R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany16 lutego 2018 FACEBOOK | 4066 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Remont i urządzanie pokoju dziecięcego i młodzieżowego

R E K L A M A    B O A R D

Pokoje urządzane z myślą o dzieciach oraz nastolatkach, tak naprawdę są jednymi z najbardziej wymagających przestrzeni. O ile w pomieszczeniach dla niemowlaków stawiamy na funkcjonalność i samodzielnie decydujemy o kolorach oraz wszystkich elementach wyposażenia, o tyle każde dziecko wraz z wiekiem zaskakuje nas, coraz wyraźniejszym zaznaczaniem swoich upodobań. Maluchy będą w dużej mierze decydować o tym, jak wizualnie będzie prezentował się ich pokój, ale to rodzice muszą zadbać o funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfort i także własny budżet finansowy. Jak pogodzić młodych ze starszymi?

Meble, które rosną razem z dziećmi

Niezwykle praktycznym i oszczędnym finansowo rozwiązaniem, jest zakup mebli, które rosną razem z dziećmi. Oznacza to wybór między innymi biurka z blatem o regulowanej wysokości i kącie nachylenia. Dzięki temu biurko można dopasować do potrzeb jeszcze dziecka, a w późniejszym czasie dorastającego nastolatka. Przy okazji nie trzeba zmieniać radykalnie aranżacji wnętrza bądź jedynie modyfikując ustawienie mebli, ale bez zbędnego wydatku.

Podobnie rzecz się ma z fotelami biurowymi. Nie musimy decydować się na typowe dziecięce krzesełko obrotowe, opatrzone bajkowymi grafikami. Wybierając to o pośrednim rozmiarze, które można regulować pod względem wysokości i nachylenia oparcia, w uniwersalnym kolorze, mamy gwarancję, że posłuży przez długi czas.

Te same zasady tyczą się wybierania łóżka. Kilkulatek nie musi spać na malutkiej rozkładanej kanapie czy w typowo dziecięcym łóżeczku. Będzie szybko rósł, a wymiana rok po roku staje się zbyt kosztowna. Już dla kilkuletniego dziecka można wybrać łóżko w standardowych rozmiarach. A gdy przyjdzie chęć zmiany aranżacji? Można zmienić obicie lub łóżko pokryć narzutą czy kocem w wybranym kolorze, by nie szukać miejsca na kolejne wydatki.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze, są pełne niespożytej energii. Biegają po całym domu, skaczą i głośno się śmieją. Ich pokój staje się miejsce do nauki, ale i odpoczynku oraz zabawy z rówieśnikami. Bardzo ważna jest zatem nie tylko aranżacja dopasowana do upodobań czy zainteresowania dziecka, ale także bezpieczna przestrzeń.

Wybieramy zatem oświetlenie, które nie zwisa tuż nad głową dziecka. Dobrze sprawdzają się plafony – dające sporo rozproszonego światła, ale płaskie, więc ryzyko uderzenia głową jest wyeliminowane. Dla oszczędności miejsca na podłodze, które służy w dużej mierze do zabaw, stawiamy na kinkiety zamiast lamp stojących.

Gdy w grę wchodzi wybór mebli dbamy o to, by miały zaokrąglone i gładkie krawędzie oraz rogi. Wszystkie wykonania musi charakteryzować wysoka jakość oraz zredukowane ryzyko uraczenia naszych pociech drzazgami, zadrapaniami i skaleczeniami. Meble muszą być również stabilne, dlatego dobrze sprawdzają się niższe, ale szersze i głębsze produkty. Zbyt wysoki i wąski słupek łatwo przewrócić w ferworze zabawy.

Detale, które mają znaczenie

W pokojach dziecięcych i młodzieżowych znaczenie będą mieć kolory i dekoracje oraz zastosowane materiały. Chodzi o efekt pobudzenia zmysłów, nauki kolorów, struktur i otaczającego świata dla najmłodszych. Z kolei dla nastolatka potrzeba maksymalnej koncentracji podczas nauki i miejsca do relaksu, gdy układa się do snu. Barwy na ścianach i pośród mebli będą mieć zatem znaczenie. Podobnie jest z detalami czy dekoracjami, poprzez które można dopasować wystrój do zainteresowań i charakteru dziecka, niezależnie od jego płci czy wieku.

To bardzo ważne elementy, bo wpływają na komfort codziennego użytkowania, a także efektywny rozwój dzieci i młodzieży, na każdym etapie życia.

Więcej o tym, w jaki sposób urządzać wnętrza dla pociech, znaleźć można pod adresem http://alleprawda.pl

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

œπæ
Mylisz się. Kiedy nowy rząd wygrał wy...
Thomas
Petru na prezydenta Zamościa....
Thomas
Szkoda, że nie miliardy, zawsze za mili...
Thomas
Ta sprawa ciągnie się jak flaki w olej...
Dirty Harry
Zarzuty są śmieszne i tak sformułowan...
name
ktoś wie o której jutro to spalenie ma...
parafianka
Trzeba przyznać, że Dyrektor Społeczn...
klangor
Widać, że wybory za pasem. Sezon na w...
kibic
Stachyra się zapewne jeszcze zastanawia...
kibic
Też wydaje mi się, że lepiej było pr...
z_boku
Ojtam ojtam, czepiać się o takie byle ...
hmm
urzędy nieużyteczności ???? moze sejm...
XX
A GDZIE BYŁA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA...
Thomas
To sprawa dla Archiwum X...
yhy
Gdyby coś było na rzeczy, to by trzy l...
oczywista oczyw...
Gdyby nic nie było na rzeczy to prokura...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny