R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara17 maja 2017 FACEBOOK | 4178 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Sitno: Blokowanie opozycji?

Gmina Sitno. Źródło: Google Street View

R E K L A M A    B O A R D

Trwa spór o komisję rewizyjną w Radzie Gminy Sitno. Zdaniem opozycyjnego klubu radnych sprawująca władzę koalicja blokuje wprowadzenie ich reprezentanta do składu komisji. Przewodniczący Rady Gminy twierdzi, że dąży do konsensusu.

O sprawie pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku.

Pomimo dwu prób zgłoszenia kandydata z klubu radnych opozycji nie udało się go wprowadzić do Komisji Rewizyjnej. Według Fundacji Wolności w obradach Komisji Rewizyjnej powinny uczestniczyć przedstawiciele wszystkich klubów radnych. W Gminie Sitno jest jeden klub radnych i to on nie ma reprezentacji w obradach Komisji Rewizyjnej zarezerwowanej dotychczas wyłącznie dla koalicji, jak twierdzi radny Rady Gminy Sitno Tomasz Biłant.

Startując do Rady Gminy Sitno wiedziałem,że nasza Gmina jest odgrodzona murem od mieszkańców ale dopiero jak zostałem wybrany zobaczyłem jaki ten mur jest gruby i wysoki. Nikt nie ma wstępu na posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która jest organem kontrolnym w Gminie i czuwa nad prawidłowym wydatkowaniem pieniędzy publicznych. Posiedzenia Komisji Rewizyjnej są organizowane potajemnie. Jest to niezgodne z ustawą o samorządzie gminnym. W dniu 25 marca 2015 roku 4 radnych założyło klub ,, Rozwój Gminy Sitno Gospodarność i Uczciwość” co zostało zgłoszone przewodniczącemu Rady Gminy następnego dnia. W tym momencie skład Komisji Rewizyjnej powinien zostać zmieniony, by jej działania były zgodne z art.18a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym. Klub podjął dwukrotną próbę zgłoszenia swojego kandydata jednak radni koalicji tę kandydaturę skutecznie zablokowali. – mówił nam radny Tomasz Biłant.

W sprawie tej interweniowała do wojewody Fundacja Wolności, która pełni rolę swego rodzaju “watch dog” w kwestiach samorządowych. Wojewoda podzielił spostrzeżenia Fundacji Wolności i poinformował Radę Gminy Sitno o konieczności dostosowania składu komisji do stanu zgodnego aktualnym stanem faktycznym i prawnym.

Do próby wprowadzenia do komisji rewizyjnej przedstawiciela opozycji doszło na marcowej sesji Rady Gminy.  Przeciwko zgłoszonemu kandydatowi głosowało 9 z 15 radnych. W dalszym ciągu więc klub opozycji nie ma swojego reprezentanta w składzie komisji rewizyjnej. 

Krzysztof Klicki, przewodniczący Rady Gminy powiedział “Dziennikowi Wschodniemu”, że dąży do konsensusu i dlatego rada chce dokonać zmiany statutu gminy, dzięki której byłaby możliwość powiększenia liczby członków komisji rewizyjnej. 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

eli
fajna inicjatywa, dzięki takim działan...
K.
Kiedy wrócą ławki na ryneczek? Była ...
Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
eRPe
I co z tego, że powstanie sztuczny zaka...
hm
Mecz wiosny lecz niestety wszystko już ...
haha
Straż Miejska będzie się popisywać s...
STYX
Substytut wojska.......
STYX
Czy pokazanie tabeli rozgrywek, to tak d...
STYX
To Polska jest państwem niepodległym ?...
Thomas
Od zawsze uważałem że Andrzej Wnuk b...
Rumcajs
Ekonomik jak zwykle na najwyższym pozio...
qwerty
W mojej ocenie najgorszy prezydent w his...
Dirty Harry
Brawo Andrzej Wnuk! Najlepszy prezydent ...
name
Kosofski ma lumbago w prawej nodze? ...
prq
Łącznica w Zawadzie skróci czas przew...
K.
Proponuję dołączyć do współpracy p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny