Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany26 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Ruszyły ważne inwestycje w zamojskim ZUS [główne wejście będzie zamknięte, MAPA]

ZUS Zamość. Fot. ZUS
R E K L A M A    B O A R D

W Inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zamościu rozpoczyna się przebudowa sali obsługi klientów. Po remoncie będzie przestronniejsza i wygodniejsza. Ruszyły również prace przy docieplaniu budynku.

Budynek inspektoratu przy ul. Kiepury 2 został oddany do użytku w 1996 roku. Trzeba go dostosować do aktualnych, zmienionych wymogów technicznych i przeciwpożarowych. Przeszło dwudziestoletni obiekt wymaga napraw, blaszany dach pokrywa coraz więcej ognisk rdzy, a okna straciły szczelność. Brak odpowiedniego ocieplenia powoduje duże straty energii przy dogrzewaniu budynku. Dzięki termomodernizacji spadną koszty ogrzewania. Konieczna jest również przebudowa sali obsługi klientów. – Obecna nie spełnia standardów obowiązujących w placówkach ZUS, chcemy ją również lepiej dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ma być wygodniej i przestronniej – mówi dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg.

Co się zmieni?

Po przebudowie o 45 metrów kwadratowych zwiększy się powierzchnia budynku przeznaczona na bezpośrednią obsługę klientów. Dodatkowa przestrzeń powstanie dzięki wyburzeniu obecnych toalet. Sanitariaty dla klientów zostaną przeniesione kilka metrów dalej, w miejsce dotychczasowego pomieszczenia biurowego i wybudowane od podstaw. Jedna z toalet będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – W nowej sali obsługi pojawi się „informacja ogólna”, czyli nowe stanowisko, zlokalizowane najbliżej drzwi. Przy nim będzie można uzyskać podstawowe informacje i pobrać druki. Po przebudowie sala będzie podzielona na wyraźne strefy: dla świadczeniobiorców po lewej stronie od głównego wejścia, dla przedsiębiorców i ubezpieczonych – po prawej. Pomiędzy nimi powstanie poczekalnia z kącikiem dla dzieci – informuje kierownik Inspektoratu ZUS w Zamościu, Anna Barczak. Wykonawca robót zmodernizuje szyb windy i wymieni dźwig na nowy, dostosowany w pełni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Równolegle budynek inspektoratu przejdzie termomodernizację. Wykonawca wymieni drzwi i okna, pokrycie dachu oraz grzejniki w budynku. Cały obiekt zostanie ocieplony, a na koniec zyska nową elewację. Inwestycja obejmuje również wiele niezbędnych prac elektrycznych: wymianę instalacji elektrycznej i instalacji związanych z bezpieczeństwem (odgromowej, przeciwoblodzeniowej, ewakuacyjnej).

Obsługa klientów w trakcie remontu

Etap przygotowawczy obu inwestycji rozpoczął się w lutym. – W dalszym etapie, dla bezpieczeństwa naszych klientów, musimy zamknąć główne wejście do budynku i obecną salę obsługi. Tam wykonawca będzie prowadzić poważne prace konstrukcyjne – dodaje dyrektor Wasąg. Stanie się to na początku marca. Wtedy inspektorat zorganizuje obsługę klientów w innych pomieszczeniach na parterze. Będzie do nich prowadzić zastępcze wejście, zlokalizowane z drugiej strony budynku, również od strony ul. Kiepury. W czasie prac budowlanych system kolejkowy będzie wyłączony. Będzie natomiast dostępny całodobowy zusomat, czyli urządzenie, w którym po godzinach pracy inspektoratu można składać dokumenty i wnioski. Przebudowa sali obsługi i termomodernizacja budynku zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w lutym 2020 roku.

O zamojskim ZUS

Zamojski inspektorat ZUS to jedna z najczęściej odwiedzanych przez klientów placówek podlegających pod Oddział ZUS w Biłgoraju. W całym 2018 roku pracownicy sali obsługi w Zamościu przyjęli 77,7 tys. klientów. Przyjmują dokumenty i udzielają informacji w sprawach dotyczących emerytur, rent, zasiłków, ubezpieczeń oraz składek.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "LZ" dnia 27 lutego 2019 o godzinie 0:07:24 napisał:
    Na czas remontu polecałbym obsługiwać petentów w ich mieszkaniach, na pewno było by szybciej bo mało kto ma więcej niż dwa pokoje więc biegania dużo mniej.
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018