R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Powiat Zamojski | Sport | Zamość | ZwierzyniecMLC31 sierpnia 2016 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Wystartował Bieg Pokoju Dzieci Zamojszczyzny

R E K L A M A    B O A R D

Z ulicy Grodzkiej w Zamościu, 31 sierpnia wyruszyli na trasy uczestnicy XXIX Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Do rywalizacji w jedynej tego typu imprezie biegowej w Polsce, stanęli niepełnosprawni sportowcy na wózkach, wrotkarze i biegacze z kraju i zagranicy.


Nam, Dzieciom Zamojszczyzny, którym dane było przeżyć, organizatorzy i zawodnicy sprawiacie ogromną przyjemność. To już prawie 30 lat trwa ta tradycja Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.  Drodzy zawodnicy, podziwiam wasze zaangażowanie, wasz trud, wasz hart fizyczny i psychiczny. Oby trwał jak najdłużej. Zachęcajcie znajomych, przyjaciół i rodziny do uczestnictwa w tym niepowtarzalnym biegu – mówił Julian Grudzień, Dziecko Zamojszczyzny, prezes Zarządu Okręgu Zamość Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych podczas uroczystego otwarcia biegu.
Kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Dzieci Zamojszczyzny, przy ul. Akademickiej, złożyły delegacje sportowców uczestniczących w biegu, na czele z Małgorzatą Muzyczuk, środowisk Dzieci Zamojszczyzny oraz władz miejskich i wojewódzkich. Tradycja Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny trwa już 29 lat. Inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia był redaktor Janusz Kawałko. Od początku organizacją tego biegu zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Bieg trwa 4 dni, a uczestnicy rywalizują biegnąc drogami Roztocza i Zamościa. Składa się z czterech etapów, pokonywanych jeden etap dziennie, których łączny dystans wynosi 100 km. I etap obejmuje trasę 35 km Zamość – Zwierzyniec. II etap wiedzie z Zamościa do Skierbieszowa – 20 km. III etap Zamość – Krasnobród 30 km, a IV etap to Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km na trasie prowadzącej ulicami Zamościa.  

W tym roku w szrankach biegu stanęli zasłużeni sportowcy, m.in. Rafał Wilk oraz Anna Olszowy, którzy będą brali udział w paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.      

Autor: MLC
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
antyklerykał
Nowak ciągle epatuje swoją wiarą, pom...
Jagoda Wątroba
Miasto jest na dnie. Nie zgadzam się na...
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny