R E K L A M A

Z I P

FleszOliwia Bojar16 września 2015 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy ()

Rondo na ukończeniu

Rondo Powiatowa-Namysłowskiego-Starowiejska-Wojska Polskiego, foto UM Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Dobiega końca budowa ronda u zbiegu ulic Starowiejskiej, Wojska Polskiego, Namysłowskiego oraz Powiatowej.

-Obecnie wykonano wyspy dzielące i wyspę środkową. Na jezdni ułożono warstwę wiążącą asfaltową. Trwają prace związane z chodnikami, zjazdami, oświetleniem, profilowaniem terenów zielonych oraz ułożeniem warstwy ścieralnej asfaltowej. Całkowity koszt prac, czyli roboty drogowe i nadzór, wyniesie 1 800 000 zł. Planowany termin ukończenia to 30 września br. Wykonawcą prac jest PW. SADEX J. Sadlik- poinformował doradca prezydenta, Marek Gajewski.

W ramach prac wykonano odwodnienie, usunięto kolizje energetyczne i telekomunikacyjne, a także wykonano roboty drogowe. Powstało po około 50 m jezdni i chodników w każdym z kierunków.

-Na chwilę obecną Zarząd Dróg Grodzkich nie przewiduje zamknięcia drogi ani żadnych objazdów, jednak niewykluczone będzie zamknięcie skrzyżowania na 24 godziny przy układaniu ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu- dodaje Gajewski.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "xyz" dnia 16 września 2015 o godzinie 9:01:45 napisał:
  No jak nie ma na co kasy wydawać.....
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Fungusto" dnia 16 września 2015 o godzinie 9:44:31 napisał:
  Mimo wszystko pasowałoby już nawet jakiś czas temu (odkąd pojawiła się wyspa) ustawić znak o ruchu okrężnym.
  0
  0
 • "Tutejszy" dnia 16 września 2015 o godzinie 10:24:16 napisał:
  Zawsze można wydać na nowy amfiteatr (przy okazji wpadnie gdzie indziej). Przecież to rondo będzie dla Zamościan a to nie w smak xyz
  0
  0
 • "lawyer" dnia 16 września 2015 o godzinie 10:55:44 napisał:
  Nie jestem specem od projektowania i budowy dróg więc mogę się mylić - ale odnoszę wrażenie, że rondo z tak dużą wyspą i wąskimi wjazdami i wyjazdami (rozdzielone powierzchnią wyłączoną z ruchu) może być kłopotliwe dla dużych składów, które dojeżdżają do elewatorów PZZ i Animexu. Muszą dojechać Starowiejską i skręcić w Namysłowskiego - jak ostatnio widziałem wjeżdżającą tak cysternę to widać było, że kierowca musiał się postarać ale miał koła skrętne w naczepie - nie wiem czy to jest powszechne. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie ?
  0
  0
 • "z_boku" dnia 16 września 2015 o godzinie 17:47:41 napisał:
  Ja wiem że rondo takie jak w linku jest "nieprofesjonalne" http://lh3.googleusercontent.com/-T8nx629OW68/VYzWadJsXkI/AAAAAAABDkE/6G-qRHKxOWo/mini-roundabout-2%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800 Jednak jest tanie i nigdy nie jest za ciasne. Wiem że przy budowie tego naszego wykonano kilka innych robót ale uważam że można było trochę zaoszczędzić i wydać część z tych pieniędzy na inne cele.
  0
  0
 • "cloud" dnia 16 września 2015 o godzinie 20:45:11 napisał:
  Do niezadowolonych i narzekających: nie ma przymusu jazdy po nowym rondzie. Można w ramach protestu jeździć inną trasą, zaręczam, że da się je ominąć. Zaś @zboku może sobie zagrać w klasy. Też rysowane i tanie...
  0
  0
 • "Mirek" dnia 16 września 2015 o godzinie 20:51:29 napisał:
  "z_boku" - masz talent do oszczędzania - malowanie ronda na jezdni. To jest myśl. Można by było nie tylko takie rzeczy zmalować w Zamościu.
  0
  0
 • "Markus" dnia 17 września 2015 o godzinie 8:04:11 napisał:
  W końcu, po ponad 20 latach "walki" mieszkańców osiedla Powiatowa z kolejnymi zarządami miasta. Gdy pod naciskiem mieszkańców, ratusz w końcu w 2010r zrobił projekt (koszt projektu ok. 300 tys.zl)i wyznaczył termin inwestycji na 2012r wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze. Niestety, ówczesny prezydent miasta swoim zwyczajem skreślał inwestycję, przesuwając ją z roku na rok, tłumacząc się jak zawsze brakiem środków. Nowa ekipa udowadnia po raz kolejny, ze jak się chce, to można dać radę, wykonać nawet bardzo poważną inwestycję, w rekordowo krótkim terminie.(jeszcze na wiosnę ratusz musiał walczyć o milion zł dofinansowania z budżetu centralnego państwa, a przetarg ogłoszono w czerwcu).
  0
  0
 • "@Markus" dnia 17 września 2015 o godzinie 10:59:11 napisał:
  Gdzie ta dotacja ? Z dotacji nici i całe koszty ponieśli mieszkańcy, ta niby walka o pieniądze z budżetu państwa to była zwykła ściema. Przeczytaj najpierw sobie ile kosztowała każdego podatnika w Zamościu ta przedwyborcza kiełbasa a potem praw peany pochwalne. W taki sposób to można cały Zamość wyasfaltować, wzdłuż i wszerz, a miasto zadłużyć i puścić z torbami. Ale nam się gospodarz trafił...albo z budżetu albo na krechę, totalna bezmyślność. Jak tak dalej pójdzie to ani chybi podatki i inne opłaty miejscowe w przyszłym roku nieźle podskoczą. Popieranie populizmu drogo kosztuje.
  0
  0
 • "do poprzednika" dnia 17 września 2015 o godzinie 14:16:56 napisał:
  Jesteś dupkiem kłamliwym. Kosztorys był na 3,5 mln, budowa ronda kosztowała 1,8 mln - tak działa dobry gospodarz. I zrobiono wszystko z budżetu ZDG, z pozyskanej dotacji z Ministerstwa Transportu.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Dff" dnia 17 września 2015 o godzinie 14:57:17 napisał:
  Widac ze Cloud i Mirek nosa poza swoj powiat nie wystawili. Ronda takie jak pokazal "z-boku" sa bardzo prakryczne i tanie. Mijam setki taki rond tygodniowo i nigdy nie widzialem zadnego wypadku na takich rondach. Oczywiscie te ronda sa dawane w waskich uliczkach - w szerszych daje sie inne.
  0
  0
 • "do "do poprzednika"" dnia 17 września 2015 o godzinie 17:01:06 napisał:
  Gościu,prawda w oczy kole? Wymyślasz nowe chiny przy okazji obrażając? Kosztorys opiewał na kwotę 1,9 mln, rondo kosztowało 1,8 mln i w całości zostało sfinansowane z budżetu miasta. Chcesz chwalić to chwal ale za prawdziwe rzeczy a nie wymyślone przez Ciebie,zapytaj w ZDG, albo wróć do szkoły, tam na pewno dowiesz się więcej o subwencjach i strukturze Urzędu Miasta.Owszem wniosek na dotację był złożony ale nic z tego nie wyszło.
  0
  0
 • "z_boku" dnia 17 września 2015 o godzinie 18:52:04 napisał:
  @"Dff" no i nie trzeba na nie czekać 20 lat :)
  0
  0
 • "cyrkiel" dnia 18 września 2015 o godzinie 8:02:45 napisał:
  ludzie patrzcie na znaki!!!!!!!!!!
  0
  0
 • "Dff" dnia 18 września 2015 o godzinie 14:44:26 napisał:
  Zasciankowe myslenie nas dobija i tyle. To tak jak z budowa domu typowego zamosciaka: "nie trzeba mi takiego duzego ale nie mam wyjscia ... no bo co sasiad powie jak postawie maly".
  0
  0
 • "ghnom" dnia 20 września 2015 o godzinie 19:25:57 napisał:
  To będzie rondo ? Znaki co innego a kierowcy co innego..
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny