pieniędzy na jakieś liceum w Grabowcu, a powiat musi drogi budować i remontować istniejące. W zamian za likwidację LO będą drogi... No i proszę liceum 60 letnie liceum 8-Bydgoskiego Pułku Piechoty w Grabowcu zlikwidowano głosami radnych powiatu zamojskiego. W zamian proponowali podstawienie busa, który miałby wozić dzieci uczące się w LO do Zamościa. To po prostu była kpina. Na szczęście Rada Gminy Grabowiec, pomyślała i przejęła liceum, włączając je do Zespołu Szkół Sienkiewicza w Grabowcu i tak oto Liceum Ogólnokształcące funkcjonuje do dzisiaj. Co ważne całkiem dobrze prosperuje Liceum. A powiat mimo deklaracji remontu dróg powiatowych to wyremontował jedynie drogi na zachodzie powiatu (Szczebrzeszyn, Krasnobród czy Zwierzyniec), a na wschodzie Grabowiec, Skierbieszów, Miączyn czy Sitno nic. Nawet kawałka... Gdzie tu sprawiedliwość? W zimie to nawet odśnieżenia nie można się doprosić. Człowiek nie może dojechać bo śniegu po kolana, a oni i tak nic nie robią. Przyjadą od czasu do czasu na imprezy, pokazać się, walnąć przemówienie itp. I nic, dalej nic, drogi jak były w fatalnym stanie to są w jeszcze gorszym i powiat nic z tym nie chce zrobić. Wolą ot co na zachodzie remontować, a jak, ktoś nie wie dlaczego, akurat na zachodzie to polecam art. "o drogach pana starosty" bo jedna z gazet zamojskich pisała o tym jakiś czas temu - wiele wyjaśnia.
  17
  5
  R E K L A M A
 • "Fred" dnia 6 marca 2017 o godzinie 15:31:55 napisał:
  Prosze sie wybrac na Ul.Reymonta. Mozna spokojnie zglaszac ta ulice do ksiegi rekordow Guinessa za w kategori iloscu dziur i lat na 1m2.
  2
  0
 • "beretka" dnia 6 marca 2017 o godzinie 17:18:57 napisał:
  No proszę , Starosta odpowiada za stan dróg w Krasnobrodzie? Czekamy na reakcję. Już czy w nastepnym sezonie?
  1
  0
 • "JANO" dnia 6 marca 2017 o godzinie 20:15:00 napisał:
  Krasnobród ma niestety v-ce starostę Mielnickiego,człowieka zupełnie niekompetentnego ,przynależność partyjna jest ponad wszystko ,tylko samorząd gwarantuje utrzymanie się na powierzchni takich nieudaczników jak Mielnicki ,a co najgorsze to właśnie społeczeństwo nie widzi żadnej różnicy ,może być nieudacznik byle swój.
  4
  0
 • "Przemo" dnia 6 marca 2017 o godzinie 22:04:49 napisał:
  @GGB W odpowiedzi na Pana informacje chciałbym zdemontować jakoby Krasnobród lezał na zachodzie powiatu Zamojskiego. Proszę spojrzeć na mapę i dokładnie widać iż Krasnobród jest dokładnie na południu od Zamościa. Druga sprawa gdzie w Krasnobrodzie ma Pan wyremontowane drogi powiatowe? Odcinki po 100metrów uważa Pan za remont? Chyba dawno nie był Pan w Krasnobrodzie a już napewno nie w sezonie turystycznym gdzie tysiące turystów jest na codzień i nie ma co tutaj porównać Grabowca czy innych gmin.. Krasnobród jest uzdowiskiem, w zimie nie można używać ani soli ani chemii do posypania dróg, przez co są wiecznie zajezdzone koleiny i wysoki lód.. to zaś jest przyczyną powstania ww. ubytków w asfalcie. Nie wspominając ile osób mieszka w Krasnobrodzie i na codzień jeździ do Zamościa do pracy czy szkoły.. Po za tym nieraz bywają problemy z przejezdnością gdyż Krasnobród jest w obszarze gorzystym a to wiąże się ze zsuwaniem się "tirów" które przy tak utrzymanych drogach często w zimowej porze zablokowują przejazd w stronę Zamościa. Takich problemów napewno nie ma mała gmina jaką jest Grabowiec. Nie widzę sensu porównać obie miejscowości. A o środki z powiatu powinien w Waszym imieniu starać się Wójt Grabowca. Komentarze pod obecnym artykułem nie są stosowne, gdyż Krasnobród nie ma nic wspólnego z gminą Grabowiec. Proszę zatem swoke uwagi kierować wprost do swojego Wójta lub bezpośrednio do Starostwa powiatowego w Zamościu. Pozdrawiam.
  6
  7
 • "LZAaa" dnia 6 marca 2017 o godzinie 23:17:06 napisał:
  W Sitnie jeszcze gorzej. Dziury po których nie da się jeździć. Co ciekawe od lat powiat nie wyremontował nawet kawałka nawierzchni, ale w innych gminach też jest fatalnie. Źle jest w Miączynie. Chociaż zdarzają się całkiem ładne odcinki, ale jak już wjedzie się na dziurawą drogę, to jest w takim stanie, że lepiej od razu zawracać. Powiat powinien starać się wyremontować drogę sitno-horyszów-miączyn i to szybko bo jest w fatalnym stanie. W sumie w najgorszym stanie jest droga miączyn-grabowiec, a to nią jeździ najwięcej pojazdów. W dodatku jedyna droga, na której jeździ komunikacja prywatna bus (co 30-60 min) to właśnie grabowiec-miączyn-sitno. Zdałoby się aby w końcu zaczęto remonty na tej trasie w szczególności od strony Sitna.
  8
  2
 • "Konich" dnia 7 marca 2017 o godzinie 0:25:46 napisał:
  Jeśli mówimy o tych dziurach ze zdjęcia to jeszcze nie ma najgorzej... Wystarczy przejechać się po gminie Miączyn. Po drogach powiatowych w tej gminie, a są one w bardzo złym stanie. Nie mówię tutaj o samej miejscowości Miączyn - bo tu są drogi w miarę ok, ale o innych miejscowościach w tej gminie. Wystarczy zobaczyć na Koniuchy, czy Kotlice - drogi są fatalne! Dużo gorsze niż na załączonym obrazku.
  10
  2
 • "Mu" dnia 7 marca 2017 o godzinie 12:15:25 napisał:
  Prawda jest taka że powiaty są do zlikwidowania, bo one z samego założenia nie mają funduszy. I praktycznie wszystkie drogi powiatowe w powiecie zamojskim są w tragicznym stanie.
  4
  0
 • "Kierowca" dnia 7 marca 2017 o godzinie 15:10:12 napisał:
  Na zdjęciu pokazany jest najlepszy odcinek tej drogi, od sanatorium w dół do Krasnobrodu miejscami nie ma asfaltu tylko jakaś ziemia wysypana jest na dziury, a i tak kierowcy niższych samochodów zaczepiają podwoziem o te cuda inżynierii drogowej. Wizytówka dla uzdrowiska, nie ma co.
  5
  1
 • "kmicic" dnia 8 marca 2017 o godzinie 14:07:01 napisał:
  władze Krasnobrodu nie powinny zwalać winuy na innych tylko powinni zobaczyć jak to się robi w innych miastach o statusie uzdrowiska, stan dróg w Krasnobrodzie to jest po prostu wielki wstyd dla włodarzy tego miasta, każdy turysta na dzień dobry przyjeżdżając do Krasnobrodu powinien od razu zamówić sobie wizytę u mechanika samochodowego i wliczyć w koszty wakacyjne taką wizytę...
  5
  1
  R E K L A M A
 • "Przemo" dnia 9 marca 2017 o godzinie 17:01:43 napisał:
  Jak położą nowy asfalt to nareszcie będzie się fajnie jeździło nie tylko autem ale i rowerem a ból tylnej części ciała zostanie tylko hejterom
  4
  1
 • "RyRy" dnia 10 marca 2017 o godzinie 0:12:44 napisał:
  Niestety nowego asfaltu nie położą prędko, powiat nie ma na to funduszy. Natomiast fundusze na rok zostały już zarezerwowane na inne cele i nie ma możliwości ich relokacji. Jedyną nadzieją pozostaje doraźne łatanie ubytków w zniszczonej nawierzchni co leży w gestii ZDP. Nic więcej nie da się zrobić. Jedynym wyjściem dla gminy kranobród jest zaciągnięcie pożyczki - bo rozumiem, że nie stać było jej do tej pory na wkład własny dla tego remontu. Następnie partycypowanie w kosztach w następnych latach wespół z powiatem w remoncie tej drogi. Listę zatwierdzonych zadań powiatu można znaleźć w biuletynie informacji publicznej powiatu zamojskiego. Są tam trasy, dla których zaplanowana remonty na najbliższe lata, a także zarezerwowano także określone kwoty pieniężne lub wskazano ich finansowanie. Jedną z większych inwestycji będzie wieloetapowa przebudowa trasy Skierbieszów-Hrubieszów (przez Grabowiec) w której to m.in. w kosztach partycypują gminy.
  2
  0
 • "Przemo" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 22:52:12 napisał:
  No i znalazły się pieniądze na remont powiatówki Jacnia-Krasnobród-Tomaszów Lubelski.. właśnie zaczęto remont.. Dzięki Gminie Krasnobród, Starostwu Powiatowemu Zamość, Starostwu Powiatowemu Tomaszów oraz Uni Europejskiej
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk 7 minut temu
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny