R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara15 lutego 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 31 komentarzy ()

Sachajko: Nie dla gabinetów politycznych!

Poseł Jarosław Sachajko. Fot. Robert Moteka 2016

R E K L A M A    B O A R D

-Na gabinety polityczne partia wydaje 500 milionów rocznie, pieniądze idą na partyjnych kolegów bez zakresu obowiązków. twierdzi poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15). Przypomina również, że rządzący do spółki z opozycją odrzucili projekt jego ugrupowania, który zakładał likwidację gabinetów politycznych.

-Na podkomisji ds. tzw. gabinetów politycznych, której przewodził nasz poseł Tomasz Jaskóła, stała się rzecz oburzająca i skandaliczna! W trosce o partyjne przywileje, z premedytacją zorganizowano posiedzenie komisji w sali bez możliwości kamerowania! Na szczęście nasz poseł nagrał najważniejszy moment tej podkomisji. Koalicja PiS, PO, N i PSL-u kolejny raz stała się faktem.- uważa poseł Sachajko.

Gabinety polityczne to swego rodzaju ciała doradcze. Dysponuje nimi zdecydowana większość resortów. Wprowadzono je w 1997 r., wzorując się na rozwiązaniach niemieckich i francuskich. Obecnie w gabinetach politycznych zatrudnia się wyłącznie według klucza partyjnego, bez względu na doświadczenie i posiadane kompetencje. Pracownicy gabinetów politycznych nie mają określonych obowiązków i często wykonują pracę czysto polityczną (partyjną), choć ich pensje wypłacane są z budżetu. Warto zaznaczyć, że partyjni “doradcy” w gabinetach politycznych to nie przypadłość tylko i wyłącznie PiS-u, choć dzięki ekscesom doradcy ministra obrony narodowej, Bartłomieja Misiewicza, można łatwo przykleić taką łatkę Prawu i Sprawiedliwości, lecz wszystkich ekip rządzących po 1997 r. – zatem tak prawicy, jak i lewicy.

Zdaniem autorów ustawy z klubu Kukiz’15 likwidacja gabinetów politycznych byłaby szansą na odpartyjnienie ministerstw, tak by pracowali w nich przynajmniej w większości eksperci oraz możliwością zaoszczędzenia blisko 500 milionów złotych rocznie.

-Ustawa jest bardzo ważna, pokazuje ogromny drenaż budżet przez partie polityczne, które poza gigantycznymi pieniędzy na funkcjonowanie partii, ukrywają dodatkowe pieniądze pod ładną nazwą: gabinetu politycznego, a tak właściwie są to osoby z zaplecza politycznego. Ustawa to prawie kopia ustawy, którą dwukrotnie składał PIS będąc w opozycji. Teraz Marszałek Terlecki z rozbrajającą szczerością powiedział, iż punkt widzenia zmienia się w zależności od … . To podobnie jak szef partii .Nowoczesna który w trakcie kampanii wyborczej mówił, iż nie należy finansować działalności partyjnej z pieniędzy publicznych, w ostatniej chwili rejestrując partię aby zrobić skok na kasę!!! Fuj!- twierdzi zamojski poseł Kukiz’15. 

Z projektem likwidacji gabinetów politycznych można zapoznać się TUTAJ.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "obserwer" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 8:12:58 napisał:
  lecz wszystkich ekip rządzących po 2997 r.
  0
  3
  R E K L A M A
 • "ja" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 8:39:00 napisał:
  Zaczyna być Palikotem bis. Nie ważne jak o mnie mówią byle by mówili.
  6
  14
 • "do ja" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 9:57:00 napisał:
  Pan Sachajko poruszył bardzo ważny temat. Społeczeństwa nie stać na utrzymywanie ani partii politycznych ani ich gabinetów i jest nam to zupełnie niepotrzebne. Partie są jak uprzywilejowane elity w kolejce po pieniądze naiwnych wyborców. zacznijmy głosować na ludzi a nie na partie.
  17
  4
 • "Jan" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 12:38:12 napisał:
  jestem za eliminowaniem partii z życia społecznego, są źródłem konfliktów, podziałów i jawnie wyrażanej nienawiści.
  13
  2
 • "z" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 13:26:24 napisał:
  No cóż chciałoby się, żeby wszyscy posłowie niezależnie od politycznej przynależności przedstawiali pozytywne projekty dotyczące naszego życia. A wszyscy posłowie z naszego regionu żeby przedstawiali takie projekty dotyczące naszej lokalnej społeczności także Zamościa. Natomiast likwidacja czegokolwiek źle mi się kojarzy. W Naszym mieście upadły (czy zlikwidowały się) wszystkie większe zakłady pracy z poprzedniej epoki. Zlikwidowano przecież również województwo zamojskie. Wraz utratą statusu miasta wojewódzkiego zlikwidowano lub przeniesiono do Lublina wiele urzędów. Ludzie stracili pracę zarówno w zakładach produkcyjnych jak i w urzędach. Przedsiębiorcy lokalni działający oraz potencjalni, jak uważam, stracili możliwości oparcia w strukturach lokalnego (bliższego naszym problemom) samorządu i miejscowych władz wojewódzkich. Stąd wielka emigracja itd. Stąd też jak sadzę, np. region Częstochowy chce odzyskać status województwa, ale nie tylko on. Bardziej przemawiałyby do mnie przedstawione przez konkretnego posła plany, a dalej skuteczne działania mające na celu rozwój Naszego miasta i subregionu,a nie propozycje likwidacji czegokolwiek.
  2
  7
 • "SĆwik" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 13:34:23 napisał:
  Ten projekt ustawy dotyczy przede wszystkim asystentów i doradców zatrudnianych w samorządach. Tzw. gabinety polityczne przy ministrach jak sami kukizowcy wskazują w uzasadnieniu to 1% kosztów w skali kraju. Dlaczego więc poseł Sachajko nie zaapeluje wprost na sesji do Prezydenta Wnuka o zwolnienie zatrudnionych doradców ? Ponadto zwróciłem się do posła Sachajko za pośrednictwem FB w jaki sposób wyliczono kwotę 500 mln ale na razie nie otrzymałem odpowiedzi.
  4
  10
 • "Joker" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 14:12:33 napisał:
  Jak tak dalej będzie szalał to powieszą go jak Andrzeja
  2
  0
 • "Yhy" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 14:19:27 napisał:
  Panie Ćwik, bo Pan Prezydent Andrzej Wnuk zatrudnia na 2 etatach w 200-osobowym urzędzie osoby merytoryczne. Mógłby, tak jak jego poprzednik, z pogwałceniem reguł prawa zatrudnić jedną z tych osób na stanowisku sekretarza, a drugą na stanowisku inspektora, ale woli z otwartą przyłbicą zatrudniać ludzi do celów, którym służą. Doradcy odchodzą na zakończenie kadencji, nie tak jak dyrektorzy wydziałów - zostają na wieki.
  7
  1
 • "do z" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 14:37:14 napisał:
  1.Partie polityczne dzielą ludzi- to jest fakt 2.Za ich utrzymanie płacą obywatele - ich nakład pracy i jakość pracy nie idzie w parze z oczekiwaniami społeczeństwa 3.Problemu nie należy kojarzyć tylko z Zamościem ale w całego kraju 4.Każdy polityk jest dla obywatela i żadem immunitet nie powinien stawiać go ponad wartość jaką jest zwykły człowiek czyli precz immunitetom Zdaje się,że rozumiem logikę "z", który traktuje partię jak zakład pracy ale daj się przekonać- takich zakładów pracy nam nie potrzeba
  3
  0
 • "SĆwik" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 15:10:46 napisał:
  Szanowny Yhy, dlatego w dyskusji z posłem Sachajko (do sprawdzenia na tablicy FB Pana W. Borowskiego) wskazałem, że projekt ustawy to czysty populizm a nie chęć rozwiązania problemu. Także wskazywałem, że likwidacja stanowisk asystentów/doradców spowoduje zatrudnianie znajomych/kolegów na stanowiskach urzędniczych lub w spółkach miejskich a nie likwidację tego zjawiska, które w niektórych samorządach jest patologią. Co do zamojskich doradców to o ile kojarzę są 3 osoby a nie 2 (ustawa dopuszcza 5). O ich kompetencjach i faktycznym wkładzie w pracę na rzecz lokalnej społeczności nie będę się tutaj wypowiadał bo nie mam wystarczającej wiedzy. Co do kwestii braku od ponad dwóch lat sekretarza w mojej ocenie Prezydent Wnuk dopuszcza się zaniechania urzędniczego.
  0
  10
  R E K L A M A
 • "po co" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:03:51 napisał:
  no i po co nam te pozamykane biura polityków. tam powinny być tłumy a nie ma żywej duszy a pieniążki lekką rączką się wydaje bo się na nie nie zapracowało - głupota
  4
  0
 • "Yhy" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 18:36:19 napisał:
  Panie Ćwik, właśnie taka jest Pana rzetelność. Napisałem 2 etaty, bo 3 osoby mogą być na 2 etatach. A co do sekretarza, to jeśli w Pana ocenie Prezydent Andrzej Wnuk dopuszcza się zaniechania, czyli przestępstwa, to proszę na niego donieść. Z chęcią poobserwuję tę sprawę. Ps. Już dziś TZ prostował swoje wieści z magla dotyczące Dyr. Miechowicza.
  6
  1
 • "Jarosław Sachajko" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 20:40:15 napisał:
  Szanowny Panie Sławomirze Ćwik, uprzejmie proszę nie siać fermentu. Pan zaczepki nie działają. Apeluję o dyskusję merytoryczną, politykę proszę pozostawić na debaty przedwyborcze. Mieni się Pan prawnikiem, wypowiada się Pan o ustawie, a wygląda na to że jej Pan nie czytał. Odpowiedź na pytanie dotyczące kosztów „gabinetów politycznych” czyli zaplecza partyjnego utrzymywanego za pieniądze podatników znajduje się w uzasadnieniu. Zachęcam do lektury!  http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/7FEC33F5BF622E8AC1257F57002F891F/%24File/247.pdf Problem jest bardzo poważny, coraz mniejsza liczba osób wytwarzających dochód narodowy utrzymuje rzeszę polityków i urzędników. Według szacunków obecnie już 20% osób pracujących to osoby zatrudnione w sektorze publicznym. Tak rozrośniętej administracji społeczeństwo polskie nie wytrzymuje. W czarnych scenariuszach mogę sobie wyobrazić, iż w odległej przyszłości partia .Nowoczesna stanie się koalicjantem PO i stąd taka walka o etaty dla zaplecza partyjnego, lecz do wyborów jeszcze daleko, dlatego proszę zachować się jako obywatel Polski i myśleć o gospodarce, a nie stołkach (a jednak nie mogę) :) W Unii panuje trend redukcji liczby urzędników, inaczej niż w partiokratycznej Polsce. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/244193-urzedy-puchna-w-polsce-caly-czas-wzrasta-liczba-urzednikow-jest-ich-juz-ponad-700-tysiecy
  13
  1
 • "Anonim" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 9:39:43 napisał:
  jak to było z zatrudnieniem wiceprezesa ZGL-u ? . " W Zakładzie Gospodarki Lokalowej sp. z o.o. – spółka jest własnością miasta – Sławomir Ćwik objął stanowisko wiceprezesa ds. technicznych. Powołała go rada nadzorcza, zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej oraz umowami zamojskich spółek z udziałem miasta. W pozostałych spółkach komunalnych (m.in. PGK i MZK) zarząd jest jednoosobowy. Także w ZGL w ostatnich latach rządził tylko prezes."
  6
  1
 • "SĆwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:43:46 napisał:
  Skoro jestem wywołany to się wypowiem - przyszedłem do ZGL na wiceprezesa ponieważ prezes Koziej zbliżał się do granicy osiągnięcia wieku emerytalnego. To był czas na zapoznanie się ze spółką i decyzję obu stron co do tego czy będę brał udział w konkursie na prezesa po przejściu na emeryturę dotychczasowego prezesa. Po okresie spędzonym w ZGL mogę się uczciwie wypowiedzieć, że przy pracy dwóch kompetentnych szefów działów obsadzanie stanowiska wiceprezesa jest niecelowe.
  0
  8
 • "Anonim" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 16:34:55 napisał:
  no proszę. . Ot tak sobie można pójść na wiceprezesa. . Każdy tak może. . pod warunkiem
  8
  1
 • "Anonim" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 16:38:36 napisał:
  Czyli Zamoyski zatrudnił całkowicie zbędnie. No cóż. Z pieniędzy podatników. A jeszcze odszkodowanie za zwolnienie.
  6
  1
 • "Anonim" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 16:39:33 napisał:
  A tu TZ o wcześniejszej sytuacji z sekretarzem miasta "Wtorek, 19 kwietnia 2011 Stołki stołeczki RZECZNIK SEKRETARZEM Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 20 kwietnia 2011. Zobacz najnowsze wydanie. RZECZNIK SEKRETARZEM Karol Garbula (28 l.) został sekretarzem w zamojskim Urzędzie Miasta. Poprzedni sekretarz, Tomasz Kossowski, awansował na wiceprezydenta Zamościa pod koniec 2008 r. Od tamtego czasu na stanowisku sekretarza był wakat. maw" było ok ?
  6
  0
 • "do Ćwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 17:42:33 napisał:
  PANIE ćWIK, CZY PAN ODPOWIADA NA WYWOŁANIA POD WPŁYWEM CZEGOŚ? CZY TEŻ PAN W OGÓLE NIE MYŚLI?. CZY PAN CZYTAŁ CO NAPISAŁ? OT TAK PO PROSTU Z ULICY PAN PRZYSZEDŁ NA STOŁEK WICEPREZESA BY SIĘ SPRAWDZAĆ W ROLI PREZESA? CZYLI, DAJE PAN DO ZROZUMIENIA, ŻE PRZED KONKURSEM BYŁO WIADOME, IŻ JEST PAN SZYKOWANY NA STOŁEK PREZESA TYLKO COŚ W OSTATNIEJ CHWILI POSZŁO NIE TAK. JAKO MIESZKANIEC ZAMOŚCIA CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ DLACZEGO PAN NIE ZOSTAŁ PREZESEM ZGL? BĄDŹ PAN HONOROWY I POWIEDZ GŁOŚNO KTO PANU POKRZYŻOWAŁ SZYKI NA DRODZE DO PREZESURY ZGL I KTO WYRAŻAŁ ZGODĘ BYŚ PAN MÓGŁ SIĘ SPRAWDZAĆ JAKO WICEPREZES I PRZYSZŁY NIEDOSZŁY PREZES? DLACZEGO W MOIM DOŚWIADCZONYM HISTORIĄ MIEŚCIE ZAMOŚĆ JEST TYLE PASKUDNYCH ZJAWISK? CHCIAŁOBY BY SIĘ POWIEDZIEĆ BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ.
  11
  0
 • "do Ćwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 17:45:39 napisał:
  a czy pozostali ewentualni kandydaci na prezesa ZGL mieli równe szanse i też odbywali staż jako wiceprezes czy tylko szanowny pan ćwik
  11
  0
  R E K L A M A
 • "sami swoi" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 18:32:50 napisał:
  Golgota
  7
  0
 • "hm" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 20:40:18 napisał:
  tak dla jasności, staż płatny naturalnie czy może bezpłatny?
  7
  0
 • "mieszkaniec" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 6:50:16 napisał:
  Szanowny Panie Sławomirze Ćwik, ja również proszę o odpowiedź na zadawane wcześniej pytanie o Pan kwalifikacje i doświadczenie które mogło skłonić zarząd ZGL do typowania Pana na szefa tej publicznej spółki? Oby nie okazało się, iż był Pan pierwszym "Misiewiczem" w Zamościu :)
  10
  0
 • "Zamość" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 8:00:56 napisał:
  "Po okresie spędzonym w ZGL mogę się uczciwie wypowiedzieć, że przy pracy dwóch kompetentnych szefów działów obsadzanie stanowiska wiceprezesa jest niecelowe" Rozumiem, że przyznaje Pan, że nie robił nic i odda pieniądze, za ten okres? Tak byłoby przynajmniej trochę honorowo. Pomijam fakt obsadzenia na stanowisku. Boże jaka patologia panuje w tym mieście.
  11
  0
 • "SĆwik" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 16:43:38 napisał:
  Oczywiście zostanie skwitowane jako chwalenie się ale skoro ktoś prosi to przypomnę: wykształcenie - studia prawnicze, podyplomowo prawo podatkowe na SGH i program MBA na Koźmińskim. Doświadczenie zawodowe - od 1996 w sektorze prywatnym. M.in. byłem współzałożycielem i przez 11 lat byłem w zarządzie spółki, ktora od 2007 jest notowana na GPW, pozyskała z rynku ok 500 mln na inwestycje i stworzyła w Zamościu 200 miejsc pracy. Ja w ZGL nie musiałem pracować :-).
  0
  9
 • "Up" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 17:22:29 napisał:
  Jak Pan nie musiał, to po co brał Pan kasę i sądził się o odszkodowanie za zwolnienie?
  8
  0
 • "hm" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 17:40:42 napisał:
  to sieć facet w domu
  9
  1
 • "SĆwik" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 18:31:38 napisał:
  Zgodnie z tym co zapowiadałem odszkodowanie przekazałem na cel społeczny. A pozew złożyłem tylko ze względu na nieodpowiedzialną wypowiedź prezydenta Wnuka. A robił będę to co sam zechcę, dziękuję za poradę (swoją drogą ortografia kuleje).
  1
  10
 • "TORRES20400" dnia 17 lutego 2017 o godzinie 19:00:00 napisał:
  I to ma być niby ta "Nowoczesna"? A to nie. Gdzie indziej zaparkowałem rower ;-)
  10
  0
 • "mieszkaniec" dnia 19 lutego 2017 o godzinie 20:49:57 napisał:
  Tosz to szok!!! Pan Sławomir Ćwik to kolejny celebryta: sławny, wykształcony i jeszcze filantrop. Dobrze że został w Zamościu. Czy może Pan jeszcze przypomnieć tę nieodpowiedzialność wypowiedzi Pan Prezydent Wnuka, oraz która organizacja społeczna i ile pieniędzy otrzymała od Pana?
  7
  0
  R E K L A M A
 • "X" dnia 20 lutego 2017 o godzinie 10:44:50 napisał:
  Panie Ćwik, proszę opublikować potwierdzenie wpłaty/przelewu na tę organizację.
  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Daniel Czubara
Zamojska polityka przeszła spore trzęs...
observer
o co w tym wszystkim chodzi? kampania wy...
Tak jest
Wielka porażka posła Zawiślaka i jego...
TORRES20400
Oprócz tego, że popierany przez PiS, t...
TORRES20400 4 minuty temu
No to szachownica się wywróciła. Był...
SC 6 minut temu
O właśnie. Dlatego tak Polska wygląda...
niestety 17 minut temu
jakby nie byl z PIS to bym na niego glos...
ownet 27 minut temu
Niezależnie od treści komentarzy 10 os...
Oneb@Noname 32 minuty temu
Piszesz tak od 4 lat o tej pysze kroczą...
Oneb 35 minut temu
Będzie wygrana w I turze. Już słyszę...
SC 37 minut temu
Ci konkurenci już byli bez szans w 2016...
SC 41 minut temu
A co władze samorządowe mogą zrobić....
4you 50 minut temu
Na tym polega geniusz Prezesa.Nie dał s...
Noname 57 minut temu
Panu prezydentowi Wnukowi w ciągu swoje...
roadrunner
Gratulacje Panie Prezydencie. Polityka, ...
Noname
Pycha kroczy przed upadkiem....
abc
Wizerunkowa porażka Sławka. PAW jest n...
Spostrzegawczy
Gratulacje dla Pana Prezydenta za wygran...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny