Galerie | Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka13 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Sławomir Ćwik kandydatem Koalicji Obywatelskiej

Sławomir Ćwik kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Miasta Zamość
R E K L A M A    B O A R D

13 sierpnia 2018r. Koalicja Obywatelska ogłosiła swojego kandydata na fotel prezydenta Miasta Zamość.  Jest nim  Sławomir Ćwik 46 letni  prawnik.
Zamościanin otrzymał poparcie czterech ważnych dla Zamościa partii politycznych. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej wspólnie przedstawili jego kandydaturę na prezydenta i zapewnili o tym, że te cztery partie wspólnie wystawią swoich kandydatów do zamojskiej Rady Miasta. To wyjątkowa sytuacja, zazwyczaj każda z partii wystawiała swoją listę.

Prezentacji kandydata i zamierzeń samorządowych dokonali Arkadiusz Bratkowski (członek Zarządu Województwa Lubelskiego  PSL), Ireneusz Godzisz (radny Rady Miasta Zamość, PO), Marek Palonka (SLD),  Rafał Zwolak (radny Rady Miasta Zamość, Nowoczesna). Obecni byli również przedstawiciele różnych organizacji m.in. Wolni Obywatele Zamościa i osoby prywatne.

Sławomir Ćwik pracował już dla samorządu zamojskiego będąc wiceprezesem w ZGL. Był też przez 11 lat członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu oraz członkiem Rady Gospodarczej przy Prezydencie Zamościa Marcinie Zamoyskim. Wracając jednak  do wcześniejszej historii i doświadczenia zawodowego Ćwika. Warto wspomnieć spółkę założoną z jego udziałem w Zamościu, która w 2007 roku debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i przez następne 5 lat pozyskała z rynku kapitałowego 400 milionów na rozwój działalności i utworzyła w Zamościu 200 miejsc pracy. Spółka ta w formie opłaty skarbowej odprowadzała nawet do  1,5 miliona złotych rocznie do kasy Urzędu Miasta.  Sławomir Ćwik odwołuje się do tych swoich doświadczeń deklarując, że Zamościowi najbardziej potrzeba nowoczesnych i dobrze opłacanych miejsc pracy. Twierdzi też, że wie jak stymulować rozwój gospodarczy miasta.

 Dotychczasowe jego działania skierowane na krytykę stylu zarządzania obecnego prezydenta miały charakter konstruktywny i rzeczowy. Można się tym przekonać czytając jego felietony z 2015 roku.

1. Ale o co chodzi…?  – 5 czerwca 2015 r.

2. Czy pomagać Wnukowi? –  29 czerwca 2015 r.

3. 100 Milionów – 20 sierpnia 2015 r.

4. Układ (prawie) zamknięty – 21 września 2015 r.

 

Sławomir Ćwik jest też działaczem Nowoczesnej. Powszechnie szanowanym i poważanym w środowiskach politycznych i biznesowych. Warto też wspomnieć, że aktywny w biznesie nie jest od 2012 roku kiedy to odszedł ze spółki w której spędził 18 lat życia. Jak sam mówi zrobił to dla głównie dla dzieci by móc z nimi spędzać więcej czasu.   Sam deklaruje, że startuje w wyborach tylko dlatego, że w ten sposób spłaca dług wobec społeczeństwa i miasta w którym się urodził, dorastał i cały czas mieszka.

Przedstawiciele czterech partii podpisali też dziś Deklarację Zamojską określającą idee i intencje jakie im przyświecają w najbliższych wyborach samorządowych. Załączamy jej kopię poniżej.

Deklaracja Zamojska PO, PSL, SLD, Nowoczesna
Deklaracja Zamojska PO, PSL, SLD, Nowoczesna

Niedługo opublikujemy wywiad z kandydatem. Dziś zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej, która odbyła się na dachu zamojskiego Nadszańca.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat