R E K L A M A

Z I P

Ruszają prace nad drogą Krasnobród-Jacnia

Przekazanie terenu budowy drogi Krasnobród - Jacnia; źródło: UMiG Krasnobród

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Na parkingu w sąsiedztwie Punktu Informacji Turystycznej i Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie odbyło się oficjalne przekazanie terenu budowy drogi powiatowej na odcinku Jacnia – Krasnobród.

Oficjalnego przekazania, wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy prac Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „SADEX” Janusz Sadlik, reprezentowanemu przez Konrada Sadlika – kierownika budowy dokonał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu Józef Łagowski. Protokół przekazania oraz niezbędne dokumenty zostały podpisane w Urzędzie Miejskim w Krasnobrodzie.

Oprócz wykonawcy i dyrektora ZDP w Zamościu, w spotkaniu uczestniczyli także: wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, wójt gminy Adamów Dariusz Szykuła oraz inspektor nadzoru Dawid Blicharz.

To wydarzenie zapoczątkowało realizację inwestycję bardzo długo oczekiwanej, zarówno przez mieszkańców miasta i gminy Krasnobród jak i turystów oraz innych użytkowników tej drogi.

Wszyscy zabierając głos podczas tego spotkania, a wśród nich wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, w swoich wypowiedziach wyrazili zadowolenie z rozpoczęcia tak ważnej dla miasta, gminy  i powiatu, inwestycji.

Wykonawca prac poinformował, że dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe. Poinformował też, że mimo iż zawarty w umowie termin zakończenia przebudowy drogi określono na początek października br., to postara się aby inwestycja trwała jak najkrócej, tak aby turyści w czasie wakacji mogli dojechać do miasta już po nowo wyremontowanej drodze. 

Przebudowa drogi powiatowej nr 3260L relacji Jacnia – Tomaszów Lubelski, na odcinku Jacnia – granica Krasnobrodu o długości 6,7 km będzie realizowany ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Wartość wykonania zadania po przetargu to kwota 4 929 644,82 zł. brutto, z czego 25% , tj. nieco ponad 1 mln 200 tys. zł. pokryje Powiat Zamojski (wnioskodawca) oraz 25% gminy partycypujące, a w tym: Krasnobród ok. 1 mln 200 tys. zł. i gmina Adamów ok. 100 tys. Dotacja z budżetu państwa wyniesie 50%, tj. prawie 2,5 mln zł.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Paweł" dnia 4 maja 2017 o godzinie 12:17:52 napisał:
  No, i żeby do wakacji był mi skończone! :) A potem zabrać się za drogę od strony Tomaszowa! :)
  3
  0
 • R E K L A M A
 • "nik" dnia 5 maja 2017 o godzinie 0:44:24 napisał:
  Długi majowy weekend oraz czas okołowielkanocny obnażyły tragiczny stan dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na obszarze Roztocza i nie tylko. To co można było zobaczyć na pożal się Boże asfaltówkach regionu to zgroza!!!! Władze gminne, powiatowe, wojewódzkie do wymiany!!! Najpierw pokuta dla takich - pielgrzymka piesza na kolanach poprzez dziury i wyboje, a potem ostro do roboty!!! Sezon turystyczny rozpoczęty, a stan dróg to WSTYD, WSTYD, WSTYD!!!
  5
  0
 • "Jolka" dnia 5 maja 2017 o godzinie 12:24:36 napisał:
  Oczywiście wzdłuż drogi będzie ścieżka rowerowa, bo nikt kto poważnie myśli o turystyce na Roztoczu nie zrobi tak ważnej dla turystów drogi bez ścieżki.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
nowa ordynacja@ jeżeli faktycznie opozy...
nowa ordynacja
Jak nowa ordynacja wejdzie w życie, to ...
.
Słyszeliście, że Emanuel Macron zaczy...
.
Ogromny brak szacunku dla protestującyc...
magnar
Tak pół żartem, pół serio wszystko ...
chyba żartujes...
Każdemu wolno dziś sądzić co chce na...
Kosh
Nie ma czegoś takiego jak "wolność". ...
pl
Lul. Kiedyś przechodziłem obok podobne...
ciekawy
Tak mnie zainteresowało - pod sądem pr...
Horn
Akurat na zakupach koło sądu byłem. N...
zamościak
To już mogli sobie grilla uruchomić, n...
obserwer 2
Nie wychylaj się zbyt nisko bo czółko...
.
Co to znaczy, jesteśmy w trakcie przetw...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017