R E K L A M A

Z I P

Ruszają prace nad drogą Krasnobród-Jacnia

Przekazanie terenu budowy drogi Krasnobród - Jacnia; źródło: UMiG Krasnobród

R E K L A M A    B O A R D

Na parkingu w sąsiedztwie Punktu Informacji Turystycznej i Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie odbyło się oficjalne przekazanie terenu budowy drogi powiatowej na odcinku Jacnia – Krasnobród.

Oficjalnego przekazania, wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy prac Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „SADEX” Janusz Sadlik, reprezentowanemu przez Konrada Sadlika – kierownika budowy dokonał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu Józef Łagowski. Protokół przekazania oraz niezbędne dokumenty zostały podpisane w Urzędzie Miejskim w Krasnobrodzie.

Oprócz wykonawcy i dyrektora ZDP w Zamościu, w spotkaniu uczestniczyli także: wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, wójt gminy Adamów Dariusz Szykuła oraz inspektor nadzoru Dawid Blicharz.

To wydarzenie zapoczątkowało realizację inwestycję bardzo długo oczekiwanej, zarówno przez mieszkańców miasta i gminy Krasnobród jak i turystów oraz innych użytkowników tej drogi.

Wszyscy zabierając głos podczas tego spotkania, a wśród nich wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, w swoich wypowiedziach wyrazili zadowolenie z rozpoczęcia tak ważnej dla miasta, gminy  i powiatu, inwestycji.

Wykonawca prac poinformował, że dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe. Poinformował też, że mimo iż zawarty w umowie termin zakończenia przebudowy drogi określono na początek października br., to postara się aby inwestycja trwała jak najkrócej, tak aby turyści w czasie wakacji mogli dojechać do miasta już po nowo wyremontowanej drodze. 

Przebudowa drogi powiatowej nr 3260L relacji Jacnia – Tomaszów Lubelski, na odcinku Jacnia – granica Krasnobrodu o długości 6,7 km będzie realizowany ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Wartość wykonania zadania po przetargu to kwota 4 929 644,82 zł. brutto, z czego 25% , tj. nieco ponad 1 mln 200 tys. zł. pokryje Powiat Zamojski (wnioskodawca) oraz 25% gminy partycypujące, a w tym: Krasnobród ok. 1 mln 200 tys. zł. i gmina Adamów ok. 100 tys. Dotacja z budżetu państwa wyniesie 50%, tj. prawie 2,5 mln zł.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Paweł" dnia 4 maja 2017 o godzinie 12:17:52 napisał:
  No, i żeby do wakacji był mi skończone! :) A potem zabrać się za drogę od strony Tomaszowa! :)
  3
  0
 • R E K L A M A
 • "nik" dnia 5 maja 2017 o godzinie 0:44:24 napisał:
  Długi majowy weekend oraz czas okołowielkanocny obnażyły tragiczny stan dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na obszarze Roztocza i nie tylko. To co można było zobaczyć na pożal się Boże asfaltówkach regionu to zgroza!!!! Władze gminne, powiatowe, wojewódzkie do wymiany!!! Najpierw pokuta dla takich - pielgrzymka piesza na kolanach poprzez dziury i wyboje, a potem ostro do roboty!!! Sezon turystyczny rozpoczęty, a stan dróg to WSTYD, WSTYD, WSTYD!!!
  5
  0
 • "Jolka" dnia 5 maja 2017 o godzinie 12:24:36 napisał:
  Oczywiście wzdłuż drogi będzie ścieżka rowerowa, bo nikt kto poważnie myśli o turystyce na Roztoczu nie zrobi tak ważnej dla turystów drogi bez ścieżki.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Kmicic
Żeby zlikwidować problem tzw: nachodź...
Kudelek
o czym? o pierdołach. bezrobotna wetery...
Swojak market
Cóż, kwoty przyznanych dotacji po pros...
Normals
Należy zmienić 100% składu rady na lu...
ciekawy
to stare czy nowe? kiedy to bylo? http:...
Racuch
1500 im dac. tak wladza nasza robi.hehe....
Matoł
No cóż nie ma ludzi do pracy na budowi...
swojak
Zobaczymy jak pójdzie Hetmanowi z Cheł...
Czarek to ja
Przepraszam ale nie wytrzymuje / kto jes...
...
Czyli to sukces czy nie ? Hahahahaha...
Cień
Latem było 6:0 dla Hetmana. Co się pop...
Hm
Czyli mamy skład tylko na dokończenie ...
Marian
https://www.google.pl/search?q=kupa&...
sztabka rozumu
A ja się pytam po jaką chorobę zwaną...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny