Kultura i rozrywka | Powiat Zamojskitekst nadesłany21 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Sitaniec: Wielki sukces chóru „Sitanianie”

W Domu Nadziei-Centrum Konferencyjnym Caritas w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie do 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2018”. Z Gminy Zamość wzięły w nich udział chór Sitanianie, zespół „Białowolanki” i solistka Aniela Kapłon – członkini zespołu „Wesołe Gosposie”.


Wszyscy uczestnicy eliminacji wykonywali po dwa utwory o dowolnej tematyce, oceniało je jury w składzie: Anna Kistelska – główny instruktor ds. literatury i recytacji, Kornelia Niedbał – młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny i Andrzej Sar – główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny – z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
W wyniku obrad jurorów chór Sitanianie został zakwalifikowany do 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2018”. Odbędzie się on w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. we Włocławku. Chór wykonał utwory: „Rewe ta stohne Dnipr szyrokij” oraz „Znasz li ten kraj”.
W eliminacjach województwa lubelskiego wzięło udział blisko 70 podmiotów artystycznych. Założenia i cele przeglądu to: aktywizacja amatorskiego ruchu artystycznego seniorów, prezentacja osiągnięć artystycznych zespołów i wykonawców indywidualnych, stworzenie uczestnikom oraz instruktorom możliwości wymiany doświadczeń artystycznych i integracja środowiska seniorskiego. Organizatorem eliminacji był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

GOK: Aleksandra Siołek

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
przykropatrzeć 6 minut temu
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
20 minut temu
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama