Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzm | Szczebrzeszyn | Zamość | Zwierzyniectekst nadesłany21 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Życie przez całe życie [PROGRAM]

R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu we współpracy z Miastem Zamość w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia organizuje na terenie Miasta szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych połączonych ze zbiórką środków finansowych na rzecz budowy Rodzinnego Domu-kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób niepełnosprawnych w Zamościu przy ulicy Kresowej 24.

Dodatkowo zbiórki odbędą się w Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Biłgoraju oraz innych mniejszych miejscowościach (głównie przed i po Mszach Świętych w okolicy Kościołów).

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie, przy współpracy z MDK, w siedzibie którego zorganizowany zostanie sztab zbiórki.

Droga Krzyżowa – 22 marca 2019
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”
w Zamościu zaprasza mieszkańców Zamojszczyzny do uczestnictwa
w Drodze Krzyżowej autorstwa niepełnosprawnej poetki Joanny Pąk.

Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 22 marca 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze Zamojskiej i będzie prowadzona przy udziale osób z niepełnosprawnością, ich opiekunów i osób znanych z działalności publicznej na rzecz Zamojszczyzny.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w nabożeństwie zachęcamy do słuchania transmisji w Katolickim Radio Zamość.

Nabożeństwo wielkopostne rozpocznie obchody Narodowego Dnia Życia (24 marca) i Dnia Świętości Życia (25 marca) organizowane w dniu 24 marca 2019 r. przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przy współpracy Miasta Zamość.
Wspólne z osobami z niepełnosprawnością przeżywanie nabożeństwa uwrażliwi społeczność Zamościa na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji.

Wielkie Śniadanie na Rynku Wielkim – 8:00-10:00
Narodowy Dzień Życia w Zamościu rozpocznie się od zaproszenia wszystkich mieszkańców na wspólne śniadanie z udziałem władz Miasta i zaproszonych gości. Każdy może dołożyć coś do wspólnego biesiadowania.

Mecz na OSiR – 24 marca – 10:00-13:00
W ramach obchodów Życie przez całe życie zorganizowany zostanie turniej
w siatkówkę na siedząco, która jest dyscypliną paraolimpijską od 10:00 w hali OSiR odbędzie się turniej piłki siatkowej na siedząco. W Turnieju udział wezmą następujące zespoły:
– Urząd Miasta Zamość
– MKS Padwa
– KS Hetman
– Komenda Miejska Policji w Zamościu
– Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu

Strefa Zmysłów OSiR – 24 marca – 10:00-13:00
Jedną z atrakcji wydarzenia „Życie przez całe życie” będzie możliwość przejścia przez Strefy Wyłączonych Zmysłów.
Akcję organizuje Zespół Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w godzinach od 10:00 – 13:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8.
Zapraszamy do zabaw edukacyjnych!
Zabawy polegają na docenieniu zmysłów: WZROKU, SŁUCHU, MOWY poprzez chwilową niemożność skorzystania z któregoś z nich.
Pozwoli to na uświadomienie uczestnikom zabaw jak wielką pracę muszą wykonać osoby, które tych zmysłów nie używają przez całe życie.

Strefa Zdrowia – Rynek Wielki – 9:00 – 14:00
– Oddawanie krwi,
– Fundacja DKMS – rejestracja dawców szpiku
– Punkt mierzenia ciśnienia i cukru – Caritas
– Kąpiel morsów (godz. 12:00)
– Symulator dachowania – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Strefa talentów – Rynek Wielki 14:00-16:00
Wystąpią uczniowie szkół muzycznych Yamaha i Violinki

Zbiórka finansowa
Wielka zbiórka uliczna na budowę Rodzinnego Domu – Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Zbiórka odbędzie się na terenie Zamościa, Szczebrzeszyna, Krasnobrodu, Zwierzyńca i miejscowości sąsiadujących.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018