R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja4 maja 2017 FACEBOOK | 4411 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Ruszają prace nad drogą Krasnobród-Jacnia

Przekazanie terenu budowy drogi Krasnobród - Jacnia; źródło: UMiG Krasnobród

R E K L A M A    B O A R D

Na parkingu w sąsiedztwie Punktu Informacji Turystycznej i Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie odbyło się oficjalne przekazanie terenu budowy drogi powiatowej na odcinku Jacnia – Krasnobród.

Oficjalnego przekazania, wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy prac Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „SADEX” Janusz Sadlik, reprezentowanemu przez Konrada Sadlika – kierownika budowy dokonał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu Józef Łagowski. Protokół przekazania oraz niezbędne dokumenty zostały podpisane w Urzędzie Miejskim w Krasnobrodzie.

Oprócz wykonawcy i dyrektora ZDP w Zamościu, w spotkaniu uczestniczyli także: wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, wójt gminy Adamów Dariusz Szykuła oraz inspektor nadzoru Dawid Blicharz.

To wydarzenie zapoczątkowało realizację inwestycję bardzo długo oczekiwanej, zarówno przez mieszkańców miasta i gminy Krasnobród jak i turystów oraz innych użytkowników tej drogi.

Wszyscy zabierając głos podczas tego spotkania, a wśród nich wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, w swoich wypowiedziach wyrazili zadowolenie z rozpoczęcia tak ważnej dla miasta, gminy  i powiatu, inwestycji.

Wykonawca prac poinformował, że dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe. Poinformował też, że mimo iż zawarty w umowie termin zakończenia przebudowy drogi określono na początek października br., to postara się aby inwestycja trwała jak najkrócej, tak aby turyści w czasie wakacji mogli dojechać do miasta już po nowo wyremontowanej drodze. 

Przebudowa drogi powiatowej nr 3260L relacji Jacnia – Tomaszów Lubelski, na odcinku Jacnia – granica Krasnobrodu o długości 6,7 km będzie realizowany ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Wartość wykonania zadania po przetargu to kwota 4 929 644,82 zł. brutto, z czego 25% , tj. nieco ponad 1 mln 200 tys. zł. pokryje Powiat Zamojski (wnioskodawca) oraz 25% gminy partycypujące, a w tym: Krasnobród ok. 1 mln 200 tys. zł. i gmina Adamów ok. 100 tys. Dotacja z budżetu państwa wyniesie 50%, tj. prawie 2,5 mln zł.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Paweł" dnia 4 maja 2017 o godzinie 12:17:52 napisał:
  No, i żeby do wakacji był mi skończone! :) A potem zabrać się za drogę od strony Tomaszowa! :)
  3
  0
  R E K L A M A
 • "nik" dnia 5 maja 2017 o godzinie 0:44:24 napisał:
  Długi majowy weekend oraz czas okołowielkanocny obnażyły tragiczny stan dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na obszarze Roztocza i nie tylko. To co można było zobaczyć na pożal się Boże asfaltówkach regionu to zgroza!!!! Władze gminne, powiatowe, wojewódzkie do wymiany!!! Najpierw pokuta dla takich - pielgrzymka piesza na kolanach poprzez dziury i wyboje, a potem ostro do roboty!!! Sezon turystyczny rozpoczęty, a stan dróg to WSTYD, WSTYD, WSTYD!!!
  5
  0
 • "Jolka" dnia 5 maja 2017 o godzinie 12:24:36 napisał:
  Oczywiście wzdłuż drogi będzie ścieżka rowerowa, bo nikt kto poważnie myśli o turystyce na Roztoczu nie zrobi tak ważnej dla turystów drogi bez ścieżki.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo... 13 minut temu
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo... 15 minut temu
...z czegoś trzeba "żyć"...
Wyższe kary 18 minut temu
Zniszczył ludziom życie, zabił ich i ...
Oneb 25 minut temu
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas... 33 minuty temu
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak 43 minuty temu
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
nikt
OK, ale przydałoby się takie informacj...
Oneb
Wróżka, osiedle, 16:16, !, Z osiedla, ...
Dirty Harry
A mógłbyś wyjaśnić na czym miałoby...
Ciekawe czy do komitetu pani radnej zał...
observer
szerszy elektorat to taki trochę kurdup...
observer
dyżurny i wszechobecny poseł był, a g...
Thomas
Marta Pfeiffer jeżeli nie wykorzysta at...
RK
Nie rozumem co oznacza "po zamojsku" - r...
KL.
PSL jest na skraju zaniku. Aby "coś tam...
nikt
super, gdzie jest dostępny regulamin? J...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny