Sport | Zamośćtekst nadesłany12 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Rekordowy dorobek medalowy Orki

R E K L A M A    B O A R D

W dniach 5-7 lipca w Oświęcimiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w pływaniu. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej gruntowną modernizacją, oświęcimska olimpijska pływalnia znowu mogła gościć najlepszych polskich pływaków na krajowym championacie. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Juniorów stanęło 452 pływaków(200 zawodniczek i 252 zawodników) reprezentujących 144 kluby.

Rewelacyjnie spisali się pływacy Orki Zamość: Julia Bednarz, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Katarzyna Szuper, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska i Filip Łagoźny, którzy w klasyfikacji klubowej zajęli znakomite 3 miejsce. Zwyciężyli zawodnicy G8 Bielany Warszawa-308 pkt., przed Piętnastką Bydgoszcz-271 pkt., Orką Zamość-224 pkt., 4 miejsce zajęła Polonia Warszawa-181 pkt. a 5 Sikret Gliwice 156 pkt. Oczywiście tak wysoka lokata pozwoliła również na pozostawienie w pokonanym polu 7 innych klubów województwa lubelskiego. Klasyfikacja klubowa to wprowadzona od niedawna obok klasyfikacji medalowej statystyka pozwalająca ocenić siłę całej drużyny a nie tylko jednego, wybitnego zawodnika. Podstawą tej klasyfikacji są wyniki (miejsca) poszczególnych zawodników ale tylko tych, którzy wywalczyli awans i pływali w finałach A(walka o miejsca 1-8). Przykład: w klasyfikacji medalowej Orka siedmioma zawodnikami wywalczyła 7 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy)i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na wysokim 5 miejscu, Delfin Piotrków Trybunalski z jedną zawodniczką(5-0-0) uplasował się na miejscu 2 natomiast w klasyfikacji klubowej zajął odległe 21 miejsce(72 pkt).

Pierwszy dzień zmagań w porannych kwalifikacjach zaowocował awansem do popołudniowych finałów Julii Malinoś i Katarzyny Szuper do finału A na 50 i 200 m stylem dowolnym, Klaudii Malec do finału A na 50 m stylem klasycznym, Julii Bednarz i Klaudii Malec do finału A w konkurencji 400 m stylem zmiennym a Zuzanny Siomy do finału B w konkurencji 100 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym! To naprawdę wymarzony początek zawodów. Jako pierwsze w finałach wystąpiły Julia Malinoś i Katarzyna Szuper w finale 50 m stylem dowolnym gdzie Julia z czasem 27.10 została Mistrzynią Polski a Kasia z czasem 27.78 zajęła miejsce 7. Tuż za podium w finale 50 m stylem klasycznym uplasowała się Klaudia Malec-34.39. W finale 200m stylem dowolnym Katarzyna Szuper uplasowała się na miejscu 5-2:10.26 a tuż za nią na miejscu 6 zameldowała się Julia Malinoś-2:11.74. W finale A na 400 m stylem zmiennym Julia Bednarz zajęła miejsce 4-5:07.16 a Klaudia Malec miejsce 5-5:12.99. Znakomicie spisała się też w finale B(miejsca 9-16) Zuzanna Sioma, która zwyciężyła w tym wyścigu i z czasem 5:17.18 zajęła ostatecznie miejsce 9. W finale B na 100 m stylem motylkowym Zuzia z czasem 1:07.58 zajęła miejsce 2 i w klasyfikacji końcowej zajęła miejsce 10. Drugi złoty medal tego wieczoru zdobyły dziewczęta w składzie: Klaudia Malec, Julia Bednarz, Katarzyna Szuper i Julia Malinoś w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym-8:49.19 zdecydowanie pokonując Polonię Warszawa-8:56.12 i Piętnastkę Bydgoszcz-9:00.42. Ta wygrana nie podlegała żadnym dyskusjom.

Drugi dzień eliminacji zakończył się awansem do finału A Katarzyny Szuper na 50 motylkiem, Klaudii Malec na 50 grzbietem i 200 klasykiem a Julii Bednarz zarówno na 200 klasykiem jak i na 200 zmiennym. Do finału B awansowały Katarzyna Szuper na 50 m stylem grzbietowym a Julia Malinoś na 400 m stylem dowolnym. Obie zawodniczki ze względu na dobro sztafety zostały z tych finałów wycofane. Jako pierwsza w walkę o medale rozpoczęła Katarzyna Szuper-50 m stylem motylkowym z czasem 29.51 ukończyła na miejscu 5. Klaudia Malec w wyścigu finałowym na 50 m stylem grzbietowym uplasowała się na miejscu 8-31.69. Bardzo emocjonujący przebieg miał wyścig na 200 m stylem klasycznym, do którego z pierwszym czasem awansowała Klaudia Malec a z trzecim Julia Bednarz. Od początku wyraźną przewagę wypracowały sobie trzy zawodniczki Kladia Malec, Katarzyna Klimczyk(MOS Opole) i Julia Bednarz. O ile już po 100 metrach w walce o złoty medal pozostały tylko 2 zawodniczki-Malec i Klimczyk to brązowy medal Julii Bednarz wydawał się już tylko formalnością. Niestety na finiszu Klaudia Malec przegrała złoty medal o 62 setne-2:35.99 a Julia Bednarz-2:42.10 przegrała brąz o 27 setnych z zawodniczką Ochoty Warszawa Karoliną Potiopą. Julia Bednarz próbowała powetować sobie tę porażkę w wyścigu na 200 m stylem zmiennym lecz na odpoczynek miała dosłownie kilkanaście minut co niestety odbiło się na wyniku-2:29.67 co z kolei dało miejsce 6. Bardzo już zmęczone zamojskie zawodniczki przystąpiły jeszcze w składzie jak na 4×200, do sztafety 4×100 metrów stylem dowolnym. Po niespodziewanej dominacji w sztafecie 4×200 metrów zawodniczki Orki już przed startem wymieniane były jako faworytki do złotego medalu. Patrząc po czasach składowych uzyskanych przez zamojskie pływaczki śmiało powiedzieć można, że spekulacje te miały swoje uzasadnienie i złoto było w zasięgu. Męczące indywidualne wyścigi zawodniczek Orki zrobiły jednak swoje i ostatecznie przegrywając z zespołem Polonii Warszawa-4:02.73 a wyprzedzając Piętnastkę Bydgoszcz-4:05.37 z czasem 4:04.03 zdobyły medal srebrny.

Trzeci, ostatni dzień zawodów przyniósł kolejne sukcesy w postaci awansu do finałów: Klaudii Wróblewskiej-finał B na 200 m stylem motylkowym, Julii Malinoś i Katarzynie Szuper – finał A na 100m stylem dowolnym, sensacyjny awans Zuzanny Siomy –finał A na 100 grzbietem, awans do finału A wywalczyła żabkarka Klaudia Malec na 100 m stylem klasycznym a w serii finałowej, z rozstawienia według czasów wystąpić miały na 800 m stylem dowolnym Julia Malinoś i Julia Bednarz. Jako pierwsza po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski w finale B wystąpiła Klaudia Wróblewska-200 m motylkiem przepłynęła w czasie 2:41.40 co dało miejsce 7 a ostatecznie 15 w Polsce. Prymat na kraulowych sprintach potwierdziła Julia Malinoś zdobywając swój drugi złoty medal , tym razem na 100m-58.97, 7 miejsce w tym wyścigu zajęła Katarzyna Szuper-1:00.79. W finałowym wyścigu na 100 m stylem grzbietowym świetnie spisała się Zuzanna Sioma, która poprawiając o ponad sekundę wynik z eliminacji zajęła wysokie 5 miejsce-1:07.97. W kolejnym trzecim już bezpośrednim starciu Klimczyk-Malec po raz trzeci triumfowała Katarzyna Klimczyk z Opola-1:12.68 przed Klaudią Malec-1:13.46. W wyścigu na 800 m stylem dowolnym lepsza okazała się Julia Bednarz-9:32.60, która zajęła miejsce 5 a Julia Malinoś z czasem 9:48.14 uplasowała się na miejscu 11. Ostatnim wyścigiem zawodów był wyścig sztafetowy 4×100 metrów stylem zmiennym. W historii występów podczas MP (2 razy), jeszcze nigdy dziewczętom nie udało się wywalczyć w tej konkurencji medalu. Tym razem było inaczej, zawodniczki Orki w kolejności Katarzyna Szuper-grzbiet, Klaudia Malec-żaba, Julia Bednarz-motyl i Julia Malinoś-dowolny, wywalczyły medal brązowy! 1-Polonia Warszawa-4:28.85, 2-Piętnastka Bydgoszcz-4:31.38, 3-Orka Zamość-4:31.99.

 

Serdeczne gratulacje za olbrzymi sukces!

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018