R E K L A M A

30 marca 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Z ulicy Grodzkiej w Zamościu, 31 sierpnia wyruszyli na trasy uczestnicy XXIX Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Do rywalizacji w jedynej tego typu imprezie biegowej w Polsce, stanęli niepełnosprawni sportowcy na wózkach, wrotkarze i biegacze z kraju i zagranicy.


Nam, Dzieciom Zamojszczyzny, którym dane było przeżyć, organizatorzy i zawodnicy sprawiacie ogromną przyjemność. To już prawie 30 lat trwa ta tradycja Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.  Drodzy zawodnicy, podziwiam wasze zaangażowanie, wasz trud, wasz hart fizyczny i psychiczny. Oby trwał jak najdłużej. Zachęcajcie znajomych, przyjaciół i rodziny do uczestnictwa w tym niepowtarzalnym biegu – mówił Julian Grudzień, Dziecko Zamojszczyzny, prezes Zarządu Okręgu Zamość Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych podczas uroczystego otwarcia biegu.
Kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Dzieci Zamojszczyzny, przy ul. Akademickiej, złożyły delegacje sportowców uczestniczących w biegu, na czele z Małgorzatą Muzyczuk, środowisk Dzieci Zamojszczyzny oraz władz miejskich i wojewódzkich. Tradycja Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny trwa już 29 lat. Inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia był redaktor Janusz Kawałko. Od początku organizacją tego biegu zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Bieg trwa 4 dni, a uczestnicy rywalizują biegnąc drogami Roztocza i Zamościa. Składa się z czterech etapów, pokonywanych jeden etap dziennie, których łączny dystans wynosi 100 km. I etap obejmuje trasę 35 km Zamość – Zwierzyniec. II etap wiedzie z Zamościa do Skierbieszowa – 20 km. III etap Zamość – Krasnobród 30 km, a IV etap to Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km na trasie prowadzącej ulicami Zamościa.  

W tym roku w szrankach biegu stanęli zasłużeni sportowcy, m.in. Rafał Wilk oraz Anna Olszowy, którzy będą brali udział w paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.      

31 sierpnia 2016
Autor:
Krasnobród | Powiat Zamojski | Sport | Zamość | Zwierzyniec

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!

Liczba ocen: 3

R E K L A M A

    6 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "bobby" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 13:51:01 napisał:
  Bieg popieram ale organizacji już nie miasto sparaliżowane na kilka godzin dojazd z kierunku Szczebrzeszyna praktycznie niemożliwy.
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "ad111" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 15:32:17 napisał:
  Też stałem w korku. Wydaje się, że trasa wokół murów, a nie po ulicach byłaby lepsza i nikomu by nie przeszkadzała. A tak pomimo zrozumienia dla idei upamiętnienia Dzieci Zamojszczyzny, to jednak część ludzi może przeklinać, a chyba nie o to w tym chodzi...?
  0
  0
 4. "zibi" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 16:16:03 napisał:
  Przy wyłączeniu mostu na Łabuńce to bardzo ciasno
  0
  0
 5. "obserwator" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 17:48:57 napisał:
  Jechałem dzień w trakcie biegu i fakt,był na chwilę ruch wstrzymany.Jednak bym nie przesadzał że miasto było na kilka godzin sparaliżowane bo to nie jest prawdą. Trzeba mieć świadomość dlaczego i po co jest organizowany ten bieg a wówczas lżej się znosi chwilową niedogodność. Pozdrawiam.
  0
  0
 6. "tylko pytam" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 18:48:57 napisał:
  co za łosie. Miasto sparaliżowane,korki. Wow. Rusz dupę. Miasto co w godzinę można obejść. Ale grubą dumę i pusty łeb trzeba wozić
  0
  0
 7. "a ha" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 22:14:41 napisał:
  sam dymaj na piechote buraku kogo stać to ma czym jeżdić
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A