R E K L A M A

Z I P

Flesz | Powiat ZamojskiRedakcja18 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4296 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Skierbieszów: Hełmy, bagnety, szable, pociski…

Fot. Policja

R E K L A M A    B O A R D

25-latek z gminy Skierbieszów w swoim domu przechowywał przedmioty stanowiące wartość historyczną. Policjanci zabezpieczyli ponad dwadzieścia 20 różnych przedmiotów o znaczeniu militarnym.

Zamojscy kryminalni wczoraj udali się do miejsca zamieszkania 25-latka z gminy Skierbieszów. Powodem wizyty było podejrzenie, że mężczyzna nielegalnie posiada przedmioty, które podlegają ochronie. Nie pomylili się w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili i zabezpieczyli hełmy, bagnety, szable, wiatrówkę oaz pociski, które pochodzą prawdopodobnie z okresu międzywojennego. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 20 historycznych przedmiotów pochodzących z okresu I oraz II wojny światowej. Za przywłaszczenie zabytkowych przedmiotów odpowie przed sądem.

-W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili ponadto, że 25-latek prowadził również poszukiwania za pomocą wykrywacza metali przedmiotów objętych ochroną ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Poszukiwał nielegalnie, więc za to również poniesie odpowiedzialność przed sądem. 25-latek znalezione przedmioty oferował do sprzedaży za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych – to również jest zabronione przez prawo.– informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło z KMP w Zamościu.

Polskie prawo, w przypadku znalezienia artefaktu historycznego, obliguje do natychmiastowego powiadomienia odpowiednich służb, policji, saperów, zgłoszenia się do oddziałów muzealnych i im podobnych instytucji. Jeżeli poszukiwacz przywłaszczy sobie znalezione przedmioty lub będzie nimi handlował grozi mu kara grzywny oraz przepadek mienia.

Należy pamiętać, że wszystkie znalezione przedmioty, które są zabytkami lub stanowią wartość historyczną nie są własnością poszukiwacza – należą do Skarbu Państwa. Zabrania się również prowadzenia poszukiwań bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom. Nielegalne poszukiwanie przedmiotów z użyciem detektora metali jest przestępstwem, zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "Z" dnia 19 kwietnia 2018 o godzinie 9:07:33 napisał:
    Li-to-ści! A w sumie może to i dobrze. Już widzę wyścigi odpowiednich służb, policji, saperów i muzealników do każdego znalezionego w polu zardzewiałego gwoździa, albo podkowy. I niech nawet nie próbują lekceważyć takich sygnałów, bo przecież może być to podkowa Kasztanki, albo innego Białego Konia
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kibic
Ten mecz pokazał, że samą młodzież...
NAME
https://www.youtube.com/watch?v=-v-o2iSH...
NAME
Nie obiecuj, działaj!...
NAME
Aż dziwić się należy, że taki znawc...
KS Hetman
A na jesień, Huczwa Tyszowce z wychowan...
name
Ten tekst to szambo......
zygi
Niech idą na szczaw!ja bym na ten klub ...
hihihi
to by nawet pasowało "dUSiołek"...
niestety
podobno organizatorom (miastu) nie zalez...
Farbowane lisy
Skąd tylu komuchów na spitkaniu ? Czy ...
Ewqa
Ta strona zeszła na psy. Chyba przestan...
Ewqa
Taka relacja to żadna relacja...
Wat? are u kidd...
Ciekawe dlaczego a(ł)"u"tor tego artyku...
Mu
Po tym tekście tylko się utwierdziłem...
zamościak
trochę niefortunny udział prezydenta w...
zamościak
nie każdy miał możliwość kiedyś ba...
K.
Podajcie jakieś dane. Ilu było rekonst...
TORRES20400
@"Włodek"; coś tam wiem, "botolajki" d...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny