R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara17 maja 2017 FACEBOOK | 4413 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Sitno: Blokowanie opozycji?

Gmina Sitno. Źródło: Google Street View

R E K L A M A    B O A R D

Trwa spór o komisję rewizyjną w Radzie Gminy Sitno. Zdaniem opozycyjnego klubu radnych sprawująca władzę koalicja blokuje wprowadzenie ich reprezentanta do składu komisji. Przewodniczący Rady Gminy twierdzi, że dąży do konsensusu.

O sprawie pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku.

Pomimo dwu prób zgłoszenia kandydata z klubu radnych opozycji nie udało się go wprowadzić do Komisji Rewizyjnej. Według Fundacji Wolności w obradach Komisji Rewizyjnej powinny uczestniczyć przedstawiciele wszystkich klubów radnych. W Gminie Sitno jest jeden klub radnych i to on nie ma reprezentacji w obradach Komisji Rewizyjnej zarezerwowanej dotychczas wyłącznie dla koalicji, jak twierdzi radny Rady Gminy Sitno Tomasz Biłant.

Startując do Rady Gminy Sitno wiedziałem,że nasza Gmina jest odgrodzona murem od mieszkańców ale dopiero jak zostałem wybrany zobaczyłem jaki ten mur jest gruby i wysoki. Nikt nie ma wstępu na posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która jest organem kontrolnym w Gminie i czuwa nad prawidłowym wydatkowaniem pieniędzy publicznych. Posiedzenia Komisji Rewizyjnej są organizowane potajemnie. Jest to niezgodne z ustawą o samorządzie gminnym. W dniu 25 marca 2015 roku 4 radnych założyło klub ,, Rozwój Gminy Sitno Gospodarność i Uczciwość” co zostało zgłoszone przewodniczącemu Rady Gminy następnego dnia. W tym momencie skład Komisji Rewizyjnej powinien zostać zmieniony, by jej działania były zgodne z art.18a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym. Klub podjął dwukrotną próbę zgłoszenia swojego kandydata jednak radni koalicji tę kandydaturę skutecznie zablokowali. – mówił nam radny Tomasz Biłant.

W sprawie tej interweniowała do wojewody Fundacja Wolności, która pełni rolę swego rodzaju “watch dog” w kwestiach samorządowych. Wojewoda podzielił spostrzeżenia Fundacji Wolności i poinformował Radę Gminy Sitno o konieczności dostosowania składu komisji do stanu zgodnego aktualnym stanem faktycznym i prawnym.

Do próby wprowadzenia do komisji rewizyjnej przedstawiciela opozycji doszło na marcowej sesji Rady Gminy.  Przeciwko zgłoszonemu kandydatowi głosowało 9 z 15 radnych. W dalszym ciągu więc klub opozycji nie ma swojego reprezentanta w składzie komisji rewizyjnej. 

Krzysztof Klicki, przewodniczący Rady Gminy powiedział “Dziennikowi Wschodniemu”, że dąży do konsensusu i dlatego rada chce dokonać zmiany statutu gminy, dzięki której byłaby możliwość powiększenia liczby członków komisji rewizyjnej. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka 15 minut temu
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
grażka 38 minut temu
Płatny, stały etat jurora! Niezła fuc...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Brawo Zamość
Ludzie korzystajcie z kultury. Jestem ...
Ciekawe...
czy fryzjer i kosmetczka już umowieni? ...
por.zUbek
Nieprawda! Ja chwaliłem zmianę uczesan...
antyklerykał
Piękne, słowiańskie, rodzime zwyczaje...
Dirty Harry
Co posiejesz, to zbierzesz. Twoja idolka...
socjal
Ogarnijcie się ludzie z tą nienawiści...
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas...
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny