R E K L A M A

29 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

17 listopada o godz. 18:00 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego odbędzie się wykład Radosława Majewskiego – Szlązaka pt. „Skąd się wzięli Żydzi Sefardyjscy w Zamościu?”.


Aby odpowiedzieć na to pytanie prześledzimy losy mieszkańców Sefaradu od momentu wydania statutów Limpieza de sangre, aż po czasy ukonstytuowania się bulli papieskiej Summis dessiderantes affetibus oraz Edyktu z Grenady.
Wykład ukaże koegzystencję Żydów i chrześcijan, ich losy oraz powody, które doprowadziły do osadnictwa Sefardyjczyków w Zamościu już od XVI w.
Tłem wystąpienia będzie kontekst kulturowy. Język ladino, tradycje i religia. Poznają Państwo zasadnicze różnice pomiędzy osadnikami przybywającymi do Zamościa a rdzennymi mieszkańcami miasta.
Wykład poprowadzi Radosław Majewski-Szlązak – absolwent Judaistyki i Filologii klasycznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania naukowe dotyczą pieśni ludowych w języku ladino i greckim. Współtwórca projektu naukowego „Macewy milczą” zajmującego się inwentaryzacją żydowskich cmentarzy. Zakochany w muzyce żydowskiej i poezji sefardyjskiej.

14 listopada 2016
Autor:
Kultura i rozrywka | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 4

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Marian" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 22:54:25 napisał:
  Po co Żydzi w Zamościu? Niech se siedzą tam gdzie ich miejsce.
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "rrr" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 23:34:35 napisał:
  Marian. Madrych ludzi nigdy za dużo. Choćby po to, żeby była jakas równowaga dla głupich. Jak sam wiesz kto.
  0
  0
 4. "Jurek" dnia 28 listopada 2016 o godzinie 12:16:32 napisał:
  Żydzi byli są i będą i nie tylko w Zamosciu
  0
  0
 5. "Marian" dnia 5 stycznia 2017 o godzinie 8:27:21 napisał:
  A co Wy z Hasbary?
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A