Od redakcjiRedakcja15 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Roztocze.net jest pełnoletnie, czas na zmiany!

roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

roztocze.net pierwszego sierpnia skończyło 18 lat. Jesteśmy „pełnoletni”, przyśpieszamy! W związku z tym przygotowaliśmy kilka zmian. Ale wcześniej przypomnijmy trochę naszej historii. 

roztocze.net to najstarszy serwis internetowy w Zamościu, istniejący od 2000 roku, aktualnie o zasięgu regionalnym, skupiający ponad 40 tys. czytelników miesięcznie.

Serwis Roztocze Online (inaczej nazywany również: ROL, roztocze onlajn, roztoczenet) został oprogramowany (przez Roberta Motekę) i wypełniony treścią (przez Piotra Rogalskiego) na początku czerwca 2000 roku w domenie www.portal.zamosc.pl. W listopadzie tego samego roku serwis opublikowano na www.roztocze.net.

Od 2000 roku strona główna serwisu była wyświetlona ponad 6 mln razy (dane z roku 2011), Roztocze Online odwiedziło w tym czasie ponad milion unikalnych użytkowników (UU).

Od 2008 roku Roztocze Online jest zarejestrowanym tytułem prasowym.

W 2011 roku roztocze.net zostało podłączone do systemu Google Analytics i w tym czasie było wyświetlone ponad 10 mln razy, w tym okresie liczba unikalnych użytkowników również znacznie przekroczyła milion (UU).

Od czerwca 2013 roku, na podstawie uchwały Rady Fundatorów i innych umów dotyczących przekazania domeny, oprogramowania i treści, Fundacji im. Bernardo Morando stała się wydawcą i właścicielem Zamojskiego Dziennika Internetowego ROZTOCZE.NET.

Archiwum serwisu to ponad 18 tys. niusów, skomentowanych łącznie 30 tys. razy. Najpopularniejszy nius czytany był ponad 30 tys. razy, a niektóre z niusów komentowane nawet i 800 razy (dane z 12 lat).

Forum dyskusyjne ROL zawierało około 68 tys. postów, 5 tys. tematów, stworzonych przez 3,2 tys. zarejestrowanych użytkowników. Najwięcej z nich – bo aż 378 – było jednoczenie na Forum 18 października 2011 roku. (dane z 2013 roku).

Nowa wersja roztocze.net zawiera ponad 14 tys. niusów (najstarsze z 2009 roku), skomentowanych łącznie ponad 76 tys. razy. Najpopularniejszy nius czytany był ponad 164 tys. razy (dane z 7 lat).

Rekord oglądalności (17 listopada 2014 r.) – 34 tys. odsłon strony głównej w jeden dzień.

Od października do grudnia 2014 roku wydawany był również w wersji drukowanej periodyk roztocze.net EXTRA (nakład 15 tys. egz., bezpłatny). 

Od 2016 roku roztocze.net objęło swoim zasięgiem również region – m.in. Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Janów Lubelski, Lublin, Rzeszów, Stalowa Wola, Chełm, Krasnystaw i miejscowości turystyczne jak np. Nielisz, Krasnobród, Zwierzyniec – nasz rozwój w tej dziedzinie nie zwalnia tempa. 

Serwis cieszy się stabilnym wzrostem, zanotowaliśmy wzrost oglądalności w roku 2016 w porównaniu do 2015, o 4,60% dla liczby sesji i 7,97% dla liczby unikalnych użytkowników. W 2017 roku zanotowaliśmy jeszcze większy wzrost oglądalności w porównaniu do 2016, o 25,96% dla liczby sesji i 22,69% dla liczby unikalnych użytkowników. W 2018 zakładamy równie dobry wynik.

W 2014 roku strony serwisu zostały odsłonięte ponad 1,88 mln razy

W 2015 roku strony serwisu zostały odsłonięte ponad 2,19 mln razy

W 2016 roku strony serwisu zostały odsłonięte ponad 2,23 mln razy

W 2017 roku strony serwisu zostały odsłonięte ponad 2,79 mln razy

Zmieniamy również warunki dotyczące komentarzy. Na razie możliwość dodawania komentarzy w ramach systemu roztocze.net została wyłączona. W sprawach związanych z pracą redakcji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

To nie wszystko, zapowiedzieliśmy na naszym fanpage że z okazji 18 rocznicy powstania serwisu mamy dla naszych czytelników niespodziankę. Nie wycofujemy się z tego, już wkrótce więcej szczegółów. Szykujemy też kilka praktycznych dodatków, ale o tym wkrótce.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
Rafał był i jest najlepszy! Nie ma co ...
Sławek
Sławek, on dwoma rękoma głosował za ...
Thomas
[b]Żelazko głosuję na Żelazko :) [b...
Thomas vel Sail...
Chłopaki dają czadu jak Elvis. Szkoda ...
I co może być złego w tym, że Prezyd...
zamościak
To już naszych młodych piłkarzy nie m...
TORRES20400
Po pierwsze, najserdeczniejsze życzenia...
Redakcja roztoc...
Czy „Kubel” pyta o komentarze pod in...
Kubel
Co to usunięto wszystkie komentarze -b...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018