R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja13 października 2017

Region: Ze starostami na temat Wojsk Obrony Terytorialnej

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, wicewojewoda Robert Gmitruczuk i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk Piotr Chudzik spotkali się dziś ze starostami powiatów woj. lubelskiego w sprawie naboru ochotników do 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie obecny był także dowódca 2. LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.


 
Podczas spotkania została przybliżona historia sformowania 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i jej funkcjonowanie w ramach WOT w Polsce, a także zostały przybliżone działania sprzed jej uformowania. Ppłk Zbigniew Tarka przedstawił z kolei specyfikę i działanie LBOT-u, a także jej aktualną strukturę.
 
Wojewoda Przemysław Czarnek podkreślił, że podstawowym zadaniem WOT jest bronić nas przed ewentualną agresją z zewnątrz. Ale te wojska mają także podstawowe funkcje do spełnienia w czasie pokoju. Są one przydatne nam wszystkim, bez względu na to skąd przyjechaliśmy i z jakich środowisk się wywodzimy. Przykładami są tu powiat bialski i parczewski, gdzie WOT zostały użyte do pomocy przy zwalczaniu ASF.
 
– Chcę podziękować za to, że współpraca z samorządami w zakresie tworzenia WOT oraz uruchamiania ich działania jest naprawdę bardzo dobra i spotyka się z życzliwością wszystkich w terenie. Tak to właśnie powinno wyglądać. Te wojska są dla nas, dla naszych mieszkańców, dla wszystkich terenów województwa. Chcemy, żeby świadomość na temat WOT była większa, chcemy rozwiać te wszystkie niepokoje, które się pojawiają. Właśnie po to jest dzisiejsze spotkanie, które stanowi zachętę do dyskusji i do prezentowania informacji w powiatach do czego służą WOT – powiedział wojewoda Czarnek. 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Lumen
Zauważacie też, że ta cala reforma s...
Adrian
Ale zaraz zaraz nie widzę radnego Nizio...
Yhy
W jaki sposób poseł mobilizował? Wcie...
rej
Nie każdy musi każdego dnia czytać lo...
Tak jest
pan poseł niech w końcu siebie zmobil...
wdzięczny 29 minut temu
Ja również pragnę podziękować Panu ...
brr 33 minuty temu
k..wa, a krem drożeje :)))...
wdzięczny rodz...
Brawo dla Posła Naszej Ziemi za zaanga...
Yhy
Jezu, już tyle się pisze, że miasto Z...
d
Inwestycja w ZOO to jest bardzo dobry po...
Tak jest
Wszystko fajne ale po co tam poseł Zawi...
czytelnik
Brawo. Super pomysł. Gratulacje dla mł...
skromny sługa ...
Tam gdzie order, wstęga i nożyczki jes...
Troll
...A nie, jednak jest jakiś czerwony be...
por.zUbek
Bravvvo! Jedyni wygrani to dzieciaki! K...
Troll
To niby ta cała 'śmietanka', która ju...
.
Oliwia Bojar@ To jest przede wszystkim z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017