Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany24 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Rejsy – czy warto wybrać urlop na morzu?

R E K L A M A    B O A R D

Wiosna na dobre zagościła w kraju nad Wisłą, a wraz z nią w głowach rodaków pojawiają się pierwsze wakacyjne plany. Jak co roku spora część podróżnych wybierze się na południe Europy i zdecyduje na rejsy. Te ostatnie stały się w ciągu zaledwie kilku sezonów prawdziwym hitem. Jeszcze nie tak dawno były zarezerwowane dla najlepiej sytuowanych, dzisiaj w rejs wypłynąć może praktycznie każdy.

Rejsy to niesamowita przygoda

Nie ma co ukrywać, większość turystów podczas wakacyjnego urlopu preferuje słodkie lenistwo. To dlatego największym zainteresowaniem podróżnych cieszą się nadmorskie oraz pojezierskie kurorty. Z hotelu czy pensjonatu do plaży jest z reguły niedaleko, a tam można oddać się całodniowemu nieróbstwu. Rejsy to jednak ciekawa alternatywa, z której skorzystać mogą także osoby lubiące bierny wypoczynek. Pokład wynajętego jachtu to idealne miejsce, by zażyć kąpieli słonecznej, poczytać czy na spokojnie spędzić czas z bliskimi. Jednak wybierając rejsy, zyskuje się też szansę na przeżycie czegoś znacznie ciekawszego niż monotonia plaży.

– Można zwiedzać kolejne porty, zawijając także do tych słabiej znanych i nie ujętych w programie wycieczki – zaznacza konsultant serwisu Rejsomat.pl. Podkreśla on także, że zatrudnieni przez organizatorów skipperzy chętnie omawiają z uczestnikami rejsu plan i w razie potrzeby modyfikują go tak, by klienci bawili się jak najlepiej. W ofercie jest nurkowanie, pływanie oraz zwiedzanie poszczególnych portów. Można też poopalać się na bezludnych plażach, których nie brakuje chociażby w Chorwacji. Bierne wylegiwanie się w tym samym miejscu każdego dnia w pewnym momencie każdemu się znudzi. Wybierającym rejsy monotonia czy znudzenie nie są straszne. Każdego dnia jest się bowiem w innym miejscu i robi coś wyjątkowego.

Rejsy Chorwacja

Powyżej wspomniano o urokach Chorwacji, który to kraj jest wprost stworzony do organizacji rejsów. Nie tylko za sprawą cudownie ciepłej, spokojnej wody, ale także pięknych krajobrazów oraz licznych zabytków. Rejsy jachtem to forma wakacji oparta na różnorodności spędzania czasu. Chorwacja idealnie do takiego scenariusza pasuje, ponieważ jest bardzo zróżnicowanym krajem. Dobrze widać to chociażby z perspektywy morza.

Żeglujący mogą zawijać do portów, ale też wypoczywać w bardziej kameralnych miejscach. W Chorwacji unikatowa śródziemnomorska architektura przeplata się z zachowaną w bardzo dobrym stanie przyrodą naturalną. Bez znaczenia w jakim regionie odbywają się rejsy, w każdym porcie można skosztować smacznych i oryginalnych potraw typowych dla danej okolicy. Organizatorzy rejsów oferują klientom możliwość wyposażenia pokładu w jedzenie. Jednak pływając po adriatyckich wodach, warto przynajmniej raz na jakiś czas zejść na ląd i spróbować regionalnych specjałów.

Rejsy Chorwacja – dziesiątki ofert w serwisie Rejsomat.pl

Wypoczynek na pokładzie

We współczesnym świecie coraz większym problemem jest siedzący tryb życia, który niestety pozostaje codziennością bardzo wielu osób. Planując wakacje, z uwagi na zdrowie i samopoczucie rozsądnie jest wprowadzić nieco więcej aktywności. Rejsy to doskonała okazja do połączenia wypoczynku z ruchem. Na pokładzie jest bowiem sporo do zrobienia, a pod okiem doświadczonego skippera można się nauczyć wielu rzeczy. Poza tym w każdej chwili jacht da się zatrzymać, po to by popływać czy zanurkować w cudownie czystej wodzie.

Pozornie rejsy mogą wydawać się męczące, jednak w przypadku osób większość roku spędzających za biurkiem, taki niewielki wysiłek wyjdzie tylko na zdrowie. Ze zorganizowanej w ten sposób wycieczki wraca się z dodatkową energią. I cudowną opalenizną zdobytą niejako przy okazji.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018