R E K L A M A

Z I P

II. Region | Kraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara21 stycznia 2018 FACEBOOK | 4537 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy ()

Region/Kraj: PSL idzie samodzielnie do wyborów

Fot. Daniel Czubara

Tak ogłosił podczas sobotniej konwencji samorządowej PSL w Kraśniku prezes partii, Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Idziemy do tych wyborów dobrze przygotowani, pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do sejmików województw i rad powiatów wystawimy własne listy, ale zapraszamy na nie wszystkie organizacje społeczne i pozarządowe, stowarzyszenia, ruchy miejskie i wiejskie, wszystkich ludzi dobrej woli.- powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Lider ugrupowania przedstawił główne założenia programu wyborczego PSL pt. “Rzeczpospolita Samorządowa”. Są to: zwolnienie rent i emerytur z podatków i składek, walka ze smogiem poprzez dotacje na wymianę pieców, inwestycje w Odnawialne Źródła Energii oraz tworzenie świetlic w każdej gminie (tzw. “reymontówek”), oraz targu w każdym powiecie.

Przed wyborami PSL czekają jednak perturbacje kadrowe. Do Porozumienia Jarosława Gowina odszedł w dniu konwencji poseł Mieczysław Baszko z Podlasia. To nie pierwszy transfer w tym kierunku. W zeszłym roku klub PSL opuścił senator Józef Zając oraz radny sejmiku Stanisław Misztal

W związku z tymi zmianami pod znakiem zapytania stoi kwestia klubu poselskiego PSL w Sejmie. Klub musi liczyć co najmniej 15 posłów, a PSL ma ich obecnie 14. W przyszłym tygodniu do klubu ludowców ma dołączyć 4 posłów Unii Europejskich Demokratów (w większości politycy wyrzuceni z PO), w tym m.in. Michał Kamiński, Stefan Niesiołowski, czy Jacek Protasiewicz.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Kmicic" dnia 21 stycznia 2018 o godzinie 19:28:29 napisał:
  Przecież wiadomo, że PSL najlepiej liczy głosy. Czyżby zapowiadała się powtórka z rozrywki i PSL będzie miało w niektórych miejscach 600% głosów?
  8
  2
  R E K L A M A
 • "towarzysz gumiaka- waciak" dnia 21 stycznia 2018 o godzinie 21:39:04 napisał:
  Nic z tego! Kamery bedą patrzec na rączki zaradnych działaczy! No wójty, sekretarze i dyrektory szukać roboty! Kto wie, w której firmie w Zamościu jest najwyższy odsetek peselowców?
  4
  0
 • "prostytucja polityczna" dnia 21 stycznia 2018 o godzinie 21:42:28 napisał:
  W przyszłym tygodniu do klubu ludowców ma dołączyć m.in. Michał Kamiński, Stefan Niesiołowski, czy Jacek Protasiewicz. NO chłopaki z takimi nazwiskami to was na wsi "pożegnają"... I b.dobrze!
  4
  0
 • "kosa-kamień" dnia 21 stycznia 2018 o godzinie 23:12:19 napisał:
  Kiedyś budowało się tysiąclatki, teraz przyszła pora na reymontówki. Za 50 lat każda wieś będzie miała swój wehikuł czasu.
  3
  0
 • "wehikuł czasu" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 7:48:32 napisał:
  Jak zakończyła się ta sprawa? http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/jest-traktowany-gorzej-bo-nie-nalezy-do-psl-afera-w-zamojskim-word,n,1000168678.html
  2
  0
 • "inseminator" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 15:13:09 napisał:
  Już wiem skąd pomysł na oznaczenie początkującego kierowcy ZIELONĄ KONICZYNKĄ..!
  4
  0
 • "dymiący prezio" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 8:09:07 napisał:
  Wybory samodzielnie?..Samodzielnie to mogą na ambonę wejść, a zejściu nie powiem nic.. PSL z Kosiniakiem nie umie nawet z podniesionym czołem stanąć i powiedzieć "nie jesteśmy klubem". "Wypożyczyli" sobie Misia Kamińskiego "demokratę europejskiego" byle na mównicy stanąć.. Żenada. Cóż w terenie struktury podobnie zaradne. To już koniec drogi.
  5
  0
 • "Czesław" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 19:44:03 napisał:
  Mam to ogólnie w głębokim poważaniu, że PSL samo idzie do wyborów...
  1
  0
 • "sołtys" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 23:22:45 napisał:
  OSZUKALI WIEŚ, a wieś nie zapomina..
  0
  0
 • "." dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 8:04:56 napisał:
  Jak liczne są koła Gospodyń wiejskich i ilu jest druhów w OSP?
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny