R E K L A M A

Z I P

FleszSylwia Kardasz22 marca 2012 FACEBOOK | 5148 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Samotność we dwoje

R E K L A M A    B O A R D

Recenzja książki Agnieszki Lis autorstwa Sylwii Kardasz

 

Wszystkich, którzy wchodzą w nowy związek nie opuszcza optymizm i wiara w wieczną miłość. Wierzą, że już zawsze będą się tak kochali, jak w dniu ślubu, że uśmiechem będą się witać każdego dnia i razem świetnie spędzać czas. Rzeczywistość jednak jest daleka od naszych wyobrażeń, a życie nie układa się zawsze tak, jak byśmy tego chcieli. Zaskakują nas wydarzenia, ludzie i co najważniejsze – nasze własne uczucia. Jest więc coś w popularnym powiedzeniu, że jeśli chcemy rozśmieszyć Boga, powiedzmy mu o naszych planach. Niedopowiedzenia, nieporozumienia, ciche dni, a w końcu samotność we dwoje zdarza się w każdym związku, nawet tym najlepszym. Czy to oznacza, że poczucie samotności w związku to coś, do czego trzeba się przyzwyczaić? I jak to jest, że się zakochujemy, bierzemy ślub i mimo tego szczęścia czegoś nam brakuje? Kochamy się, ale żyć ze sobą nie potrafimy?

 

Agnieszka Lis napisała ciekawą książkę o tym, dlaczego nie zawsze jest tak, jak sobie wymarzyliśmy, ale też o tym, jak pielęgnować miłość i dbać o wzajemne relacje, bo okazuje się to sztuką wymagającą wielkich chęci, otwartego serca i przede wszystkim czasu. Maja i Adam z „Samotności we dwoje” to małżeństwo wzorowe, dogadują się ze sobą, dbają o siebie nawzajem, mają wspólne tematy i zainteresowania. Obydwoje spełniają się też zawodowo, wobec czego obce są im problemy finansowe. Niespodziewanie jednak i jakby niechcący Maja wpada w tryby korporacyjnej gonitwy i przeskakując ze stanowiska na stanowisko przewartościowuje całe dotychczasowe życie. Spotkanie goni spotkanie, delegacje, służbowe kolacje i nadgodziny wypełniają szczelnie całe dnie i noce. Adam, którego w pełni zadowala piastowane stanowisko, coraz częściej zostaje sam w pustych czterech ścianach, a z żoną mija się w drzwiach wymieniając listę zakupów czy informacje o zepsutym piecyku. Z dnia na dzień relacje ochładzają się, kończą się wspólne tematy, brakuje czasu na wspólne zainteresowania, aż obydwoje orientują się, że żyją w dwóch różnych światach.

 

Życie jednak szykuje im jeszcze niejedną niespodziankę, i wcale nie oznacza to przyjemności. Maja i Adam będą musieli podjąć poważne decyzje i określić, co dalej? Czy tych dwoje znów połączy silna więź? Czy może zbudowany wspólnymi siłami mur będzie już zbyt gruby, by udało się go rozbić? I co w życiu musi się wydarzyć, abyśmy w końcu docenili to, co mamy? „Samotność we dwoje” otrzymałam od Wydawnictwa Replika i po raz kolejny okazała się pozycją z serii „jeszcze tylko jedna strona i pójdę spać”… Akurat! Napisana lekkim, przyjemnym językiem zawiera wszystko, co w życiu małżeńskim – i nie tylko – najważniejsze. Do bólu prawdziwa, skłaniająca do zatrzymania się w tym dzisiejszym „wyścigu szczurów” o wszystko i do przemyśleń nad istotą życia, bycia razem na dobre i na złe. Co ciekawe, to historia widziana oczami mężczyzny, choć epilog napisała kobieta… Żonom i mężom, narzeczonym i ich partnerom, kobietom i mężczyznom w najróżniejszych związkach – polecam.

 

 

Autor: Sylwia Kardasz
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny