Flesz | Kraj | woj. lubelskieRedakcja19 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Ruszyło referendum strajkowe w Biedronce. Czy zarobki w Biedronce się zmienią?

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Trzy związki zawodowe działające w Jeronimo Martins doszły do porozumienia w kwestii organizacji referendum strajkowego.

Referendum rozpoczęło się 15 stycznia i potrwa do końca kwietnia. Spółka stanęła przed groźbą strajku, o którego organizacji lub nie, zdecydują pracownicy.

Aby strajk był legalny, niezbędne jest uzyskanie zgody większości, spośród przynajmniej 50% pracowników. Czy zebranie zgody min. 50% pracowników jest możliwe? Jak podaje dlahandlu.pl, do sieci sklepów Biedronka trafiło pismo, w którym pracodawca powołując się na przepisy BHP informuje, że w placówkach nie wolno organizować referendum, umieszczać ogłoszeń i kolportować materiałów o nim. Do pisma dotarła redakcja dlahandlu.pl.

W sieci ponad 2850 sklepów Biedronka pracuje ponad 65 tysięcy osób. Sklepów sieci jest w województwie ponad 120.

W Zamościu jest dziesięć Biedronek, (na ul.Wierzbowej, Wyszyńskiego, Lwowskiej, Jana Zamoyskiego, Lipskiej, Peowiaków, Sadowej, Dzieci Zamojszczyzny, Lubelskiej i nowo wybudowana na ulicy Legionów). W Biłgoraju są cztery Biedronki (na ul. 3 Maja, dwie na Kościuszki i jedna na Włosiankarskiej). W Chełmie jest osiem sklepów tej popularnej sieci. W Lublinie jest ich ponad dwadzieścia.

Czy zarobki w Biedronce się zmienią?

Związkowcy przedstawili siedem postulatów, w których oczekują:

1. poprawy warunków pracy m.in. poprzez ograniczenie wielozadaniowości, stworzenie dodatkowego stanowiska magazyniera czy zmianę temperatury w pomieszczeniach,

2. wprowadzenia regulaminu wynagradzania uwzględniającego transparentne kryteria premiowania,

3. ustalenia zasad rozliczania delegacji,

4. wprowadzenia nowego regulaminu pracy,

5. ograniczenia godzin otwarcia sklepów w dni poprzedzające dni wolne od handlu oraz w piątki i soboty do godziny 21:00,

6. Zaniechanie ograniczenia działalności związków zawodowych,

7. Wyrównanie wynagrodzeń pracowników bez względu na lokalizację placówki handlowej.

Pełna lista postulatów z objaśnieniem na: dlahandlu.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
ak
Co do slamsów to zastanawiałem się cz...
ja
a co mnie to? chełmn na roztoczu? dziwn...
Poprawcie błę...
"doprowadziła do zdarzenia z jadącym w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018