nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara14 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Sitaniec: Jak ma kursować „trójka”?

MZK Zamość, foto: Piotr Rogalski

Powraca temat kursowania autobusów w Gminie Zamość. Mieszkańcy pytają o linię nr 3 kursującą do Sitańca. –Nie oszczędzamy na kursowaniu autobusu nr „3” do Sitańca. Obecny stan jest konsekwencją decyzji Samorządu Miasta Zamościa. – odpowiada wójt Ryszard Gliwiński.

-Jak długo gmina będzie oszczędzała na 3, która jeździ do ronda i dzieci ze szkół muszą chodzić piechotą przez rondo do Sitańca. Czy to jest bezpieczne? Czy jest potrzebny autobus na tzw. SŁONECZNEJ tyle lat nie było tam autobusów i było dobrze, przynajmniej jeździły pod Kościół. Czy jest potrzebny kolejny nowy przystanek na SŁONECZNEJ, komu on ma służyć?- pyta wójta jeden z mieszkańców gminy Zamość. Przypomnijmy, że mieszkańcy podmiejskiej gminy Zamość mają możliwość zadawania œójtowi bezpośrednio pytań, dzięki specjalnej opcji w serwisie gminnego samorządu.

Nie oszczędzamy na kursowaniu autobusu nr „3” do Sitańca. Obecny stan jest konsekwencją decyzji Samorządu Miasta Zamościa. Pisałem i mówiłem o tym dużo w 2015 roku. Od 2016 roku kwota pieniędzy jakie przekazujemy Miastu za to, że w Gminie funkcjonuje komunikacja podmiejska stale rośnie. W 2015 roku było to 385 000 zł, w 2016 roku 600 000zł, w 2017 roku 770 000 zł, plan na 2018 rok to 860 000zł. Przy tej rosnącej kwocie przekazywanych środków ilość kilometrów przejechanych przez autobusy w Gminie zmniejszyła się o ¼ w stosunku do roku 2015. To stan faktyczny. Gmina Zamość to 35 Sołectw. W większości z nich autobusy MZK pojawiają się kilka razy dziennie, w niektórych nie ma ich w ogóle.– odpowiada wójt Ryszard Gliwiński. Tłumaczy przy tym, że trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkańców, a tych przybywa. Rosną też ich koszty.

Uważam, że obecny stan jest pewną „sprawiedliwością społeczną”. Mieszkańcy Gminy oczekują ode mnie budowy dróg, chodników, wodociągów, oświetlenia ulicznego, itd. Do funkcjonowania 13 Szkół w Gminie w 2018 roku dołożymy z własnych środków co najmniej 1 000 000 zł więcej niż w roku bieżącym. Tak wygląda reforma w oświacie. Mieszkańcy Sitańca oczekują od Wójta budowy chodnika przy drodze powiatowej, a przecież to nie jest gminne zadanie. Potrzeby ogromne a możliwości ich zaspokojenia niewielkie. Trzeba dzielić to co posiadamy i wybierać. Czy potrzebna „3” na ul. Słonecznej w Sitańcu? Zapraszam na zebranie wiejskie w Sitańcu i proszę podjąć próbę przekonania do swoich racji Sąsiadów z tej samej miejscowości. Proszę mi wierzyć, że nie jest to takie proste. Po serii 35 zebrań wiejskich w każdym Sołectwie Gminy (sierpień-wrzesień) mam zawsze wrażenie bezsilności. Mieszkańcy zgłaszają słuszne i pilne potrzeby. Nie jestem w stanie ich wszystkich zrealizować. To są realia i nie ma na to złotego środka. Jestem optymistą i staram się zmieniać te realia, ale to musi potrwać. To nie tylko gminne ale polskie uwarunkowania.- wyjaśnia włodarz gminy Zamość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Marcin" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 9:21:10 napisał:
  Jak przez 5 lat samorząd MIASTA ZAMOŚĆ dołożył do gminnych kursów 3,5 mln zł to była dopiero sprawiedliwość społeczna... A jak prezydent Wnuk poprosił grzecznie o urealnienie stawek za przejazdy to pan wójt zrobił awanturę. I w efekcie ma to co ma. Mieszkańcy miasta nie mogą ze swoich podatków dopłacać do budżetu gminy. Gmina chce mieć komunikację, to niech płaci wedle rynkowych stawek lub niech zorganizuje sobie własną komunikację. Dosyć już tego wspierania KGW i OSP.
  R E K L A M A
 • "fik tofik" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 16:17:26 napisał:
  Amen
 • "zamościanin" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 21:43:55 napisał:
  Mieszkańcy Zamościa też korzystają z 3 jadąc chociażby na cmentarz w Sitańcu. Starsze osoby muszą chodzić przez rondo na piechotę co jest wielką niedogodnością. Powinno być dużo więcej kursów do Sitaniec Kościół.
 • "Marcin" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 9:09:01 napisał:
  do zamościanina - a wiesz, jak są rozliczane kursy? Kurs do gminy opłaca miasto, kurs z powrotem - mina. Zgodnie z założeniem, że z miasta wiezie się mieszczuchów, a z gminy - ... niemieszczuchów. Więc jeśli kursy po terenie gminy kosztują 2 mln zł, to gmina powinna płacić 1 mln. Płaciła 300 tysięcy zł rocznie. A teraz zagadka - po co jadą mieszczuchy do gminy, jeśli praca, sklepy, szkoły, rozrywka, kultura są w mieście? Na cmentarz? dwa razy w roku? Nie ośmieszaj się.
 • "4you" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 10:07:46 napisał:
  Jak widać pora na zmiany jeśli ten wójt jest bezsilny i trzeba wybrać nowego! Gmina która gospodaruje wpływami większymi niż miasto nie ma pieniędzy na zapewnienie transportu publicznego??!!! Mieszkańcy którzy pracują na te podatki nie mają czym dojechać do pracy!! Mniej imprez Kgw i Osp! Mam wrażenie że to brak gospodarnosci! A może ta trójka to zemsta wójta???
 • "Anonim" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 15:51:16 napisał:
  Włączyć Sitaniec do Zamościa i będzie po kłopocie.
 • "z_boku" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 17:15:05 napisał:
  Kolejny raz widać że utrzymywanie gminy jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Skoro włodarze dwóch jednostek nie potrafią się dogadać w sprawach istotnych dla mieszkańców to znaczy że trzeba ten konflikt zakończyć i połączyć je w jedną. Jeżeli tego się nie zmieni zawsze będziemy mieli cichą lokalną wojenkę, zaś wspólne działania będą podejmowane tylko wtedy gdy przyjedzie kilku Chińczyków i zapowie że chce u nas inwestować. Wtedy szefowie obu jednostek pobiegną na spotkanie z nimi, podpiszą nic nie znaczący papierek na którym będzie napisane że owi Chińczycy chcieliby tutaj zainwestować, po czym szybciutko przekażą info do lokalnych mediów i odtrąbią sukces.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama