R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara17 maja 2017

Sitno: Blokowanie opozycji?

Gmina Sitno. Źródło: Google Street View

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Trwa spór o komisję rewizyjną w Radzie Gminy Sitno. Zdaniem opozycyjnego klubu radnych sprawująca władzę koalicja blokuje wprowadzenie ich reprezentanta do składu komisji. Przewodniczący Rady Gminy twierdzi, że dąży do konsensusu.

O sprawie pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku.

Pomimo dwu prób zgłoszenia kandydata z klubu radnych opozycji nie udało się go wprowadzić do Komisji Rewizyjnej. Według Fundacji Wolności w obradach Komisji Rewizyjnej powinny uczestniczyć przedstawiciele wszystkich klubów radnych. W Gminie Sitno jest jeden klub radnych i to on nie ma reprezentacji w obradach Komisji Rewizyjnej zarezerwowanej dotychczas wyłącznie dla koalicji, jak twierdzi radny Rady Gminy Sitno Tomasz Biłant.

Startując do Rady Gminy Sitno wiedziałem,że nasza Gmina jest odgrodzona murem od mieszkańców ale dopiero jak zostałem wybrany zobaczyłem jaki ten mur jest gruby i wysoki. Nikt nie ma wstępu na posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która jest organem kontrolnym w Gminie i czuwa nad prawidłowym wydatkowaniem pieniędzy publicznych. Posiedzenia Komisji Rewizyjnej są organizowane potajemnie. Jest to niezgodne z ustawą o samorządzie gminnym. W dniu 25 marca 2015 roku 4 radnych założyło klub ,, Rozwój Gminy Sitno Gospodarność i Uczciwość” co zostało zgłoszone przewodniczącemu Rady Gminy następnego dnia. W tym momencie skład Komisji Rewizyjnej powinien zostać zmieniony, by jej działania były zgodne z art.18a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym. Klub podjął dwukrotną próbę zgłoszenia swojego kandydata jednak radni koalicji tę kandydaturę skutecznie zablokowali. – mówił nam radny Tomasz Biłant.

W sprawie tej interweniowała do wojewody Fundacja Wolności, która pełni rolę swego rodzaju “watch dog” w kwestiach samorządowych. Wojewoda podzielił spostrzeżenia Fundacji Wolności i poinformował Radę Gminy Sitno o konieczności dostosowania składu komisji do stanu zgodnego aktualnym stanem faktycznym i prawnym.

Do próby wprowadzenia do komisji rewizyjnej przedstawiciela opozycji doszło na marcowej sesji Rady Gminy.  Przeciwko zgłoszonemu kandydatowi głosowało 9 z 15 radnych. W dalszym ciągu więc klub opozycji nie ma swojego reprezentanta w składzie komisji rewizyjnej. 

Krzysztof Klicki, przewodniczący Rady Gminy powiedział “Dziennikowi Wschodniemu”, że dąży do konsensusu i dlatego rada chce dokonać zmiany statutu gminy, dzięki której byłaby możliwość powiększenia liczby członków komisji rewizyjnej. 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "zam.pl" dnia 17 maja 2017 o godzinie 8:06:01 napisał:
    ten beton psl - sld mocno się trzyma, trzeba dobrej mobilizacji.
    5
    1
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

pp 8 minut temu
@Modern Szkoda, że tylko jedną i to...
mieszkaniec 23 minuty temu
Widzę, że roztocze.net wzoruje się na...
gość
zazdroszczę....niestety nie mogę...
kopać gałe
Jebło cię?????? chyba jednak cię jeb...
He he
Wow! Psychol is back! Czy przypadkiem de...
Modern
Uważam, że to świetny pomysł! Tym, k...
debris
Ja zastanowiłbym się dwa razy. Zgodę ...
sławek
śmierdzący golfik po co tam...
Kryteria
Grechuta nigdy nie identyfikował się z...
z_boku
Facet przyjedzie, wystąpi i pojedzie za...
jonasz
tylko młody zaczytany w książce . J...
z_boku
Zazwyczaj jak jest okazja podeżreć zdr...
Oczywiście panie kultura....
Pojedli, popili, podatnicy zapłacą...
Piotrek
To kabaret jest na Nowym Mieście :)...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017