Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara20 czerwca 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Rejestr umów będzie szerszy

Centralny Rejestr Umów Urzędu Miasta Zamość wkrótce obejmie miejskie jednostki organizacyjne.

Stowarzyszenie „Zamość- nasz wspólnym dom” dopięło swego. 8 czerwca przedstawiciele stowarzyszenia złożyli wniosek o rozbudowanie prowadzonego przez Urząd Miasta Zamość Publicznego Rejestru Umów na stronie Biuletynu Informacji Publicznej poprzez zamieszczenie rejestrów umów miejskich jednostek organizacyjnych. Pisaliśmy o tym TUTAJ .

– (…) Uprzejmie informuję, że Rejestr umów będzie rozbudowany poprzez zamieszczenie umów miejskich jednostek organizacyjnych zgodnie z Pańskim wnioskiem. W związku z tym, że wymaga to dedykowanych zmian w systemie budżet 24 rejestr po zmianach będzie widoczny Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zamość w II półroczu 2016 r. – napisał w odpowiedzi do Łukasza Kwiatkowskiego, przewodniczącego stowarzyszenia, prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

Przypomnijmy, że stowarzyszenie „Zamość – nasz wspólny dom” od sierpnia 2015 roku starało się o uruchomienie rejestru. Ostatecznie udało się i od 1 lutego tego roku mieszkańcy mają wgląd w wydatki miasta.

Publiczny Rejestr Umów obejmuje wydatki środków publicznych z zawartych umów obejmujących miesiąc styczeń 2016 r. i będzie po zakończeniu każdego następnego miesiąca aktualizowany.

Rejestr funkcjonuje już w niektórych miastach Polski, jak np. w Szczecinie i służy monitorowaniu wydawania publicznych pieniędzy przez lokalne władze samorządowe.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Robert" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 11:03:21 napisał:
  Jak to możliwe, że nie widać hejterów.
  R E K L A M A
 • "Janek" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 11:16:59 napisał:
  Ja poczekam na rejestr faktur, będzie ciekawiej.
 • "dorotka" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 12:09:35 napisał:
  Masz rację. Faktury są zdecydowanie ciekawsze.
 • "PR" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 12:36:19 napisał:
  Tak. I nagle okaże się, że ktoś kupił papier toaletowy, albo zegarek. Żenada, najpierw trzeba umieć czytać wydatki.
 • "dorotka" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 12:54:35 napisał:
  Mnie najbardziej podobał się wiszący budzik, ale to nieistotne.
 • "kronikarz" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 13:08:10 napisał:
  Bardzo dobra decyzja prezydenta. Jest za transparentnością wydatków. Szkoda, że gdy w Zamościu rządził PZPR (obecne SLD, czyli Stowarzyszenie Zamość - Nasz Wspólny Dom), żaden z jego członków nie potrzebował jasności i transparentności. Podobnie następcy, czyli PO i KWW M. Zamoyskiego, za poprzedniego prezydenta też nie byli zainteresowani wydatkami miasta i jasnością i przejrzystością wydatkowania miejskiej kasy. Przyszły zmiany i to zmiany na dobre.
 • "Mieszkaniec" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 13:34:18 napisał:
  A ja oczekuję podobnego rejestru z okresu poprzednika. Umowy faktury, aneksy itp.
 • "patrzę i widzę" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 13:41:09 napisał:
  @kronikarz, masz u mnie duże i dobre piwo
 • "qwerty" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 13:41:39 napisał:
  Zaczął się hejt, zaraz ktoś odnajdzie Kwiatkowskiemu dziadka w Wermachcie. Tak na serio to gratuluję Wnioskodoawcom i Prezydentowi.
 • "vvv" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 13:45:28 napisał:
  co to jest miejska jednostka organizacyjna?
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 13:52:35 napisał:
  Czyli pytania podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej przyniosły rezultat. Dobrze, że władza poszła po rozum do głowy i wyciągnęła wnioski. Tak trzymać!
 • "Adam" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 14:33:14 napisał:
  do vvv: Spółki Miejskie (MZK, PKG, ZGL), ZOO, Szkoły itp.
 • "Rafał" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 15:38:39 napisał:
  Do kronikarz Jakie to ma znaczenie, że Stowarzyszeniu są również ludzie o poglądach centrolewicowych? Nikt nie bronił złożyć podobnego wniosku np. PiSowi. Brak Ci argumentów?
 • "kronikarz" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 18:57:25 napisał:
  Nie przypominam sobie, żeby za czasów rządów PZPR (nie myl centrolewicy z lewicą) istniał PiS. Nie brak mi argumentów, ale Tobie chyba tak.
 • "roadrunner" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 19:16:09 napisał:
  Ad. Pewnie władza czyta twoje posty. Guru portalu wymógł, by Prezydent Wnuk ujawnił wydatki kasy miejskiej. Megalomania umysłu prostego niczym przerdzewiały drut. Czas na zmiany świąt katolickich. Biskup diecezji lokalnej z wypiekami wczytuje się w Ewangelię wg. ad111 dostępną na portalu Roztocze. W twojej sprawie dzwonili do Watykanu, a sam Ojciec Święty żywo interesuje się postępami ruchu " Bełkot przeciw Katolicyzmowi " . Czyli? Darz bór. Słucham. Na zdrowie - Zdrowie, zdrowie...
 • "Do kronikarz" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 20:10:24 napisał:
  Co ma PZPR do Stowarzyszenia?
 • "kronikarz @do kronikarz" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 21:24:27 napisał:
  A jak myślisz?
 • "gfgfg" dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 21:58:36 napisał:
  Biedny Pan Radny Zwolak teraz już tylko będzie siedział i siedział w tych fakturach za papier i chusteczki
 • "inspektor" dnia 21 czerwca 2016 o godzinie 7:33:33 napisał:
  A będą wszystkie pozycje czy coś znów trzeba będzie korektorować?

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tutejszy
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
ja
Ja jadę, byłam na spotkaniu z Biedroni...
Buhaha
Nie do was wysłał tylko do wszystkich ...
K
Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjaz...
zibi
to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to ...
KL
Taki wyjazd powinien odbyć się na rowe...
PK
W sumie Biedroń odbierze głosy PO-KO i...
Umowa Biedronia (UB) - koleś jest tak p...
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama