Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskietekst nadesłany22 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ „WAKCJE Z WOT”

R E K L A M A    B O A R D

87 żołnierzy – ochotników OT z całego województwa lubelskiego, w tym uczniowie szkół średnich i studenci rozpoczęło w sobotę, 22 czerwca br. w Zamościu szkolenie podstawowe w ramach projektu „wakacje z WOT”.

87 ochotników o godz. 7.00 rano, 22 czerwca br. stawiło się przed bramą 25 Batalionu Lekkiej piechoty w Zamościu by rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej. Ta edycja szkolenia podstawowego jest szczególna, gdyż realizowana jest w ramach nowego projektu pt. „wakacje z WOT”. To projekt skierowany głównie do uczniów szkół średnich (pełnoletnich) oraz studentów, nauczycieli, którzy z racji trwającej nauki w roku szkolnym nie mają możliwości udziału w szkoleniu szesnastodniowym. Wśród nowych ochotników, którzy dzisiaj zgłosili się do WOT jest 37 uczniów (studentów) i 6 nauczycieli.

O tym jak tego typu projekty cieszą się popularnością wśród młodych obywateli, niech świadczy fakt że w tegorocznej edycji „ferii z WOT” w samej tylko lubelskiej brygadzie wzięło udział blisko 110 ochotników, natomiast łącznie w całych Wojskach Obrony Terytorialnej było to ponad 700 osób.

Pierwszy dzień „szesnastki” to załatwianie formalności, pożegnanie się z „cywilkami” i odbiór munduru, który niewątpliwie zmienia człowieka. Niedziela natomiast jest zarezerwowana na egzaminy ze sprawności fizycznej. Sprawność fizyczna to podstawa w wojsku, a zadaniem każdego żołnierza jest nieustanna praca nad kondycją fizyczną. Pozostałe dni to ciężkie, intensywne szkolenie. W tym czasie rekruci zostaną przeszkoleni min. z zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, strzelectwa, taktyki, topografii, łączności, ratownictwa medycznego na polu walki i wielu innych dziedzin wojskowego rzemiosła. Szkolenie podstawowe to dla ochotników czas sprawdzenia samego siebie, walka ze swoimi słabościami, ze zmęczeniem, a niekiedy i z bólem.

Ci, którzy ukończą szkolenie podstawowe złożą uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się już 7 lipca br. w Janowie Lubelskim.

Szkolenie podstawowe to dopiero początek przygody z WOT. Przed żołnierzami w sumie trzy lata różnych szkoleń – indywidualnych, specjalisty, zgrywających, a także poligony, podczas których będą uczyć się od najlepszych żołnierzy – instruktorów. Dopiero po tym trzyletnim okresie oraz po uzyskaniu certyfikacji możemy mówić o w pełni wyszkolonym żołnierzu OT.

Kolejny termin szkolenia podstawowego w ramach projektu „wakacje z WOT” to 27 lipca br. do 11 sierpnia br.


2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” jest największą brygadą OT w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie brygada liczy ponad 3300 żołnierzy, średnia wieku żołnierza OT to 32 lata. kpt. Damian STANULA, OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy 15 minut temu
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018