Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara7 kwietnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 25 komentarzy

Są pieniądze na Akademię!

Zdjęcia lotnicze. Akademia Zamojska; fot. Waldemar Radczak
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość podpisało umowę umowę na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu”. Oznacza to, że do miasta trafi dotacja w wysokości 24 mln zł.

Zamojski projekt został złożony w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska 2014-2020 (działanie pn. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury).

Obejmuje on odtworzenie pierwotnej bryły budynku dawnej Akademii Zamojskiej, gruntowny remont wnętrz, zagospodarowanie terenu (w tym także dziedzińca, na którym ma powstać plenerowa scena muzyczna), jak również zakup nowoczesnego wyposażenia.

-To ostatnie jest o tyle ważne, że na parterze planowana jest ekspozycja muzealna „Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej”, zaś poddasze w całości zostanie zaadaptowane na potrzeby Zamojskiej Akademii Kultury. Pod tą nazwą kryją się m.in.: Zamojskie Centrum Ilustracji, mediateka, w której gromadzone będą materiały dotyczące Zamościa, kino studyjne, sala teatralna oraz Akademicka Pracownia Wielokulturowa.- informuje prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.
Całkowita wartość projektu „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” to 41,5 mln zł.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Marian" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 18:21:08 napisał:
  Ale o co chodzi? Będą reaktywować Akademię Rolniczą jako Akademię Zamojską czy cuś?
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 18:21:57 napisał:
  Dokąd zostanie przeniesione I LO na czas remontu...?
 • "awek" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 18:28:49 napisał:
  Dajcie spokój, za duży wkład własny trzeba dołożyć 17,5 miliona. Skąd miasto tyle weźmie???
 • "Horn" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 18:51:22 napisał:
  @awek Podwyżki za parkowanie na Starówce coś ci świta?
 • "Z-124" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 19:28:36 napisał:
  O tym kapitalnym remoncie mówiło się od 40 lat!!! Tylko mówiło, bo nigdy nie było na to pieniędzy. choć zakusy na budynek miało wielu. Pamiętam, jak kiedyś politycy przeróżnych opcji prześcigali się w pomysłach jaką szkołę wyższą by tu umieścić. Licytacji i emocjonalnych kłótni nie było końca! Każdy chciał być mądrzejszy od swego adwersarza, tylko tyle, ze nie było takiego mądrego, kto uchroniłby ponad 400- letni zabytek kl 0 od niechybnej ruiny. W końcu znalazł się taki, kto pieniądze znalazł: Andrzej Wnuk!
 • "@ad111" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 20:37:47 napisał:
  Są głosy, że do "elektryka".
 • "ak" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 20:45:03 napisał:
  Do "Horna". Za podwyżki za parkowanie to sobie możesz umyć szyby po remoncie. Jakby wprowadzili zakaz wjazdu na Stare Miasto a parkujących odholowywali po 500 złotych za sztukę to rozumiem. Przynajmniej byłby spokój z okaleczonymi(bynajmniej nie fizycznie) przez samochody.
 • "Z-124" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 20:56:24 napisał:
  Jest 5 możliwych dyslokacji 1 LO, każda realna. Moim zdaniem najlepszy byłby elektryk, ale jeśli dyr. LO będzie obstawał za dawnym pałacem Zamoyskich, to też może być
 • "koko" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 21:00:12 napisał:
  Przyzwyczaiłem się już do bieli Akademii w świetle słońca kiedy prezentuje się bardzo okazale,zdaje się,że po remoncie będzie inna kolorystycznie,bardziej pomarańczowa,taki projekt prezentowano kiedyś tutaj.Czy będzie ładniejsza zobaczymy,ważne aby żyła własnym życiem i by nie byłą tylko siedzibą liceum.
 • "ad111" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 21:01:07 napisał:
  Też słyszałem o "elektryku" jeśli chodzi o czasowe zagospodarowanie uczniów i nauczycieli z I LO, ale to byłby raczej pomysł z kategorii głupich. Elektryk nie jest tak pojemny i mogłoby to skomplikować życie wszystkim. Może "rolniczak", tam chyba trochę jest niewykorzystanych przestrzeni...?
  R E K L A M A
 • "@ad111" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 21:07:13 napisał:
  Tak mówią na mieście. Jest też inna opcja, obecny sąd. Ile osób tyle wersji.
 • "JZ" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 10:06:56 napisał:
  Panie Prezydencie i to jest konkret bardzo dobrze ze Pan zakończył sukcesem starania poprzedniego Prezydenta i to ze Akademia zostanie odnowiona prawie kończy odbudowe Starówki - zostaje praktycznie pałac ale to chyba trudny temat
 • "sukces" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 10:23:25 napisał:
  Uzyskanie funduszy jest bardzo dużym osiągnięciem obecnej władzy. Sławna przez kilka wieków Akademia ma szanse na ponowne zaistnienie w przestrzeni edukacji i kultury. Gratulacje! Rządy PiS doceniają starania obecnego prezydenta.
 • "Z-124" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 8:35:27 napisał:
  Do "JZ". Starania to mieli wszyscy prezydenci, gdzieś jeszcze od lat 70-tych ubiegłego wieku. Ale to obecny te starania zrealizował i zakończył. Cóż jak mawiał klasyk: mężczyznę poznaje się po tym jak kończy.
 • "Do" Z-124" i " sukces"" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 10:59:53 napisał:
  Kampanię wyborczą idźcie sobie urządzać na innym portalu.Przypominam hasło wyborcze obecnego prezydenta: "Nie Starówka a osiedla" . Projekt rewitalizacji i wnioski na dotację Akademii były zatwierdzone za poprzedniej kadencji, tyle tylko ,że miały pecha i znajdowały się na liście rezerwowej. Dobrze ,że teraz "wskoczyły" na główną listę,a tej władzy można podziękować za to,że nie wycofała projektu...a co do PiSu, który rujnuje wszystko co popadnie to dobrze,że im ten projekt w łapki nie wpadł bo by pewnie do kosza z odpadkami trafił.
 • "dzik" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 11:48:26 napisał:
  Przedmówca dobrze mówi Zamoyski walną starówkę, mury i akademię. A Wnuk dobrze postąpił że z akademii się nie wycofał choć mógł! Nasze miasto ciągle piękniej. Może nie wszystkie inwestycje zostały należycie wykonane - z wcześniejszymi badaniami archeologicznymi- ale wiadomo projekty ograniczenia czasowe i możliwość utraty dotacji także robi swoje. Ale lepiej tak niż rozpadająca się kamienica min Generałówka.
 • "Rodzic" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 15:26:03 napisał:
  Niech w końcu ktoś z wydziału oświaty zajmie konkretne stanowisko w sprawie I LO. W prasie cisza, na wywiadówce, też cisza a nasze dzieci stoją przed wyborem nowej szkoły. Napiszcie coś, proszę.
 • "JZ" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 18:28:47 napisał:
  Do Z-124 Kolego ja napisałem swoje i basta Jeszcze raz powtórzę To ze strony Pana Wnuka jest konkret ze dokończy starania swojego poprzednika i jest to miłe ze nie zaprzepascil tego projektu i tyłu starań. W sprawie pałacu będzie gorzej. Natomiast tobie kolego Z-124 życzę abyś zawsze dobrze kończył ale na innym polu niż internet. Powodzenia
 • "Z-124" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 0:11:54 napisał:
  Do "JZ". Nie interesuje mnie, co lub czego nie mogłeś skończyć, ale zdaje się, że było to dla ciebie traumatyczne przeżycie, gdyż zdenerwowały cię przywołane przeze mnie, powszechnie znane, a nie skierowane do ciebie słowa Leszka Millera. Życzę ci abyś się mniej denerwował na przyszłość, a więcej uczył historii swego miasta. Bo jak się trochę pouczysz i poczytasz, to zapewne się dowiesz, że prezydent Zamoyski nie był ani pierwszym, ani jedynym prezydentem, który zaczął rewitalizację Starówki. Zaś wyróżnił się nie tylko tym, że jej nie skończył, ale także tym, że może podobnie jak ty nie skończył edukacji na żadnej wyższej uczelni - może dlatego jest twoim mentorem?
 • "chryzelefantynowany" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 8:37:52 napisał:
  CAŁY realizowany projekt, na który miasto otrzymało pieniądze został stworzony przez ekipę Zamoyskiego. Miasto wcześniej wyłożyło kasę na badanie i sam projekt. Owoce tej pracy zebrał Wnuk. I szacun za to, że nie uciął inwestycji, niemniej to dzieło poprzedniej władzy.
  R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 11:02:47 napisał:
  A mnie guzik obchodzi kto co i dlaczego bo liczy sie Zamosc i mieszkancy. Byly prezydent Zamoyski zaczal, zrobil co mogl a obecny skonczyl i chwala obydwu za to ze Starowka pieknieje i fundusze trafiaja tutaj a nie gdzie indziej. Widze tez ze kolo kosciola Sw. Katarzyny remontuja kamienice ktora byla w oplakanym stanie. Mam nadzieje ze nie tylko robia elewacje ale i srodek tez. Tak wiec na Starowce pozostanie do zrobienia chyba tylko Zeromskiego kolo Katedry oraz cos by trzeba bylo zrobic z Generalowka ktora wyglada tragicznie oraz placykiem i okolica Kosciola Franciszkanow ale to ostatnie zapewne zostanie zrobione z funduszy ktore zostaly zalatwione na rewitalizacje kosciola. Poki co mozna uznac prezydenture Pana Wnuka za udana. Szalu nie ma ale jest co najmniej ok a to juz jest dobrze. I miejmy nadzieje ze obecny prezydent nie bedzie spuszczal z tonu a nawet jeszcze sie polepszy :)
 • "Anonim" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 11:49:38 napisał:
  Brawo !!! Starówka pięknieje i bardzo dobrze. Jest to chyba jedyny przykład kiedy wyborcy cieszą się z tego , ze Prezydent nie realizuje swoich wyborczych obietnic. Pamiętamy przecież jak obecny Prezydent zarzucał swojemu poprzednikowi to, że koncentrował się na renowacji Starówki a zapominał o osiedlach mieszkaniowych . Jak pokazuje życie historia zatoczyła koło . Jestem pewien , że przy kolejnej kampanii wyborczej Prezydent bardzo chętnie pochwali się pozyskaniem środków na renowację zarówno akademii zamojskiej jak i klasztoru franciszkanów . I bardzo dobrze , ponieważ jest czym się chwalić , tylko jak to się ma do tzw wiarygodności ?
 • "zms" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 13:58:32 napisał:
  I LO zostaje w budynku Akademii na następny rok szkolny.Miasto nie dysponuje wystarczającymi środkami własnymi by rozpocząć remont. Przykre, że niekompetentni urzędnicy puścili w miasto plotkę o przenoszeniu szkoły, zanim przeliczyli kasę i nie licząc się z konsekwencjami takich informacji. Wprowadzili tym samym nerwową atmosferę wśród uczniów i rodziców, także tych przyszłych.
 • "Rodzic 1" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 22:53:12 napisał:
  Do zms skąd masz takie info. Słyszalem, że straż pożarna wydała negatywną opinię jezeli chodzi o funkcjonowanie ILO w budynku sądu. Budynek nie spełnia norm na funkcjonowanie szkoły (bhp). To kiedy w takim razie ruszy remont?
 • "zms" dnia 12 kwietnia 2017 o godzinie 13:27:34 napisał:
  We wpisie jest informacja, że szkoła zostaje tu gdzie jest- czyli w budynku Akademii. O budynku sądu (Pałac Zamoyskich) nie ma wzmianki(???)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 29 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018