R E K L A M A

Z I P

FleszSylwia Kardasz22 marca 2012 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Samotność we dwoje

R E K L A M A    B O A R D

Recenzja książki Agnieszki Lis autorstwa Sylwii Kardasz

 

Wszystkich, którzy wchodzą w nowy związek nie opuszcza optymizm i wiara w wieczną miłość. Wierzą, że już zawsze będą się tak kochali, jak w dniu ślubu, że uśmiechem będą się witać każdego dnia i razem świetnie spędzać czas. Rzeczywistość jednak jest daleka od naszych wyobrażeń, a życie nie układa się zawsze tak, jak byśmy tego chcieli. Zaskakują nas wydarzenia, ludzie i co najważniejsze – nasze własne uczucia. Jest więc coś w popularnym powiedzeniu, że jeśli chcemy rozśmieszyć Boga, powiedzmy mu o naszych planach. Niedopowiedzenia, nieporozumienia, ciche dni, a w końcu samotność we dwoje zdarza się w każdym związku, nawet tym najlepszym. Czy to oznacza, że poczucie samotności w związku to coś, do czego trzeba się przyzwyczaić? I jak to jest, że się zakochujemy, bierzemy ślub i mimo tego szczęścia czegoś nam brakuje? Kochamy się, ale żyć ze sobą nie potrafimy?

 

Agnieszka Lis napisała ciekawą książkę o tym, dlaczego nie zawsze jest tak, jak sobie wymarzyliśmy, ale też o tym, jak pielęgnować miłość i dbać o wzajemne relacje, bo okazuje się to sztuką wymagającą wielkich chęci, otwartego serca i przede wszystkim czasu. Maja i Adam z „Samotności we dwoje” to małżeństwo wzorowe, dogadują się ze sobą, dbają o siebie nawzajem, mają wspólne tematy i zainteresowania. Obydwoje spełniają się też zawodowo, wobec czego obce są im problemy finansowe. Niespodziewanie jednak i jakby niechcący Maja wpada w tryby korporacyjnej gonitwy i przeskakując ze stanowiska na stanowisko przewartościowuje całe dotychczasowe życie. Spotkanie goni spotkanie, delegacje, służbowe kolacje i nadgodziny wypełniają szczelnie całe dnie i noce. Adam, którego w pełni zadowala piastowane stanowisko, coraz częściej zostaje sam w pustych czterech ścianach, a z żoną mija się w drzwiach wymieniając listę zakupów czy informacje o zepsutym piecyku. Z dnia na dzień relacje ochładzają się, kończą się wspólne tematy, brakuje czasu na wspólne zainteresowania, aż obydwoje orientują się, że żyją w dwóch różnych światach.

 

Życie jednak szykuje im jeszcze niejedną niespodziankę, i wcale nie oznacza to przyjemności. Maja i Adam będą musieli podjąć poważne decyzje i określić, co dalej? Czy tych dwoje znów połączy silna więź? Czy może zbudowany wspólnymi siłami mur będzie już zbyt gruby, by udało się go rozbić? I co w życiu musi się wydarzyć, abyśmy w końcu docenili to, co mamy? „Samotność we dwoje” otrzymałam od Wydawnictwa Replika i po raz kolejny okazała się pozycją z serii „jeszcze tylko jedna strona i pójdę spać”… Akurat! Napisana lekkim, przyjemnym językiem zawiera wszystko, co w życiu małżeńskim – i nie tylko – najważniejsze. Do bólu prawdziwa, skłaniająca do zatrzymania się w tym dzisiejszym „wyścigu szczurów” o wszystko i do przemyśleń nad istotą życia, bycia razem na dobre i na złe. Co ciekawe, to historia widziana oczami mężczyzny, choć epilog napisała kobieta… Żonom i mężom, narzeczonym i ich partnerom, kobietom i mężczyznom w najróżniejszych związkach – polecam.

 

 

Autor: Sylwia Kardasz
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kandydat Nizio... 52 minuty temu
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny