R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany16 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Remont i urządzanie pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Pokoje urządzane z myślą o dzieciach oraz nastolatkach, tak naprawdę są jednymi z najbardziej wymagających przestrzeni. O ile w pomieszczeniach dla niemowlaków stawiamy na funkcjonalność i samodzielnie decydujemy o kolorach oraz wszystkich elementach wyposażenia, o tyle każde dziecko wraz z wiekiem zaskakuje nas, coraz wyraźniejszym zaznaczaniem swoich upodobań. Maluchy będą w dużej mierze decydować o tym, jak wizualnie będzie prezentował się ich pokój, ale to rodzice muszą zadbać o funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfort i także własny budżet finansowy. Jak pogodzić młodych ze starszymi?

Meble, które rosną razem z dziećmi

Niezwykle praktycznym i oszczędnym finansowo rozwiązaniem, jest zakup mebli, które rosną razem z dziećmi. Oznacza to wybór między innymi biurka z blatem o regulowanej wysokości i kącie nachylenia. Dzięki temu biurko można dopasować do potrzeb jeszcze dziecka, a w późniejszym czasie dorastającego nastolatka. Przy okazji nie trzeba zmieniać radykalnie aranżacji wnętrza bądź jedynie modyfikując ustawienie mebli, ale bez zbędnego wydatku.

Podobnie rzecz się ma z fotelami biurowymi. Nie musimy decydować się na typowe dziecięce krzesełko obrotowe, opatrzone bajkowymi grafikami. Wybierając to o pośrednim rozmiarze, które można regulować pod względem wysokości i nachylenia oparcia, w uniwersalnym kolorze, mamy gwarancję, że posłuży przez długi czas.

Te same zasady tyczą się wybierania łóżka. Kilkulatek nie musi spać na malutkiej rozkładanej kanapie czy w typowo dziecięcym łóżeczku. Będzie szybko rósł, a wymiana rok po roku staje się zbyt kosztowna. Już dla kilkuletniego dziecka można wybrać łóżko w standardowych rozmiarach. A gdy przyjdzie chęć zmiany aranżacji? Można zmienić obicie lub łóżko pokryć narzutą czy kocem w wybranym kolorze, by nie szukać miejsca na kolejne wydatki.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze, są pełne niespożytej energii. Biegają po całym domu, skaczą i głośno się śmieją. Ich pokój staje się miejsce do nauki, ale i odpoczynku oraz zabawy z rówieśnikami. Bardzo ważna jest zatem nie tylko aranżacja dopasowana do upodobań czy zainteresowania dziecka, ale także bezpieczna przestrzeń.

Wybieramy zatem oświetlenie, które nie zwisa tuż nad głową dziecka. Dobrze sprawdzają się plafony – dające sporo rozproszonego światła, ale płaskie, więc ryzyko uderzenia głową jest wyeliminowane. Dla oszczędności miejsca na podłodze, które służy w dużej mierze do zabaw, stawiamy na kinkiety zamiast lamp stojących.

Gdy w grę wchodzi wybór mebli dbamy o to, by miały zaokrąglone i gładkie krawędzie oraz rogi. Wszystkie wykonania musi charakteryzować wysoka jakość oraz zredukowane ryzyko uraczenia naszych pociech drzazgami, zadrapaniami i skaleczeniami. Meble muszą być również stabilne, dlatego dobrze sprawdzają się niższe, ale szersze i głębsze produkty. Zbyt wysoki i wąski słupek łatwo przewrócić w ferworze zabawy.

Detale, które mają znaczenie

W pokojach dziecięcych i młodzieżowych znaczenie będą mieć kolory i dekoracje oraz zastosowane materiały. Chodzi o efekt pobudzenia zmysłów, nauki kolorów, struktur i otaczającego świata dla najmłodszych. Z kolei dla nastolatka potrzeba maksymalnej koncentracji podczas nauki i miejsca do relaksu, gdy układa się do snu. Barwy na ścianach i pośród mebli będą mieć zatem znaczenie. Podobnie jest z detalami czy dekoracjami, poprzez które można dopasować wystrój do zainteresowań i charakteru dziecka, niezależnie od jego płci czy wieku.

To bardzo ważne elementy, bo wpływają na komfort codziennego użytkowania, a także efektywny rozwój dzieci i młodzieży, na każdym etapie życia.

Więcej o tym, w jaki sposób urządzać wnętrza dla pociech, znaleźć można pod adresem http://alleprawda.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny