R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)21 listopada 2014

Nazwiska radnych do sejmiku – aktualizacja

Wybory samorządowe 2014, foto: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

PiS zdobył najwięcej – 13 – mandatów w 33 – osobowym sejmiku województwa. Ale w województwie rządzić będzie koalicja PSL-PO.

 

Aktualizacja 21 listopada, godz. 17.00

Do sejmiku województwa lubelskiego wejdzie 13 radnych dla PiS, 12 z PSL, 7 z PO i jeden z SLD.
W okręgu zamojskim (nr 5)  mandaty otrzymali: z PSL – Arkadiusz Bratkowski, Jan Kowalik, Stanisław Misztal. Z PiS – Andrzej Olborski, Maria Gmyz i Agata Borowiec. Z PO – Zofia Woźnica.
PSL zdobył poparcie 236 126 mieszkańców regionu (32,43 proc.). Na PiS zagłosowało 232 118 wyborców (31,88 proc. głosów). Platforma zdobyła 139 590 głosów (19,17 proc.) a SLD 50 508 głosów (6,94 proc.). Metoda liczenia głosów i przeliczania ich na mandaty spowodowała, że mimo to PSL ma 12 mandatów, a PiS – 13.
Krzysztof Hetman, lider ludowców na Lubelszczyźnie, zapewnił w wypowiedzi dla Kuriera Lubelskiego, że “siada do rozmów o koalicji w sejmiku, przede wszystkim z Platformą Obywatelską”.

Aktualizacja 21 listopada

Według ciągle nieoficjalnych informacji do sejmiku województwa lubelskiego wejdzie 13 radnych dla PiS, 12 z PSL, 7 lub 8 z PO i jeden lub żaden z SLD. Podział mandatów wynika z rozkładu głosów w poszczególnych okręgach wyborczych, których jest 5. W województwie łącznie procentowo najwięcej głosów zostało oddanych na listy PSL.
Polska Agencja Rozwoju Regionalnego przewiduje, że z Zamościa (okręg obejmuje miasto i powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski i tomaszowski) po 3 mandaty zdobędą PSL i PiS a jeden mandat PO.
Do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Lublinie nadal nie dotarły wszystkie protokoły z powiatowych komisji wyborczych.
W okręgu do rozdania jest 7 mandatów do sejmiku województwa lubelskiego. W 2010 roku wystarczyło uzyskać w okręgu 4,8 tys. głosów, żeby zostać radnym sejmiku województwa lubelskiego.

 

Pisaliśmy 19 listopada

Jak wynika z wciąż nieoficjalnych i cząstkowych wyników z zaledwie kilku protokołów z terytorialnych komisji wyborczych w województwie lubelskim triumfuje PSL.

 

Według informacji jakie podaje PAP, w wyścigu do lubelskiego sejmiku prowadzi PSL, który – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza –  zdobyli 37,24 proc. głosów. Dalej są: PiS – 31,44 proc. głosów i PO z 15,35 proc. Na lewicę głosowało 6,14 proc. wyborców. Jak na razie poniżej progu są: Nowa Prawica – 3,23 proc. głosów, Ruch Narodowy – 1,9 proc. głosów i Demokracja Bezpośrednia- 0,81 proc.

 

Oznacza to, że PSL może mieć w sejmiku województwa lubelskiego nawet 14 mandatów. PiS – 12 miejsc, PO – 6, a SLD – 1 mandat.

 

Kurier Lubelski spekuluje, że gdyby PSL miał rzeczywiście dużą przewagę, to do zarządu województwa ma też powrócić Arkadiusz Bratkowski, który w latach 2010 – 2011 był przewodniczącym sejmiku lubelskiego.
– Czekamy – skomentował te doniesienia były europoseł.

Autor: (nh)
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 9:11:13 napisał:
  To PIS nie będzie rządził w województwie? Jak to ? Przecież Andrzej Wnuk zapowiadał, że PIS będzie rządził w województwie i dzięku temu On będzie mógł coś zrobić dla Zamościa. To oznacza, że Andrzej Wnuk się myli. Czyli jeśli w województwie nadal będzie rządziła koalicja PSL-PO to Wnuk, jako człowiek PISu, nic nie zdziała w województwie dla Zamościa. To tylko potwierdza na kogo należy za tydzień zagłosować. Na człowieka, który ze wszystkimi potrafi rozmawiać.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 20:07:05 napisał:
  Lawyer, klakierze Pana Prezydenta Marcina Zamoyskiego, PiS wygrał i jeszcze może rządzić, więc wyluzuj majty. A Pan Prezydent Najfajniejszy Marcin "bo Cię pozwę" Zamoyski potrafi rozmawiać... przez procesy sądowe. Jak na razie, w większości przegrane :)
  0
  0
 • "sw.Ebola" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 21:05:51 napisał:
  do redakcji: proszę o przywrócenie aureolki..;)" św" zgłaszałam przy rejestracji a wyszło "sw". Wracając do tematu, wydaje mi się,że tegoroczne Andrzejki będą smutne dla niektórych.
  0
  0
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:11:15 napisał:
  Pan Andrzej Wnuk, porządny człowiek, już wygrał. Pokonał Jerzego Nizioła na argumenty, zachowuje się z klasą i godnością wobec takich jak Ty. A ostateczne zwycięstwo w wyborach będzie doskonałym prezentem imieninowym.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ad111 15 minut temu
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
Tekst nadesłan... 41 minut temu
Bolszewicy won....
ConceptOfPower 45 minut temu
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111 57 minut temu
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
ConceptOfPower
A ja ciągle nie rozumiem tego, dlaczego...
mieszkaniec
Czytają komentarze m.in. antyklerykała...
wolontariusz WO...
Chamski to jest twoj komentarz @"Gdzie p...
marketingowiec
Zajmuję się marketingiem w dużej firm...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny