R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Powiat Zamojski | Sport | Zamość | ZwierzyniecMLC31 sierpnia 2016 FACEBOOK | 4202 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Wystartował Bieg Pokoju Dzieci Zamojszczyzny

R E K L A M A    B O A R D

Z ulicy Grodzkiej w Zamościu, 31 sierpnia wyruszyli na trasy uczestnicy XXIX Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Do rywalizacji w jedynej tego typu imprezie biegowej w Polsce, stanęli niepełnosprawni sportowcy na wózkach, wrotkarze i biegacze z kraju i zagranicy.


Nam, Dzieciom Zamojszczyzny, którym dane było przeżyć, organizatorzy i zawodnicy sprawiacie ogromną przyjemność. To już prawie 30 lat trwa ta tradycja Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.  Drodzy zawodnicy, podziwiam wasze zaangażowanie, wasz trud, wasz hart fizyczny i psychiczny. Oby trwał jak najdłużej. Zachęcajcie znajomych, przyjaciół i rodziny do uczestnictwa w tym niepowtarzalnym biegu – mówił Julian Grudzień, Dziecko Zamojszczyzny, prezes Zarządu Okręgu Zamość Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych podczas uroczystego otwarcia biegu.
Kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Dzieci Zamojszczyzny, przy ul. Akademickiej, złożyły delegacje sportowców uczestniczących w biegu, na czele z Małgorzatą Muzyczuk, środowisk Dzieci Zamojszczyzny oraz władz miejskich i wojewódzkich. Tradycja Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny trwa już 29 lat. Inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia był redaktor Janusz Kawałko. Od początku organizacją tego biegu zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Bieg trwa 4 dni, a uczestnicy rywalizują biegnąc drogami Roztocza i Zamościa. Składa się z czterech etapów, pokonywanych jeden etap dziennie, których łączny dystans wynosi 100 km. I etap obejmuje trasę 35 km Zamość – Zwierzyniec. II etap wiedzie z Zamościa do Skierbieszowa – 20 km. III etap Zamość – Krasnobród 30 km, a IV etap to Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km na trasie prowadzącej ulicami Zamościa.  

W tym roku w szrankach biegu stanęli zasłużeni sportowcy, m.in. Rafał Wilk oraz Anna Olszowy, którzy będą brali udział w paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.      

Autor: MLC
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

prq
No i mamy: koledzy partyjni wójta z zar...
Kierowca
No to będzie wesoło. :D Ktoś chyba ...
Zamościanka
Gratuluję uczniom, p. Dorocie Kowalczyk...
Luks
Po co tam Rondo???? Przecież to tylko s...
ad111
Oj, przez jakiś czas będą dzwony prze...
POdPIS
ja mogę wypromować "żulię" za darmo ...
Name
Niech wokół tego ronda-skrzyż...
magnar
Wybory rozstrzygną się między obecnym...
J.
Kandydatem N. na prezydenta Zam będzie ...
Do Mirka
Bo redaktor nic nie wie. Powiela to samo...
Mirek
Czyli nic nie wiadomo, ale artykuł se w...
ad111
Bo przecież "Żadne krzyki i płacze na...
K.
Najlepszym kandydatem był, jest i będ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny