Flesz | Kraj | woj. lubelskieRedakcja19 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Ruszyło referendum strajkowe w Biedronce. Czy zarobki w Biedronce się zmienią?

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Trzy związki zawodowe działające w Jeronimo Martins doszły do porozumienia w kwestii organizacji referendum strajkowego.

Referendum rozpoczęło się 15 stycznia i potrwa do końca kwietnia. Spółka stanęła przed groźbą strajku, o którego organizacji lub nie, zdecydują pracownicy.

Aby strajk był legalny, niezbędne jest uzyskanie zgody większości, spośród przynajmniej 50% pracowników. Czy zebranie zgody min. 50% pracowników jest możliwe? Jak podaje dlahandlu.pl, do sieci sklepów Biedronka trafiło pismo, w którym pracodawca powołując się na przepisy BHP informuje, że w placówkach nie wolno organizować referendum, umieszczać ogłoszeń i kolportować materiałów o nim. Do pisma dotarła redakcja dlahandlu.pl.

W sieci ponad 2850 sklepów Biedronka pracuje ponad 65 tysięcy osób. Sklepów sieci jest w województwie ponad 120.

W Zamościu jest dziesięć Biedronek, (na ul.Wierzbowej, Wyszyńskiego, Lwowskiej, Jana Zamoyskiego, Lipskiej, Peowiaków, Sadowej, Dzieci Zamojszczyzny, Lubelskiej i nowo wybudowana na ulicy Legionów). W Biłgoraju są cztery Biedronki (na ul. 3 Maja, dwie na Kościuszki i jedna na Włosiankarskiej). W Chełmie jest osiem sklepów tej popularnej sieci. W Lublinie jest ich ponad dwadzieścia.

Czy zarobki w Biedronce się zmienią?

Związkowcy przedstawili siedem postulatów, w których oczekują:

1. poprawy warunków pracy m.in. poprzez ograniczenie wielozadaniowości, stworzenie dodatkowego stanowiska magazyniera czy zmianę temperatury w pomieszczeniach,

2. wprowadzenia regulaminu wynagradzania uwzględniającego transparentne kryteria premiowania,

3. ustalenia zasad rozliczania delegacji,

4. wprowadzenia nowego regulaminu pracy,

5. ograniczenia godzin otwarcia sklepów w dni poprzedzające dni wolne od handlu oraz w piątki i soboty do godziny 21:00,

6. Zaniechanie ograniczenia działalności związków zawodowych,

7. Wyrównanie wynagrodzeń pracowników bez względu na lokalizację placówki handlowej.

Pełna lista postulatów z objaśnieniem na: dlahandlu.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018