SportOliwia Bojar3 czerwca 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Remont na basenie

Pływaczki Foto: ORKA
R E K L A M A    B O A R D

Kryta Pływalnia zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu przejdzie remont instalacji wentylacyjnej. Projekt realizowany będzie w ramach programu remontowego 2015 Ministerstwa Sportu i Turystyki zakładającego finansowanie remontów obiektów o szczególnym znaczeniu dla sportu.

W ramach remontu instalacji wentylacyjnej wymienione zostaną również centrale wentylacyjne. – Obecny stan techniczny kanałów wentylacyjnych, central wentylacyjnych, ich parametry techniczne jest bardzo zły, nie pozwala na utrzymanie właściwych warunków eksploatacji budynku w zakresie wilgotności i temperatury. Niska sprawność rekuperacji (ok. 20%) sprawia, iż system jest wyjątkowo energochłonny. Realizacja zadania przyczyni się do zachowania ciągłości szkolenie sportowego w dyscyplinie pływanie.- poinformował doradca prezydenta Zamościa, Marek Gajewski.

-Realizacja zadania w znacznym stopniu poprawi warunki treningu w zakresie temperatury i wilgotności powietrza, dostosowując je od optymalnych dla organizmu człowieka parametrów. Ma to bardzo istotne znaczenie zwłaszcza przy grupach zaawansowanych trenujących po 20 godzin tygodniowo. Właściwe warunki treningu wpłyną bezpośrednio na stan zdrowia zawodników służąc jego poprawie i zmniejszeniu zachorowalności. W rezultacie umożliwi to zawodnikom lepsze przygotowanie do startów i osiągnięcie jeszcze wyższych sukcesów. Także organizacja imprez przebiegać będzie w bardziej komfortowych warunkach. Nie bez znaczenia jest fakt ograniczenia zużycia energii cieplnej i elektrycznej, a tym samym zmniejszenie kosztów funkcjonowania krytej pływalni – dodaje Marek Gajewski.

Wartość projektu to 1 mln 300 tys. zł z czego połowa pochodzić ma z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 650 tys. zł, a wydatki mogą zostać zakwalifikowane jako wkład własny przy dalszej realizacji termomodernizacji ze środków unijnych.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "oko" dnia 3 czerwca 2015 o godzinie 8:47:18 napisał:
  I kolejne obietnica Wnuka spełniona... Ogranicza koszty, modernizuje. Zamoyski 15 lat nie mógł tego zrobić. Jeszcze czekamy na dotację na nową halę na OSiR i okaże się, ze Wnuk przez rok na rekreację pozyskał więcej, niż Zamoyski...
  R E K L A M A
 • "Tadeusz" dnia 3 czerwca 2015 o godzinie 9:11:44 napisał:
  Taaa inaczej sanepid by zamkną pływalnie ,powyżej 20 oc na zewnątrz w obiekcie jest za duszno ,wentylacja nie wyrabiała.
 • "sławek" dnia 3 czerwca 2015 o godzinie 9:33:44 napisał:
  Pływalnia ma 15 lat, dopiero obecna ekipa cokolwiek robi, żeby to sprawnie działało. Nie sądzę, żeby sanepid zamknął pływalnię, raczej chodzi o ograniczenie kosztów. Czyli oko ma rację, dobry gospodarz z tego Wnuka.
 • "stranger" dnia 3 czerwca 2015 o godzinie 10:15:58 napisał:
  Prezydent obiecał drugą krytą pływalnię. Czekamy. Czy już wiadomo gdzie będzie zlokalizowana?
 • "Bolo" dnia 3 czerwca 2015 o godzinie 10:47:21 napisał:
  Śmieszne są te posty klakierów Wnuka. Wygląda to jak wypowiedzi Kurskiego odnośnie Kaczyńskiego. Totalne upolitycznienie
 • "Maxior" dnia 3 czerwca 2015 o godzinie 14:11:08 napisał:
  Najważniejsze zadanie stojące teraz przed władzami miasta żeby nie przejeść pieniędzy z nowej perspektywy finansowej UE. Budujmy-remontujmy drogi, budynki użyteczności publicznej ze środków własnych. Kasę z uni wydajmy mądrze. Nowa droga czy stadion nie poprawi sytuacji gospodarczej a tego w tej chwili trzeba.
 • "Podpis" dnia 4 czerwca 2015 o godzinie 19:41:55 napisał:
  Druga pływalnie będzie prawdopodobnie na terenie dawnej pływalni przy OSiR. Na tą chwilę zrobiony jest plan. Czekamy na decyzje.
 • "Jobot" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 16:18:33 napisał:
  Widze ze nowo zatrudnieni urzednicy w ratuszu wypelniaja solidnie punkt w swoim zakresie obowiazkow o gloryfikowaniu nawet najmniejszego pierdniecia swojego pryncypala ;) Pierwsza sprawa to taka ze jest cos takiego jak postep technologiczny i to co bylo hitem 15 lat temu teraz jest starocia. Remonty sa m.in. po to zeby niektore rzeczy usprawnic, wymienic na nowe, lepsze. I tak jest w tym przypadku. Poza tym okres zywotnosci pewnych elementow budowlanych jest rozny i co jakis czas trzeba cos wymieniac. Mieszkanie tez trzeba raz na kilka lat odswiezyc a co jakis czas zrobic generalny remont. Bo, to do wiadomosci niektorych osob, cos co sie uzywa ulega zuzyciu po pewnym czasie i trzeba to wymienic. Poza tym szanowni Panstwo fundusze na to pozyskal Pan Zamoyski wiec gloryfikujecie tak naprawde bylego prezydenta a nie obecnego. Druga sprawa to budowa kolejnego basenu. Dla mnie chybiona i mam nadzieje ze Pan Prezydent opamieta sie z tym pomyslem. Jesli juz chce cos postawic sensownego to zamiast drugiego basenu niech bedzie to porzadny Aquapark. W najblizszej okolicy nie ma zadnego i dlugo nie bedzie. Jak miasto wybudowalo centrum kultury Stylowy to do kina jezdzilo (i dalej jezdzi) polowa dawnego wojewodztwa zamojskiego i do dzisiaj Stylowy jest rentowny mimo niskich cen biletow. Aquapark (tylko taki porzadny) rowiez moglby sie utrzymac bo nawet nie wiem czy Lublin ma cos takiego. I to tez mogloby wypalic bo sam basen bez dodatkowych atrakcji to kolejne dokladanie do interesu, tym razem podwojne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer 45 minut temu
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018