S17 Piaski – Hrebenne coraz bliżej! [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

Dziś w Zamościu, podpisana została umowa na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla dwóch odcinków przyszłej S17 Piaski – Hrebenne.

Umowa z wykonawcą została podpisana w obecności Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka, który przywitał gości i powiedział – To jest wielka chwila dla Zamościa, wielka chwila dla Zamojszczyzny, dzisiaj zostaną podpisane dokumenty, które pozwolą na to, żebyśmy do 2023 może 2025 roku pojechali nowoczesną dwujezdniową, dwupasmową droga do samej Warszawy. To by się nie odbyło, gdyby nie zaangażowanie obecnych tutaj osób, czyli Pana Ministra Infrastruktury i Transportu Andrzeja Adamczyka oraz Pani Marszałek Beaty Mazurek, która bardzo mocno optowała za tym, żeby ta droga z Piask do Hrebennego powstała.

Beata Mazurek Wicemarszałek Sejmu RP podziękowała za wsparcie Ministrowi Adamczykowi i całemu resortowi za wsparcie województwa a szczególnie Zamojszczyzny w zakresie poprawy jakości dróg.

Minister Infrastruktury Andrzeja Adamczyk podziękował za wsparcie Wicemarszałek Beacie Mazurek i posłom, którzy zabiegali o podejmowanie działań na rzecz bezpiecznych dróg dla Zamościa i Lubelszczyzny, które pozwolą na dalekie i bezpieczne podróże. Dodał też, że rząd PIS zadbał o zwiększenie do 135 mld zł limitu wydatków na Program Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), dzięki czemu zrealizowanie tej inwestycji będzie możliwe.

Wiceminister Raf Weber podkreślił, że cały odcinek S17 od Piask do Hrebennego skomunikuje Lubelszczyznę z resztą kraju do 2025 roku w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Wiceminister przypomniał też o 427 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej w województwie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dodał – Zależy nam na spięciu komunikacyjnym naszego kraju, istotą jest ten ruszt, o którym mówił Pan Minister Andrzej Adamczyk, czyli drogi szybkiego ruchu, ale do tych dróg szybkiego ruchu muszą docierać również drogi lokalne.

Mirosław Czech dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA przypomniał – tą drogą zajmowaliśmy się już ponad dziesięć lat temu. Nikt tak dokładnie i precyzyjnie nie podjął się realizacji tego, jak ten rząd. To właśnie ten rząd doprowadził do tego, że dzisiaj mamy przyjemność podpisać pierwszy dokument wieńczący dwa odcinki od Piask aż do Hrebennego. To jest droga ekspresowa o kolosalnym znaczeniu…

Komunikacja w Polsce ma być bezpieczna, komfortowa i przewidywalna.

Umowę podpisali Mirosław Czech – Dyrektor Lubelskiego Oddziału GDDKiA, Zbigniew Szepietowski – Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA ds. Inwestycji oraz Maciej Błach – Prezes Zarządu Mosty Katowice Sp. z o.o.Zadaniem wykonawcy Mosty Katowice będzie opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej. Dotyczy to odcinków pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ (ok. 9,8 km) oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód (ok. 12 km). Na te odcinki wpłynęły odwołania do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska od decyzji środowiskowej. GDDKiA wycofała na nie wcześniejszy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej i powtórnie przeanalizuje przebieg trasy poddając ją ocenie. GDOŚ utrzymał w mocy decyzję środowiskową dla pozostałych odcinków realizacyjnych. Wykonawca dokumentacji STEŚ przeanalizuje możliwe warianty przebiegu trasy przedstawiając je społeczeństwu. Po uzyskaniu decyzji środowiskowej na jeden z wariantów przeprowadzi jeszcze badania geologiczne terenu oraz wykona elementy koncepcji programowej.

Realizacja całości trasy S17 od Piask do Hrebennego w systemie projektuj i buduj planowana jest na lata 2021-2025 i ma zapewnione finansowanie w ramach zwiększonego do 135 mld zł limitu wydatków na Program Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). – informują władze lubelskiego oddziału GDDKiA.

Natomiast S12 od Piask do granicy z Ukrainą w Dorohusku jest już w opracowywaniu kolejnego etapu dokumentacji. 4 marca w obecności wicemarszałek Sejmu RP Beaty Mazurek i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawiciele GDDKiA podpisali dwie umowy na wykonanie koncepcji programowej od Piask do w. Chełm Zachód (34,6 km) oraz od w. Chełm Wschód do Dorohuska (23 km). Oznacza to, że opracowywana jest dokumentacja dla całego odcinka drogi ekspresowej S12 od Piask k. Lublina do granicy z Ukrainą w Dorohusku o długości 75 km. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 18.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "przemytnik" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 3:01:37 napisał:
  dopiero będą kolejki na granicy :)
  R E K L A M A
 • "ak" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 9:24:13 napisał:
  Pompy tyle jakby to było podpisanie umowy z wykonawcą. A tu droga daleka, bo tu chodzi o opracowanie koncepcji przebiegu trasy.
  • "NICK" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 10:31:05 napisał:
   Tak to lepiej żeby w nic się nie działo w tym temacie.
 • "Tutejszy" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 12:22:01 napisał:
  A jak będzie przebiegać trasa w Zamościu tzn. Koło Szpitala JP II - czy będzie obwodnica?
  • "ja" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 21:11:20 napisał:
   Droga koło szpitala stanie się trasą wojewódzka - najpewniej. Zaś nowa ekspresowa będzie stanowić nową obwodnicę. Z tego co czytałem w pierwszych planach ma przebiegać na wschód od zamościa, a węzeł ma być w okolicach wsi czołki. Nie wiem jak wygląda obecnie, moze coś się zmieniło w tej materii.
 • "max" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 14:43:37 napisał:
  Oczywiście że będzie obwodnica Zamościa .Ta obecna przy szpitalu to droga lokalna.
 • "kierowca z zamojskiego" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 20:56:08 napisał:
  S12/S17 to może i dobra inwestycja ale jak długofalowa?? jak kilka/ kilkanaście razy w roku jadę z europy zachodniej na zamojszczyznę i omijam warszawę, omijam lublin bo bym na urlop jechał 3 dni a potem 5 dni wracał wybieram ze zgorzelca autostrade A4 która kosztuje niecałe 40 zł a nie "autostrade Wolności" co trzeba prawie stówke zapłacić i męczyć sie w korkach a połączenia na lubelszczyzne i ziemie zamojskie nie ma sensownego. gratuluje pomysłodawcom, myślcie kolejne naście lat... a ja dalej jeżdze południową stroną polski a stolice i lublin omijam
  • "ja" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 21:09:06 napisał:
   Ale dla większości ludzi z naszego regionu czy też przedsiębiorstw ważniejszym kierunkiem jest Zamość - Warszawa. Zaś Zamość - zachód polski nie jest aż takim priorytetem. Ja wiem, że fajnie by było jakby powstało nowe połączenie np. w stronę Krakowa czy Łodzi ale najpierw trzeba robić priorytetowe połączenia.
 • "kierowca z zamojskiego" dnia 16 kwietnia 2019 o godzinie 22:58:01 napisał:
  wiem rozumiem "słoiki" zamość-warszawa widziałem wiele razy niedzielne popołudnie albo poniedziałkowy poranek jak LZA, LTM, LCH itp ścigają sie po trasie do warszawy. jakby z waszych mandatów kasa na drogi poszła to by ekspresówka była już kilka lat temu ;)
 • "ak" dnia 17 kwietnia 2019 o godzinie 8:05:36 napisał:
  Każdy jeździ,gdzie mu pasuje.Ja w ostatnich 15 latach w Warszawie nie byłem i w następnych 15-tu się nie wybieram,ale "siedemnastka otworzy drogę do Polski północnej.Dobre połączenie z "dziewiętnastką" i A4 otworzyłoby drogę do Polski południowej i południowo-zachodniej.
 • "Sławomir" dnia 17 kwietnia 2019 o godzinie 9:58:43 napisał:
  Ponowne ustalenie odcinków trasy oznacza karuzelę i przepychanki przez czyje działki ma ona przebiegać. Mam tylko nadzieję , że nie będą to działki byłych czy obecnych radnych lub innym prominentnych polityków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018