R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja13 października 2017

Region: Ze starostami na temat Wojsk Obrony Terytorialnej

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, wicewojewoda Robert Gmitruczuk i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk Piotr Chudzik spotkali się dziś ze starostami powiatów woj. lubelskiego w sprawie naboru ochotników do 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie obecny był także dowódca 2. LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.


 
Podczas spotkania została przybliżona historia sformowania 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i jej funkcjonowanie w ramach WOT w Polsce, a także zostały przybliżone działania sprzed jej uformowania. Ppłk Zbigniew Tarka przedstawił z kolei specyfikę i działanie LBOT-u, a także jej aktualną strukturę.
 
Wojewoda Przemysław Czarnek podkreślił, że podstawowym zadaniem WOT jest bronić nas przed ewentualną agresją z zewnątrz. Ale te wojska mają także podstawowe funkcje do spełnienia w czasie pokoju. Są one przydatne nam wszystkim, bez względu na to skąd przyjechaliśmy i z jakich środowisk się wywodzimy. Przykładami są tu powiat bialski i parczewski, gdzie WOT zostały użyte do pomocy przy zwalczaniu ASF.
 
– Chcę podziękować za to, że współpraca z samorządami w zakresie tworzenia WOT oraz uruchamiania ich działania jest naprawdę bardzo dobra i spotyka się z życzliwością wszystkich w terenie. Tak to właśnie powinno wyglądać. Te wojska są dla nas, dla naszych mieszkańców, dla wszystkich terenów województwa. Chcemy, żeby świadomość na temat WOT była większa, chcemy rozwiać te wszystkie niepokoje, które się pojawiają. Właśnie po to jest dzisiejsze spotkanie, które stanowi zachętę do dyskusji i do prezentowania informacji w powiatach do czego służą WOT – powiedział wojewoda Czarnek. 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

STYX 12 minut temu
ZAMOŚĆ BASTIONEM PIS-U. BRZMI JAK OBEL...
brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017