R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany16 lutego 2018 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Remont i urządzanie pokoju dziecięcego i młodzieżowego

R E K L A M A    B O A R D

Pokoje urządzane z myślą o dzieciach oraz nastolatkach, tak naprawdę są jednymi z najbardziej wymagających przestrzeni. O ile w pomieszczeniach dla niemowlaków stawiamy na funkcjonalność i samodzielnie decydujemy o kolorach oraz wszystkich elementach wyposażenia, o tyle każde dziecko wraz z wiekiem zaskakuje nas, coraz wyraźniejszym zaznaczaniem swoich upodobań. Maluchy będą w dużej mierze decydować o tym, jak wizualnie będzie prezentował się ich pokój, ale to rodzice muszą zadbać o funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfort i także własny budżet finansowy. Jak pogodzić młodych ze starszymi?

Meble, które rosną razem z dziećmi

Niezwykle praktycznym i oszczędnym finansowo rozwiązaniem, jest zakup mebli, które rosną razem z dziećmi. Oznacza to wybór między innymi biurka z blatem o regulowanej wysokości i kącie nachylenia. Dzięki temu biurko można dopasować do potrzeb jeszcze dziecka, a w późniejszym czasie dorastającego nastolatka. Przy okazji nie trzeba zmieniać radykalnie aranżacji wnętrza bądź jedynie modyfikując ustawienie mebli, ale bez zbędnego wydatku.

Podobnie rzecz się ma z fotelami biurowymi. Nie musimy decydować się na typowe dziecięce krzesełko obrotowe, opatrzone bajkowymi grafikami. Wybierając to o pośrednim rozmiarze, które można regulować pod względem wysokości i nachylenia oparcia, w uniwersalnym kolorze, mamy gwarancję, że posłuży przez długi czas.

Te same zasady tyczą się wybierania łóżka. Kilkulatek nie musi spać na malutkiej rozkładanej kanapie czy w typowo dziecięcym łóżeczku. Będzie szybko rósł, a wymiana rok po roku staje się zbyt kosztowna. Już dla kilkuletniego dziecka można wybrać łóżko w standardowych rozmiarach. A gdy przyjdzie chęć zmiany aranżacji? Można zmienić obicie lub łóżko pokryć narzutą czy kocem w wybranym kolorze, by nie szukać miejsca na kolejne wydatki.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze, są pełne niespożytej energii. Biegają po całym domu, skaczą i głośno się śmieją. Ich pokój staje się miejsce do nauki, ale i odpoczynku oraz zabawy z rówieśnikami. Bardzo ważna jest zatem nie tylko aranżacja dopasowana do upodobań czy zainteresowania dziecka, ale także bezpieczna przestrzeń.

Wybieramy zatem oświetlenie, które nie zwisa tuż nad głową dziecka. Dobrze sprawdzają się plafony – dające sporo rozproszonego światła, ale płaskie, więc ryzyko uderzenia głową jest wyeliminowane. Dla oszczędności miejsca na podłodze, które służy w dużej mierze do zabaw, stawiamy na kinkiety zamiast lamp stojących.

Gdy w grę wchodzi wybór mebli dbamy o to, by miały zaokrąglone i gładkie krawędzie oraz rogi. Wszystkie wykonania musi charakteryzować wysoka jakość oraz zredukowane ryzyko uraczenia naszych pociech drzazgami, zadrapaniami i skaleczeniami. Meble muszą być również stabilne, dlatego dobrze sprawdzają się niższe, ale szersze i głębsze produkty. Zbyt wysoki i wąski słupek łatwo przewrócić w ferworze zabawy.

Detale, które mają znaczenie

W pokojach dziecięcych i młodzieżowych znaczenie będą mieć kolory i dekoracje oraz zastosowane materiały. Chodzi o efekt pobudzenia zmysłów, nauki kolorów, struktur i otaczającego świata dla najmłodszych. Z kolei dla nastolatka potrzeba maksymalnej koncentracji podczas nauki i miejsca do relaksu, gdy układa się do snu. Barwy na ścianach i pośród mebli będą mieć zatem znaczenie. Podobnie jest z detalami czy dekoracjami, poprzez które można dopasować wystrój do zainteresowań i charakteru dziecka, niezależnie od jego płci czy wieku.

To bardzo ważne elementy, bo wpływają na komfort codziennego użytkowania, a także efektywny rozwój dzieci i młodzieży, na każdym etapie życia.

Więcej o tym, w jaki sposób urządzać wnętrza dla pociech, znaleźć można pod adresem http://alleprawda.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kandydat Nizio...
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny